Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Forum towarzyskie - Neostrada na dopingu 5 razy szybsza w tej samej cenie

henryxm - 14 Październik 2012, 10:43
Temat postu: Neostrada na dopingu 5 razy szybsza w tej samej cenie
Z uwagi na to, że kończyła mi się 2 letnia umowa Neostrada 6Mb - Wymarzony Internet musiałem podpisać nową.10Mb/s pięknie brzmi, czyli w sam raz dla mnie. Mając jeszcze starą ofertę grymasiłem pod nosem, że zamiast 6Mb, jakie miałem mieć mam średnio od 4-:-4,6Mb i 5 do 8 rozłączeń na dobę.
Myślę sobie wezmę ofertę do 10Mb/s to coś zyskam na prędkości,może dojdę do 6Mb?
I tu poniosła mnie fantazja. Po kilu dniach upływie od zamówienia oferty zonk,przestał mi w ogóle działać Internet. Zadzwoniłem do b.o.k .Monter zjawił się przed upływem 48 godz. Wyciągnął i podłączył aparaturę, pokukał popykał i stwierdził, że to coś jednak na centralce.
Podjechał do centralki i znów mogłem cieszyć się, iż działa mi Internet.Szybko jednak cieszenie przeszło. Prędkość utrzymywała się na poziomie 4Mb natomiast rozłączeń, jakie naliczyłem w ciągu doby dochodziło do 60razy. I znów telefon do b.o.k i przyjazd montera, który wyjaśnił mi, że prędkość „DO” 10Mb to mam na umowie a ja, co najwyżej będę miał średnio 2 może 3Mb, bo linia nie wyrobi.Więc mówię mu,że miałem 4,6Mb i jakoś wyrabiało po za paroma rozłączeniami. Więc monter kazał wytrwale czekać, bo linia będzie testowana przez 10 dni i potem wszystko się poprawi …. No i poprawiono prędkość spadła do 1,2 w porywach do 1,5Mb a rozłączenia jak były tak są od kilku do kilkunastu na dobę.
Kolejny raz telefon do b.o.k co z tym wymarzonym, prędkim na dopingu zrobić usłyszałem, iż automat mnie nie lubi i dostaję tylko tak niski transfer.
Popijając codziennie melisę czekam na ofertę, w której zapłacę za faktyczną prędkość do mojego routera a nie za iluzjonistyczną. :-|



jedras.gda - 14 Październik 2012, 15:21

Już chyba lepiej wziąć internet z kablówki ;)
henryxm - 14 Październik 2012, 19:12

Na wsi "kablowni" brak i "One-Do" dobrze o tym wiedzą .Wyboru dużego nie ma.
Pozostaje jeszcze granat i pepesza.

jedras.gda - 14 Październik 2012, 20:55

a polsat cyfrowy?
Jacoll - 14 Październik 2012, 20:58

jedras.gda napisał/a:
a polsat cyfrowy?

O ile ma zasięg ?? :-P Bo z tym to jeszcze nie ciekawie .... :-/ Nie wszędzie są dostępni.

robert - 14 Październik 2012, 21:19

A to moja bez dopingu: .
Płacę za 20 MB + utrzymanie łącza. Pewnie przeszedł bym na play online, tylko z zasięgiem kiepściutko.

robson - 15 Październik 2012, 00:38

Możecie się zdziwić ale ja rezygnuję z kablówki na rzecz PLAYA. Płacę 80zł za 8Mb, które faktycznie mam. Ale testowałem play 1Mb/s i doszedłem do wniosku, że to w zupełności wystarczy. Wiadomo, że każdy chce więcej i więcej. Miałem kiedyś w kablówce 128Mb/s i się strasznie cieszyłem. Zamówiłem Play 4Mb/s i będzie ok. będzie 49zł. 15Gb limit ale w nocy no limit! Zatem jak coś to ściąganie w nocy. Dodatkowo darmowy internet z Aero i zobaczymy. Kupiłem sobie właśnie router na 3G i śmiga na wszystkie kompy.



Na kablówkę nie narzekałem bo prędkość zawsze taka sama, czy w dzień, czy w nocy. Narzekałem tylko, że nie mogę jej ze sobą zabrać ;) Zatem teraz będę mobilny ;)

henryxm - 15 Październik 2012, 09:31

robson, Masz do przekaźnika PLAYA rzut beretem.U mnie gdy wyszykuję sieć raz go widzi innym razem nie.Po za tym mam "coś" co na mobilnym u mnie nie zadziała więc odpada.
Darmowy Areo2 wziąłem sobie z myślą o miejscu pracy- niestety tam nie mam co liczyć-nie działa.
Ciekawi mnie jednak to w jaki sposób Neostrada załatwia problem z takim przypadkiem jak ja?

miroslaw998 - 15 Październik 2012, 12:11

Ciekawi mnie jednak to w jaki sposób Neostrada załatwia problem z takim przypadkiem jak ja?

Zwodzi,zwodzi do oporu zazwyczaj klienta.Jak nie kontakt w Katowicach to w Warszawie.W moim przypadku z uwagi na rejon w grę wchodził jeszcze Koszalin i Olsztyn.Są mili aż do bólu,jednak klientowi nic się nie polepszy.Robią to zazwyczaj tak długo jak się tylko daje mając świadomość podpisanej umowy oraz fakt że klient nie ma specjalnego wyboru.To taki twór,który w ostateczności zgodzi się na pozytywne ...rozwiązanie umowy z uwagi na brak możliwości zapewnienia prawidłowo działającej usługi.

OrkanA - 15 Październik 2012, 17:27

U mnie średnio raz w miesiący wymiana liveboxa, robi jakieś zwarcie i telefony nie działają.
robson - 16 Październik 2012, 00:36

henryxm, Do 7 dni chyba możesz zrezygnować z uwagi na to, że kupiłeś pewnie na odległość ;)

Właśnie dziś przyszedł mi PLAY i jest tak jak przewidziałem. Tyle ile piszą - zawsze jest! Nie tak jak w innych sieciach. Nawet Polsat wali ściemę z tym 100Mb/s. koleś ma nadajnik pod oknem (nadajnik LTE - jakieś 100m) i wyciąga "nędzne" 26Mb/s. Niestety zazwyczaj jest zdecydowanie mniej. No ale szum medialny jest i "najszybszy internet".... Ceny sobie za to winszują dużo większe a korzyści gorsze bo limity mniejsze niż w PLAY he he. Teoria teorią a po prostu infrastruktura nie pozwala na większą prędkość.

Ja mam mieć do 4 i jest te 4Mb/s. Na kartę jest niestety tylko 1Mb/s. Oferują także 6Mb/s ale to już za drogo jak dla mnie i zbędny luxus ;) Z tego co widać, mam prędkości mniejsze równo o połowę ale cenę 3x mniejszą (ze 119zł zszedłem na 39zł) ;)



Aero niestety u mnie też nie działa. Ale w pracy owszem! W Dzierżoniowie są dwa nadajniki. Spróbuję zakupić antenę do modemu i wystawić ją na dachu ;) Mam nadzieję, że pójdzie!

OrkanA - 16 Październik 2012, 10:00

Jeśli można, jest teraz jakaś mega oferta na mobilny, pomijając zasięg?
robson - 16 Październik 2012, 10:28

OrkanA, Od września jest oferta. Dla abonentów (którzy już mają tel) i bez modemu - 39zł za 4Mb/s i 15GB transferu. Noce no limit ;)
DLa nie-abonentów; 49zł a z modemem 59zł za tą samą opcję.


OrkanA - 16 Październik 2012, 11:44

Jaki dostawca ?
robson - 16 Październik 2012, 12:34

OrkanA, No kurka wodna, cały czas o PLAY piszę ;) W załącznikach masz też prędkości i dostawcę.


OrkanA - 16 Październik 2012, 12:46

Sorry, myślałem, że jest z PLAY zaprzyjaźniłeś się umową już wcześniej, a teraz coś jest z innej sieci. Pytam bo jesteś na bieżąco w temacie. Dzięki.
wojo10 - 16 Październik 2012, 20:48

mała uwaga do neostrady, z założenia trzeba zrezygnować z liveboxa, to jest totalna padaczka i w zakresie netu i ipfona, wcale nie pomogła 2 wersja livedziadostwa, w wielu wypadkach przesiadka na inni sprzęt daje od razu sporą poprawę, testowałem kilka razy i z doświadczenia tak wychodzi, sam przesiadłem się na inny sprzęt do netu i iptelefonu i nie mam problemów, oczywiście inną sprawą jest info tepsy, sorrki orange o teoretycznej możliwości łącza, ja mam teoretycznie 20 a powyzej 15 nie podskoczę ...
OrkanA - 16 Październik 2012, 20:53

Livebox mam już ten najnowszy, ale mam telewizję i się na razie męczymy wspólnie tylko za moja kasę. :-D
robert - 18 Październik 2012, 12:26

wojo10 napisał/a:
mała uwaga do neostrady, z założenia trzeba zrezygnować z liveboxa, to jest totalna padaczka i w zakresie netu i ipfona

Ja wprawdzie nie dostałem IPhona do liveboxa, ale z z samego liveboxa byłem bardzo zadowolony. ;-) Zrezygnowałem z niego tylko z powodu opłat.

robson - 18 Październik 2012, 12:41

A u mnie nie ma prądu a ja mam nadal neta! Same plusy ten internet mobilny ;)
robert - 18 Październik 2012, 12:43

Dopóki bateryjka w lapku nie padnie. Ja mam modem pod USB i neostrada też działa, jedynym małym ograniczeniem jest kabelek.
OrkanA - 18 Październik 2012, 13:14

Kiedyś na starych modem to śmigało dobrze.
henryxm - 19 Październik 2012, 16:12

Zadzwoniłem kolejny raz do b.o.k mówiąc,że nowa umowa "Neostrady pięć razy szybsza" bardzo mi zaszkodziła,gdyż mam teraz cztery razy wolniejszy internet.Pani konsultantka obiecała,że technicy zmienią ustawienia z automatycznego na ręczny... no i nie ustawili.Dziś złożyłem reklamację.

robson - 21 Październik 2012, 21:14

henryxm, Jak ta Twoja wioska się zowie? Aż tak masz daleko do nadajnika PLAY?! Robiłeś próby na PLAY'u?!

Poniżej moja neostrada na dopingu ;0 Jeszcze do końca miesiąca. ;)

robson - 21 Październik 2012, 21:23

Sprawdzałem mapkę BTSów. Już wiem jaki jest problem u Ciebie. Nie ma w Głogowie nadajników 900MHz. Są tylko 2100MHz. Te drugie mają znacznie mniejszy zasięg...

KLIKNIJ i w filtrze sieci daj na nadajniki PLAY.

OrkanA - 22 Październik 2012, 12:23

PING masz za to dobry na dopingu. :-)
henryxm - 22 Październik 2012, 16:29

Mapkę z przekaźnikami BTS oglądałem przed zamówieniem karty Areo2.
Jedynie Plus działa dobrze.Zasięg Orange czy Play bardzo kiepski więc .... pozostaję
mi -Neostrada na dopingu 5 razy szybsza- czytaj 4x wolniejsza w mordę kopanego jeża :029:

robson - 24 Październik 2012, 20:46

henryxm, Nie ma jak to mieszkać w mieście ;) I kablówka i neosrada i 3G. Do wyboru, do koloru. Niestety są miejsca, gdzie żaden sygnał nie dochodzi a neosrada jak za komuny nie dotarła, tak już nie dotrze bo się nie opłaca po wioskach kable ciągnąć. Przyszłość, to raczej internet bezprzewodowy...
henryxm - 24 Październik 2012, 23:14

robson napisał/a:
Nie ma jak to mieszkać w mieście

No przemyśle to , dla internetu się spakuje :(::

Sm0kus - 26 Październik 2012, 08:34

Ale nic sie nie martw - w miescie mozesz sobie kupic UPC 60mbit i pan instalator Ci " Ódowodni" ze masz 60mbit - pomiedzy twoim domem, a serwerem UPC :P A dalej... totalna kupa (maks 1-2mbit). Dawniej jak bylo 8mbit - to bylo 8mbit. Wiedzialem za co place. A teraz place, a internet jest kiepski.
robert - 27 Październik 2012, 15:15

Ja póki co mam neostradę i nie narzekam.
robson - 27 Październik 2012, 19:57

Zatem neosrada nie dla każdego ;)
OrkanA - 28 Październik 2012, 16:53

Do standardów europejskich daleko nam... :-/
robson - 29 Październik 2012, 17:23

Właśnie połączyłem się z Aero ;) Niestety sygnał na poziomie -101dB ale śmiga! Wiem teraz, że warto zainwestować w antenę!




jedras.gda - 29 Październik 2012, 18:22

ale tragedia :D
robson - 29 Październik 2012, 18:30

jedras.gda, Ale za free! :-P Przeglądając strony nie ma dużej różnicy miedzy tym, że masz 0,5Mb/s czy 5Mb :lol: Naprawdę jestem w szoku jak to śmiga. Mój pierwszy net z kablówki był 4x wolniejszy (128kb/s) i byłem zadowolony. A ile filmów się ściągnęło.
OrkanA - 29 Październik 2012, 20:05

około 50 tych zaoszczędzone, do forum wystarczy
henryxm - 29 Październik 2012, 23:17

robson napisał/a:
Właśnie połączyłem się z Aero
... z Pieszyc?
Na jakim modemie?
Robiłeś konfigurację przez top netinfo?

robert - 30 Październik 2012, 09:36

Ja dalej czekam na karte AERO
henryxm - 30 Październik 2012, 10:12

robert, Ja czekałem prawie dwa miesiące. Zamówiłem 02.02. a wiadomość na meil, że wysyłają przyszła 28.03.
robson - 31 Październik 2012, 10:32

henryxm, Ja mam modem Huawei 3131. Bawiłem nie trzeba nic konfigurować. Modem sam się przestawia na 900MHz. Bawiłem się w sztywne ustawianie przez netinfo ale to nie ma sensu bo jeszcze korzystam z PLAY, który u mnie pracuje na 2100MHz. Teraz to nawet żałuję, że wziąłem ten PLAY bo w zupełności ten darmowy wystarcza. A nawet jest lepszy bo nie ma ograniczeń!!!
ANETA. - 31 Październik 2012, 12:19

Ja mam Neostradę. prędkość pobierania 1,08 Mb/s ,prędkość wysyłania 0,23 i pącę co m-c 68 zł :evil:
grigori333 - 31 Październik 2012, 12:24

ANETA. napisał/a:
i pącę co m-c 68 zł :evil:
masakra , ja mam netie za taką kwotę i do 20Mb/s choć więcej jak 8 nie wyciągam
ANETA. - 31 Październik 2012, 12:26

ale u mnie jest masakra nic innego nie działa i szybszego internetu też nie możemy mieć :-/
henryxm - 3 Listopad 2012, 19:51

Jeśli chodzi o Areo2 to do jednego przekaźnika mam 7,3km.Jest to odległość,która pozwala tzn. daje nadzieje na odbiór ale niestety pięć wzniesień skutecznie osłabia sygnał.
nawet biorąc pod uwagę to,że masz anteny przekaźnika jest zamocowany na ok 111 metrze(76+35).
Przekaźnik Widziszów

Do drugiego przekaźnika mam tylko jedną górkę ale za to dwa razy dalej 14,3km :-/
Rudna

robson - 4 Listopad 2012, 20:45

Dziś się wkurzyłem strasznie. Zakupiłem antenę do modemu. I wiecie co? Przed podłączeniem miałem sygnał na poziomie 19%. Antena 9dB wzmocnienia.... Co po podłączeniu dało 9% sygnał i przerywanie łącza internetowego!!! Zakupiłem to we Wrocku i wydałem 40zł! Kasa wydana w błoto bo przecież nie będę jechał 140km w dwie strony aby to oddać... Nie kupujcie takiego badziewia czasami!
http://cokupic.pl/produkt...DPA-9dBi-HUAWEI

henryxm - 4 Listopad 2012, 20:54

robson, Te anteny to jeden wielki PIC!!!
Dlaczego kupiłeś to g.... bez chociażby spojrzenia tu np.
http://forum.jdtech.pl/Forum-aero2
Antena jaką bym Ci polecił np. to chociażby stąd
http://www.dipol.com.pl/a...0_mhz_A7025.htm

robson - 4 Listopad 2012, 20:58

Miałem kupić panelową. Z przewodami ok 150zł ale już brakło gościowi. Teraz będę musiał jeszcze raz kupić i wyjdzie mnie to 40zł drożej... http://yagi.pl/antena-cyk...0cb752ba747e4ae
henryxm - 4 Listopad 2012, 21:09

robson, Też wcześniej zastanawiałem się by może kupić sobie ten "patyk" ale gdy przeczytałem jak działa tzn. gdy odległość jest znaczna jak w moim przypadku to pozostał tylko i wyłącznie zakup anteny kierunkowej.
Niestety miejsce p.......y nie pozawala bym to sobie gdzieś zamontował.

henryxm - 13 Listopad 2012, 17:10

Zaczynam widzieć światełko w tunelu :-)
Po wykonaniu 8 telefonów do b.o.k w kwestii źle działającego Internetu, neostrada z prośbą o jakiekolwiek polepszenie prędkości łącza uznałem, że mają to w d…. więc postanowiłem zmienić tok działań.
Zadzwoniłem 9 raz do b.o.k i tym razem zgłosiłem, iż w słuchawce telefonu słychać bombowce w tonacji zagłuszania radia wolna Europa. Pani raczyła przyjąć zlecenie uszkodzenia linii.
Następnego dnia zjawił się technik pomierzył kabelki i stwierdził,że do słupka jest dobrze o od niego do mojego domu już nie, więc wystawia zlecenie dla kopaczy w ziemi bo linia ma duże przebicie.
Dziś zjawiła się kolejna ekipa, ale nie kopaczy.Przydybałem ich jak robili pomiary przy słupku.Zagadałem ich jak ma się linia do mojego słupka? Pan technik stwierdził, iż z miękkim dydkiem będzie, co najmniej 5Mb do mojego domku :-)
Niestety to znów nie byli kopacze, więc dalej będę sobie czekał na naprawę bogatszy o wiedzę dostarczania Internetu do cierpliwych ludzi. :-|

robson - 13 Listopad 2012, 22:13

Poczekamy i zobaczymy jakie będą efekty...
henryxm - 22 Listopad 2012, 14:07

O to i efekty :-| Na razie takie

Po naprawię kolejny raz telefon do b.o.k z prośbą o podwyższenie prędkości Internetu.W kolejnym dniu poinformowano mnie, iż usługa ta została poprawnie zrealizowana.Sprawdziłem. Niestety po za rozłączeniem na półgodziny nic nie zostało zrobione, więc kolejny telefon do b.o.k .Dziś w końcu parametry drgnęły.Technik miał się zemną skontaktować lecz jednak tego nie zrobił.
Telefon do b.o.k znam więc .... :-) puki co nie popuszczę dziadom sakramenckim :-x

henryxm - 4 Grudzień 2012, 09:57



Że łatwo się nie poddaję wie o tym trochę moich znajomych (mój Xm też wie), wykonałem kolejne telefony do b.o.k i pisemnie na facebooku - orange pomoc. Po rozmowach, jaki i pisemnych odpowiedziach dowiedziałem się jak zawsze tej samej śpiewki, iż linia nie pozwala na wyższą prędkość.Przyjechał do technik i stwierdził,że mój router trzeba wymienić, bo podaję złe parametry, konkretnie tłumienie linii 56db. Więc kupiłem nowy d-linka, za 200zeta,podłączyłem i faktycznie tłumienie linii spadło do 50db.Prędkość pozostała pobierania i wysyłania pozostawała ta sama. Podłączyłem z powrotem straszy router netgear i ku mojemu zdziwieniu parametry tłumienia były takie same jak w nowym. Kolejny telefon do b.o.k i na facebook z prośbą o podwyższenie prędkości , reset moich parametrów na serwerze, jakie zapisał mi DLM jak i to,że jeśli moja prośba nie zostanie spełniona, zbiorę dane od sąsiadów (mają o 50% szybszy internet) i moje, wyśle do UKE.
No i coś drgnęło, szału może i nie ma, ale jest różnica mieć przez dwa lata 4 a nie jeden mega.

wojo10 - 4 Grudzień 2012, 10:15

możesz zrobić mały test tym kalkulatorem, czasem się przydaje do sprawdzenia podstawowych parametrów
http://www2.farina1.com/adsl/

henryxm - 4 Grudzień 2012, 10:32

Dzięki wojo10 za ten kalkulator ;-)
Miałem wcześniej inny ale strona przestała istnieć (DSL Zone UK).
Z tego kalkulatora wynika,że powinienem mieć maksymalnie 8128Kbps czy 7193Kbps ?

wojo10 - 4 Grudzień 2012, 11:24

oczywiście to szacunki, nastaw się na mniejsze wartości szczególnie przy testach typu speedtest, o realnym downloadzie nie wspominam, poszukam jeszcze linku do całkiem fajnego narzędzia z netii, dawało w miarę realne wyniki ...
inna sprawa, tak jak pisałeś poprzednio, że przy tej samej linii na różnych routerach mogą być znacząco różne wyniki - wiem sam testowałem sporo urządzeń

henryxm - 4 Grudzień 2012, 17:31

wojo10, Sprawdziłem na razie trzy routery i każdy z nich pokazywał nieznacznie inne parametry.Również to samo można było zaobserwować po wgrywaniu firmware nowszych i starszych do routera.
Ciekawostką jest dla mnie w dalszym ciągu słynny DLM,który skutecznie blokuję użytkownika internetu na podstawię 10-dniwego testu linii na początku korzystania z nowej usługi -Neostrada na dopingu.

robson - 4 Grudzień 2012, 18:34

henryxm,
Sprawdź jeszcze TU

henryxm - 4 Grudzień 2012, 19:18

robson, Ten kalkulator trochę mniej czaje o co w nim biega?

robson - 4 Grudzień 2012, 19:33

W/g tego możesz uzyskać spokojnie 4Mb/s
Sygnał 50,5 dB, stosunek sygnału do szumu na poziomie 17,5dB
Poniżej podane są przykłady, jeżeli miałbyś margines tłumienia na poziomie 3, 6 i 9dB.

SNR Margin (Stosunek Sygnał/Szum)

Attenuation (dB) SNR (dB) (Tłumienie)

Zatem walcz o te 4Mb!!!

henryxm - 4 Grudzień 2012, 19:54

robson napisał/a:
Zatem walcz o te 4Mb!!!

Przeca już mam :-) co prawda kbps :-P to nie to samo co Mb/s :-/

robson - 4 Grudzień 2012, 20:01

henryxm, A skąd masz te 3,6Mb?!
henryxm - 4 Grudzień 2012, 20:04

A no wywalczyłem własną krwawicą :oops:
robson - 4 Grudzień 2012, 20:07

Czyli sprawa załatwiona! A ja myślałem, że jeszcze walczysz bo masz 1Mb/s.... Nic się nie przypucowałeś :lol:
wojo10 - 4 Grudzień 2012, 20:15

ja mam jeszcze być może banalne pytanie - jakim kablem masz połączenie z wejścia telefonu do domu - do routera ? zwykłym telefonicznym czy może skrętką ??
henryxm - 4 Grudzień 2012, 20:17

wojo10, Zwykły telefoniczny 7 metrowy.
Proponujesz skrętkę ?

robert - 5 Grudzień 2012, 00:47

A ja zmieniłem swoją neostradę na 10Mb - wcześniej miałem 20 i oto wynik:

henryxm - 5 Grudzień 2012, 07:21

robert napisał/a:
i oto wynik

Mądrala mieszka dwa splunięcia od centralki :558:

wojo10 - 5 Grudzień 2012, 08:20

pytałem o skrętkę bo przy jej zastosowaniu do łącza telefonicznego jest jedna "magiczna" sztuczka która może pomagać przy DSL'owych problemach ale jak masz telefoniczny to nie ma sprawy ;)
robert - 5 Grudzień 2012, 10:54

henryxm napisał/a:
Mądrala mieszka dwa splunięcia od centralki :558:

Przez długi czas nie mogłem mieć w ogóle neta, bo TePSA miała małą centralkę i cyfrowo rozbijała jeden numer z centrali na kilka numerów fizycznych. Pozostawał mi tylko modem. :-(

robson - 18 Grudzień 2012, 08:56

Ktoś jeszcze z Was używa jakiegoś internetu mobilnego? Pochwalcie się!

robert - 29 Grudzień 2012, 22:40

Chwale się. Wczoraj przyszła karta.

henryxm - 15 Kwiecień 2013, 09:57

Po roku posiadania nadeszła chwila by skorzystać wreszcie z Areo2


robson - 18 Kwiecień 2013, 07:22

henryxm, Nadajnik wybudowali u Ciebie na wsi?! ;)
henryxm - 18 Kwiecień 2013, 09:29

Nadajnik sobie tu stoi od ?? ho ho ho
To ja przeprowadziłem się na 3 tygodnie obok niego( około 600m).
http://www.dvbtmap.eu/mapdistancepair.html
Czyżbyś zapomniał gdzie mnie poniosło ?
DVB-T map

henryxm - 9 Czerwiec 2013, 09:37



Tym razem miło zaskoczyła mnie neostrada, prędkość pobierania dochodzi do 7Mb.
Jak na razie brak jakikolwiek brak zrywania łącza.

Jacoll - 9 Czerwiec 2013, 09:54

To widzę, że jak na moją radiówkę mam przyzwoity wynik.
henryxm - 9 Czerwiec 2013, 10:00

Jacoll, A ile masz do nadajnika?
Jacoll - 9 Czerwiec 2013, 10:00

henryxm, 200 metrów .... firma lokalna z radiowym netem. ;-)
henryxm - 9 Czerwiec 2013, 10:10

A ile płacisz za ten cudny wynalazek co nas w domach pozamykał?
Jacoll - 9 Czerwiec 2013, 10:12

henryxm, 52 PLN + 10 PLN za dzierżawę anteny = 62 PLN ;-)
henryxm - 9 Czerwiec 2013, 10:30

Neo 49zł (48zł ?)
i łącze telefoniczne 37zł na które dzwonią sobie naciągacze z głupkowatymi reklamami i usługami.
Uwaga na uszustów
i kolejni

Jacoll - 9 Czerwiec 2013, 10:36

henryxm, Też miałem brać w TP, ale nie będę płacił za linię. :evil: Więc pozostałem w starej firmie - ino łącze zwiększyłem. :mrgreen:
Troszkę szkoda, bo światłowody są nie wykorzystane ..... :-?

sasun71 - 9 Czerwiec 2013, 13:43

U mnie test następująco: D=5.73,Up=1 ping za wysoki 160 koszt radiówki 40zł :-) zrobiłem drugi test i ping wyszedł 59-zależy od obciążenia chyba sieci ;-)
robson - 21 Wrzesień 2013, 00:17



Ja wziąłem w końcu neo... Dzieciaki dostały tablety i limit 18GB mnie wykończały w PLAY.

Ale na utrzymanie łącza jest sposób. Bierzemy neo. Nic nie mówimy. Zakładają nam NEOSRADĘ z utrzymaniem łącza 29zł. Po 3 dzniach od założenia, mówimy, że chcemy tel. Przychodzą, zakładają nam niby a my dzwonimy na biuro obsługi, że chcemy zawiesić tel. Kosztuje to 19zł mies. Zatem przez 2 lata umowy, oszczędzamy 240zł!

wojtis1990 - 21 Wrzesień 2013, 07:12



Miałem właśnie dylemat jaki internet założyć do mieszkania, ale jak się dowiedziałem w Orange że trzeba założyć stacjonarny i płacić za utrzymanie łącza to trochę się tego uzbierało. Wybór padł na UPC, bez zarzutu działa 3 lata ( przeniosłem z poprzedniego mieszkania ), płacę 66 zł.

W drugim małym laptopie mam internet mobilny z Playa opcja za 15 zł mam 30 godzin, prędkość nie jest porywająca, ale w trasie zawsze sobie na forum wejdę, pocztę sprawdzę, wiadomości poczytam i na kurniku w 1000 pogram.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group