Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ciekawostki i nowinki techniczne - Generator wodoru HHO

henryxm - 19 Październik 2012, 23:09
Temat postu: Generator wodoru HHO
Zapewne część z was czytała już o tym wynalazku.
Chciałbym was o opinie na ten temat. Jeśli chodzi o mnie to mam dość sceptyczny opinię o takich wynalazkach ale ... dziś dowiedziałem się,że mój dobry znajomy jeździ z zamontowanym generatorem wodoru w Xm 2.1TD.Z drugiej "ręki" dowiedziałem się,że twierdzi iż zużycie paliwa w Xm spadło od 20-:-30% .
Jutro o ile nie zapomnę :-) zadzwonię do mojego znajomego i zapytam jak sprawuję się nowy wynalazek :-)
Budowa układu HHO
Na allegro handel już też zaczyna rozkwitać
Generator wodoru HHO Adamsikego


robson - 20 Październik 2012, 02:51

Jakoby to była [prawda, o tym niskim zużyciu paliwa to już dawno koncerny motoryzacyjne wprowadziły by to do masowej produkcji ;) Z drugiej strony to istne perpetuam mobile. Podajemy prąd z akumulatora i powstaje paliwo w postaci wodoru i tlenu! Na tak ale na pewno dostarczenie energii elektrycznej na pewno powoduje większe zużycie paliwa niż korzyści ;) No ale w sumie, jak pożyczymy akumulator od sąsiada, to mamy darmową energię! :-P :lol:
henryxm - 20 Październik 2012, 08:51

robson napisał/a:
akoby to była [prawda, o tym niskim zużyciu paliwa to już dawno koncerny motoryzacyjne wprowadziły by to do masowej produkcji

Kto czerpie zyski ze sprzedaży paliwa?
robson napisał/a:
ale na pewno dostarczenie energii elektrycznej na pewno powoduje większe zużycie paliwa

Przy prawidłowym działaniu wynalazku potrzebne jest co najmniej 15A.
HHO Adamski
HHO Adamski II

robson - 21 Październik 2012, 20:30

Podążając tym rozumowaniem to najlepsze by było w ogóle zrezygnowanie z kupowania paliwa! Kręcisz korbą, alternator wytwarzaprąd, produkuje się tlen i wodór, później zapalasz silnik i zam produkuje wodór i tlen do spalania! No tak... Ale w ten sposób łamiesz wszystkie możliwe zasady fizyki... Musiał byś wytworzyć więcej energii aby móc ruszyć i pokonać wszystkie opory ruchu, które niestety potrzebują dodatkowej energii...
henryxm - 22 Październik 2012, 16:47

robson napisał/a:
Podążając tym rozumowaniem to najlepsze by było w ogóle zrezygnowanie z kupowania paliwa!

Na pewno jeszcze nie teraz .Co do kwestii jazdy na "dodatku" w tym przypadku wodoru, myślę,że pora na to już dawno powinna nastąpić.
Zadzwoniłem do mojego znajomego od Xm i powiedział mi ,że nie zauważył by spadło mu zużycie paliwa. Ma zamontowany jakiś inny sprzęt ,nie od Adamskiego. Być może u niego nie funkcjonuje to tak jak powinno ?
Filmy od użytkowników, którzy zamontowali sobie wynalazek Adamskiego potwierdzają,że jednak to działa. No i teraz komu tu wierzyć ?

henryxm - 24 Październik 2012, 19:58

Dzisiaj widziałem zamontowany generator wodoru HHO u mojego kolegi w Xm.
Co mnie na dzień dobry zaciekawiało to zupełnie inna praca silnika niż u mnie.
Bardzo "miękki" delikatny rechot.Jak twierdzi właściciel czuje ,że jest czym depnąć ale
z oszczędności jakie miały być w zużyciu paliwa nie widzi .Urządzenie posiada zamontowany przekaźnik który pobiera ponad 35A. Chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie regulatora PWM które zmniejszyło by pożeranie tak dużej ilości prądu.

robson - 24 Październik 2012, 20:03

henryxm napisał/a:
Chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie regulatora PWM które zmniejszyło by pożeranie tak dużej ilości prądu.
No tak i za razem mniejsze wydzielanie się wodoru ;) Nic nie ma za darmo!
henryxm - 24 Październik 2012, 20:14

Jak przekazują nam na filmach "termos" Adamskiego pracuje poprawnie przy 12-:-15A.
robson - 24 Październik 2012, 20:41

Czyli rozumuję, mniej wodoru=większa oszczędność hi hi, (skoro kolegi produkuje pewnie więcej wodoru i nie ma oszczędności) ;) Zatem bez wodoru będzie bardziej oszczędnie (nie pobiera prądu).
henryxm - 24 Październik 2012, 23:18

Oszczędności to są jak się pieniądze trzyma w skarpecie :-)
staszek - 4 Grudzień 2012, 15:35

henryxm napisał/a:
Oszczędności to są jak się pieniądze trzyma w skarpecie :-)


Oszczędności oszczędnościami - jakaś aktualizacja uzyskanych efektów?

henryxm - 4 Grudzień 2012, 17:39

staszek napisał/a:
jakaś aktualizacja uzyskanych efektów?

Mam już prawię wszystko po za regulatorem PWM.Co do montażu to zrobię to chyba na wiosnę.
Czytam na temat HHO
i ciągle ma dylemat ..... jak to zrównoważyć ... teorię z praktyką ? :(::

Uszok - 2 Lipiec 2014, 15:24

Witam
Jeśli kogoś interesuje temat polecam forum :

http://hho-forum.cba.pl

Ja osobiście nie mam w samochodzie, bardziej interesuje mnie palnik warsztatowy na początek :)
Palnik
http://hho-forum.cba.pl/v...p?p=10869#10869

Pomiar LPM HHO
http://hho-forum.cba.pl/v...ighlight=#12794

Pozdrawiam Seba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group