Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Usługi - Regeneracja pompa paliwa C5 2.0 HPI

er6n - 28 Październik 2012, 17:32
Temat postu: Regeneracja pompa paliwa C5 2.0 HPI
Wykonujemy naprawy pompy wysokiego cisnienia w silnikach 2.0 HPI (Citroen C5 oraz Peugeot 406), czy to u nas czy u klienta.

Cena ustalana indywidualnie - po rozebraniu pompy i ocenie defektu. Najczesciej (90% przypadkow) jest to jednak 500zl za regeneracje (nowa pompa w ASO: 3200zl).

Uszkodzeniu przewaznie ulegaja gumowe membranki - wymiana wszystkich 3 membranek na NOWE +300zl.


Platnosc po wykonaniu naprawy. Pisemna gwarancja 6 miesięcy. Wystawiamy fakture VAT.
Kontakt 503-303-400 lub 510-758-258 www.autoportgliwice.pl

grigori333 - 28 Październik 2012, 20:28

Teraz temat w odpowiednim miejscu
roman40 - 28 Październik 2012, 21:48

A gdzie moj post?
Sm0kus - 29 Październik 2012, 09:11

A Panowie z Gliwic to by sie chociaz troche wyslili i wpis zarowno tutaj jak i na tablicy to dali inny niz moj ktory mialem - bo poki co jest tocka w tocke:

Kod:
Podejme sie naprawy pompy wysokiego cisnienia w silnikach 2.0 HPI (Citroen C5 oraz Peugeot 406), czy to u mnie czy u klienta.

Cena ustalana indywidualnie - po rozebraniu pompy i ocenie defektu. Najczesciej (90% przypadkow) jest to jednak 500zl za regeneracje (nowa pompa w ASO: 3200zl).

Uszkodzeniu przewaznie ulegaja gumowe membranki (zdj. 2) - wymiana wszystkich 3 membranek na NOWE +300zl.

***   Jestem jedyna w Polsce osoba, ktora wytwarza te membranki metoda wulkanizacji elastomerow, a nie naprawia stare, moje membrany sa lepsze jakosciowo niz oryginalne.   ***

Platnosc po wykonaniu, zamontowaniu i sprawdzeniu pompy!
100% udanych napraw, wiele pomp naprawionych!
0 ryzyka - placisz tylko za dobrze wykonana regeneracje i jezdzace auto...


Dodam tylko, ze trzeba byc calkowicie leniwym, zeby nawet wlasnego wpisu na tablice/forum nie wymyslic, tylko skopiowac wpis kogos innego.

grigori333 - 29 Październik 2012, 10:39

Sm0kus napisał/a:
Dodam tylko, ze trzeba byc calkowicie leniwym, zeby nawet wlasnego wpisu na tablice/forum nie wymyslic, tylko skopiowac wpis kogos innego.
może na tyle leniwi , że nawet nie wiedzieli ile liczyć i nie sprawdzili ile pompa w ASO to sobie skopiowali i mają spokój .
Ja bym takim plagiatorom swojej pompy nie oddał , bo nie jestem pewien czy czasem na naprawie nie znają się tak jak na pisaniu ogłoszeń .

Sm0kus - 29 Październik 2012, 14:41

Po prostu, za duzo informacji na forum sie na ten temat pojawilo. Instrukcja scotta69 i moje podpowiedzi ze da sie to robic - i sa efekty ;) . Tyle, ze ja wiem nt. tej pompy (wogole calego tego ukladu wtryskowego) duzo wiecej niz Panowie z Gliwic - ale jak to mowia, wolny rynek - kazdy bedzie wiedzial co wybrac.
er6n - 29 Październik 2012, 15:30

Nie wiem w czym macie Panowie problem? opis kolegi smokusa zawierał podstawowe najwazniejsze informacje wiec co mam się wiecej rozpisywac? moze mam zmienic kolejnosc wyrazow? a jezeli tak ktos jest przywiazany do swoich tresci to niech je zastrzeze i posadza o plagiat...

wracajac do meritum sprawy kazdy mechanik zna sie na budowie pompy i po rozkreceniu od razu wie co dolega... a ze mamy dojscie do najczesciej padajacych rzeczy w tych pompach to je naprawiamy...

tak jak kolega napisal wolny rynek wiec i wolny wybor kazdego gdzie odda do naprawy...
my w kazdym razie zapraszamy... gwarancja i f.vat !!!
pozdrawiamy
www.autoportgliwice.pl

roman40 - 29 Październik 2012, 16:45

er6n.
To ja zadam pytanie:
naprawa czy regeneracja?

-jakim olejem zalewacie pompę bo to dla mnie dość istotne , jeżeli mówimy o gwarancji.
Nie chciałbym np. otworzyć pompy po gwarancji i zobaczyć smażone placki
Membramy nowe czy używane?
Dostępność innych części pompy? np zaworki.?

Jacoll - 29 Październik 2012, 19:12

er6n napisał/a:
Nie wiem w czym macie Panowie problem? opis kolegi smokusa zawierał podstawowe najwazniejsze informacje wiec co mam się wiecej rozpisywac? moze mam zmienic kolejnosc wyrazow?

Po prostu troszkę kultury ..... :-P

grigori333 - 29 Październik 2012, 19:29

er6n, czekam na odpowiedzi na pytania
roman40 napisał/a:

-jakim olejem zalewacie pompę bo to dla mnie dość istotne , jeżeli mówimy o gwarancji.
Nie chciałbym np. otworzyć pompy po gwarancji i zobaczyć smażone placki
Membramy nowe czy używane?
Dostępność innych części pompy? np zaworki.?

roman40 - 1 Listopad 2012, 18:19

Jeśli regeneracja pompy trwa tak długo ,jak odpowiedz to ja dziękuję firmą podwórkowym.Takich jest wiele .
Sm0kus - 2 Listopad 2012, 09:03

Chamstwo panow z Gliwic nie zna granic...

Allegro

Na Allegro uzyto nie tylko mojego opisu - ale tez mojego autorstwa zdjecia. Sprawa zostanie zgloszona na policji.

robson - 2 Listopad 2012, 10:21

Sm0kus, Trzeba było wstawić fotkę na forum techniczne, to znak wodny forum by chociaż był ;)
Zgłoś do Allegro naruszenie praw autorskich, to szybciej to może pójdzie. Podaj link do oryginalnej fotki. Ale śmierdzącym leniem trzeba być aby nawet własnej fotki nie umieć zrobić...

300zł membramki + 500zł naprawa, to już niezła sumka się robi...

Sm0kus - 2 Listopad 2012, 11:24

Robson ale mnie wcale nie zalezy zeby zdjecie zniklo z allegro - dopoki policja nie podejmie dzialan wyjasniajacych. Zgloszenie o popelnieniu przestepstwa z art. 115 PAiPP zostalo dzisiaj wykonane - wlacznie z przekazaniem materialu dowodowego w postaci oryginalu zdjecia, kopi i screenshotow stron allegro, zeznan 2 swiadkow, mojego oswiadczenia o autorstwie i wynikajacych z tego praw, kopi maili wymienionych z tablica.pl (w sprawie z kopia tresci ogloszenia), oraz zdjec publikowanych ze znakiem wodnym (data i ostrzezeniem o prawie autorskim). Wystarczy poczekac.

Zreszta na forum jest to samo zdjecie, tylko z podpisem elementow -

Wiec jesli chcesz, ty tez mozesz zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa (zgodnie z regulaminem forum, zdjecie w tej postaci jest twoje).

robson - 2 Listopad 2012, 14:00

No jakby skopiowali to ze znakiem forum, to także bym wnioskował ściganie sprawcy.
Sm0kus - 2 Listopad 2012, 16:28

"Wiedza - to majątek, którego złodziej nie ukradnie, ale i którego w spadku się nie otrzymuje."
- Wladyslaw Grzeszczyk...

er6n - 12 Listopad 2012, 11:22

Ja rozumiem kolegę smokusa, że chciałby miec wyłączność na naprawy i regenerację no ale niestety (dla niego) panuje wolny rynek... mamy dojście do membran więc je sprzedajemy lub po prostu naprawiamy/regenerujemy pompy...

odpowiadajac na pytania innych użytkowników olej mineralny 15W40 mobil castrol zalezy co mamy na dana chwile
membrany nowe nie używane wyprodukowane w 2012r więc nie ma obaw i jakość gumy

p.s. nie odpisuje regularnie poniewaz spogladam tu sporadycznie wiec komentarze typu "jak naprawiaja tak jak odpisują" itp itd pozostawcie sobie...

grigori333 - 12 Listopad 2012, 12:02

er6n napisał/a:
nie odpisuje regularnie poniewaz spogladam tu sporadycznie
jak się zakłada temat i proponuje usługi to powinno się być z tematem na bieżąco
Sm0kus - 4 Luty 2013, 22:01

er6n napisał/a:
Ja rozumiem kolegę smokusa, że chciałby miec wyłączność na naprawy i regenerację no ale niestety (dla niego) panuje wolny rynek... mamy dojście do membran więc je sprzedajemy lub po prostu naprawiamy/regenerujemy pompy...


Krew mnie zalewa :573: , jak czytam takie rzeczy a potem dostaje maile typu...

Cytat:

Witaj Sm0kus,

Mam pytanie malem pompe na repasacii v gliwiciach i dzialal tylko 500km.
Wyzslalem panownie na repasacie i Samochód był servise samochodowym.
Dziś wymieniane regulator ciśnienia paliwa, czujnik ciśnienia paliwa i
zamontovali pompe. Na biegu jałowym ciśnienie paliwa około 80bar + - 10
Po dodaniu gazu paliwa spada do 5 bar. A następnie wyjście do 138bar.
Silnik wyłącza. Nie wiesz mi rady kde jest jezsce problem? Dzenkuje za
rade

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Email wysłany do Ciebie od drgi z wykorzystaniem Twojego konta na Forum
Miłośników Citroena. Jeżeli ta wiadomość zawiera spam lub treści
obraźliwe skontaktuj się z webmasterem forum pod adresem:
robert@citroen.org.pl Do listu załącz cały ten email, z nagłówkami włącznie.

grigori333 - 5 Luty 2013, 05:37

Chyba to oznacza,że temat powinien wylądować w dziale "warsztaty nie polecane
"

Sm0kus - 5 Luty 2013, 09:57

Cytat:
Oni mnie newyzslali za tebou. Znalazłam Cię na forum. Skąd Pan jest? Ja
jestem ze slowacii mieszkam na granici s polskou. Ile może kosztować
naprawa u cebie? Pan z Gliwic mi napisal toto :Witam,
pompe naprawilismy ponownie, aczkolwiek informuje iz nie bedzie juz
gwarancji poniewaz cos ewidentnie uszkadza membrany nie moze byc tak ze
wsadzamy nowe membrany i po 300km sa uszkodzone.. pompa dzis zostaje do
Pana wyslana aczkolwiek tak jak mowilem odsylam do sprawdzenia innych
elementow ktore moga miec wplyw na uszkadzanie


Kolejny list z dzisiaj objasniajacy proceder:
1. Wymiana membran (w ich mniemaniu regeneracja) na "nowe", wlasnej roboty, z gwarancja
2. Sprzedaz na Allegro membran oryginalnych wyjetych z pompy
3. Po 300km jedna z membran peka
4. Naprawa pompy w ramach gwarancji, niestety znow po 300km membrana peka.
5. Druga reklamacja nie jest uznawana "bo ewidentnie jakis inny uszkodzony element uszkadza membrany".
6. Klient zostaje z 3 kawalkami gumy, bez pieniedzy, bez oryginalnych membran.

:573:

qbek - 11 Luty 2013, 22:55

Ja ze swojej strony jeśli chodzi o regenerację pompy wysokiego ciśnienia polecam Sm0kus'a. Pompa zregenerowana (z tego co mi wiadomo wymienione dwie membrany) działa jak nowa. Bardzo dobry kontakt, szybko i sprawnie. Mam pełne zaufanie do kolegi.
er6n - 24 Luty 2013, 21:50

Smokus...
Wszystko się zgadza tylko na wyraźną prośbę właściciela pompy w ramach reklamacji chciał mieć zamontowane z powrotem oryginalne membrany więc takie też dostał... także coś ewidentnie uszkadzało membrany bo dziwny zbieg okoliczności że zarówno nasze jak i oryginały pękały po 300km

Sm0kus - 25 Luty 2013, 09:16

A klamstwo ma krotkie nogi, bo ja u Lubosa bylem na Slowacji, rozbieralem ta pompe na jego oczach. Zregenerowalem ja tak jak trzeba i ta pompa dziala. Powiem wiecej, w pompie byly Wasze membranki (po 2 reklamacji), a co za tym idzie 2x wlozyliscie swoje membrany. Teraz wsadzone sa oryginaly i auto bez problemu jezdzi... wiec chyba ktos tutaj delikatnie mowiac mija sie z prawda, a przynajmniej gubi w zeznaniach.
brand123 - 3 Marzec 2014, 14:20

Wiecie może kto naprawia pompy do vectry 2.0 na dolnym śląsku ?
wojtis1990 - 3 Marzec 2014, 14:21

brand123 napisał/a:
pompy do vectry 2.0

To nie jest forum Opla :wpale:

grigori333 - 3 Marzec 2014, 15:15

wojtis1990, Ale vectry miały takie same pompy jak C5 HPI
wojtis1990 - 3 Marzec 2014, 15:18

grigori333 napisał/a:
Ale vectry miały takie same pompy jak C5 HPI

To w takim razie przepraszam. A jak z Pompą WC to tylko do Tomka.

Jacoll - 3 Marzec 2014, 17:01

wojtis1990, Nie przepraszaj ino sledz forum porzadnie :wpale:
Bylo o tym sporo ... ;-)

wojtis1990 - 3 Marzec 2014, 18:10

Jacoll, czy to moja wina że mam uraz do OPLA ? heh
Sm0kus - 15 Kwiecień 2014, 09:34

Do Vectry 2.0 to pompy nie naprawie...

Ale do 2.2 direct (Z22YH) bardzo chetnie i napewno profesjonalnie. Wiecej w podpisie.

Sm0kus - 4 Grudzień 2014, 09:52

Witam wszystkich zagladajacych, zatem i potencjalnie zainteresowanych tym tematem.

Chcialbym odswierzyc nieco temat regeneracji robionej w Autoport Gliwice.
Odrazu na wstepie napisze ze sa dla mnie konkurencja, wiec niepochlebne wyrazanie sie o nich moze wydawac sie w moim interesie, chcialbym jednak abyscie sami ocenili wszystko obiektywnie:




Pompa przyszla w tamtym tygodniu, klient kupil samochod uszkodzony, z trybem awaryjnym do 2000 obrotow, bo poprzedni wlasciciel mial juz dosyc. Pompa byla wielokrotnie rozbierana, w oplakanym stanie - nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia pompa ktora przyszla do mnie po ingerencji reklamujacego sie tutaj warsztatu..

Wnioskuje ze Autoport dalej nie doszedl do tego, ze guma nie wytrzyma 130kg/cm^2, szczegolnie w temperaturze 120 stopni. Zaden klej do gumy nie wytrzyma takiej temperatury, zatem klejone stalowe elementy sie zwyczajnie rozpadaja po paru dniach, a jakosc gumy pozostawia cala mase zyczen.
Dodatkowo napisze jeszcze ze uzywanie przez Autoport stali DC01 (o podwyzszonej plaskosci) powoduje BARDZO agresywny wzer w pokrywie zaworow zwrotnych - wzer pojawia sie w ciagu kilku dni, strach pomyslec co dzieje sie pozniej z plyta (zdjecia powyzej). Takze polecam sie dobrze zastanowic czy jest to prawda (cytuje z ogloszenia na Allegro):

"Pojawia się coraz więcej ludzi oferujących tańszą usługę regeneracji nie mających zielonego pojęcia o tym co robią i naprawiają na przypadkowo pozyskanych podzespołach.
Nie oszczędzaj 50zł i zleć naprawę swojej pompy firmie która się na tym zna ponieważ naprawia 2-3 pompy dziennie.
Pamiętaj płacąc nieco drożej zyskujesz jakość i gwarancję!"

P.S. 2-3 pompy dziennie, tyle ze chyba na gwarancji.. I naprawde, Panowie z Gliwic dalej nie wiedza co robia (dalej nie znaja zasady dzialania pompy, pomimo ze mija juz 2 lata gdy sie tym zajmuja!)

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group