Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Dział hydrowozów - Interfejs diagnostyczny Lexia

ktosiek68 - 20 Grudzień 2012, 01:56
Temat postu: Interfejs diagnostyczny Lexia
Chciałbym podzielić się ciekawym doświadczeniem.
XM-menami jeżdżę od 8-u lat. Mimo tego, że generalnie przez te lata - ok. 300.000 km specjalnie nic się nigdy nie działo, zawszę jednak trzeba było pojechać coś podregulować.
Większość mechaników nie posiada jednak sprzętu diagnostycznego do Citroenów a serwisy autoryzowane ( chyba wszystkie ? ) pogięło.
Z cenami oraz swoją indolencją i nie kompetencją również.
Jakiś czas temu zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym interfejs do Citroena/Peugeota za 300 ziko. Teraz jestem gościem. Doprowadziłem moje auto do 105 % sprawności.
Każdy drobny problem kosztuje 100 - 150 ziko za podpięcie do kompa, bo inaczej na "macajewa" się nie da.
Jeśli chodzi o oprogramowanie lepiej ściągnąć ( widomo skąd ) Lexię-Proxię niż Diag-Box ( standardowo w zestawie ) ponieważ ten drugi poblokowane ma pewne funkcje regulacyjne w samochodach.
Obsługa dla 12-to latka bawiącego się komputerem.
Dla admina i forumowiczów wesołych świąt oraz wszystkiego dobrego w nowym roku.
CHYBA, ŻE MAJOWIE MIELI RACJĘ ............

darek_k - 20 Grudzień 2012, 06:28
Temat postu: Re: Interfejs diagnostyczny Lexia
ktosiek68 napisał/a:

CHYBA, ŻE MAJOWIE MIELI RACJĘ ............

współcześni majowie nic w temacie nie wiedzą, więc skąd inni mają to wiedzieć, skoro sami zainteresowani nic w temacie nie wiedzą,

koniec na pewno będzie, np w USA gdzie każdy ma broń, i u ruskich, bo to to też dziki kraj , czy jutro koniec będzie, na pewno tego dowiemy się z TV, bo za oknem to i tak będzie szara rzeczywistość

henryxm - 20 Grudzień 2012, 11:12

ktosiek68 napisał/a:
Jeśli chodzi o oprogramowanie lepiej ściągnąć ( widomo skąd ) Lexię-Proxię niż Diag-Box ( standardowo w zestawie ) ponieważ ten drugi poblokowane ma pewne funkcje regulacyjne w samochodach.

Mógłbyś rozwinąć co ma zablokowane program Diagbox ?

ktosiek68 - 21 Grudzień 2012, 19:34

Mój Diag Box którego odpaliłem, nie zezwolił ( bez internetu ) na ustawienie np. dawki wtrysku rozruchu, obrotów biegu jałowego i kilku innych pierdół.
Lexia 3 rozkminia to bez problemu.
Odkryłem super metodę - podniosłem dawkę wtrysku rozruchu o jednostkę 0,450 coś.
Samochód zapala przy - 15 C za jednym ( ? ) obrotem wału korbowego. Wczoraj.

Erinye - 3 Lipiec 2014, 13:44

A mógłbyś zdradzić jaki posiadasz interface? Teraz na wspomnianym portalu aukcyjnym roi się tego, a ceny są w granicach 60zł. Coś z tego się nada?
wojtis1990 - 3 Lipiec 2014, 15:49

Erinye, wszystko jest już napisane na forum.
Temat o zakupie interfejsu do citroenów jest już chyba wystarczająco wyczerpany ?

kufaja - 9 Lipiec 2014, 08:58

jestem na etapie kompletowania "sprzętu" do diagnostyki mojej cytrynki. Mam laptopa i lexie zainstalowaną, potrzebuje jedynie kabla.

http://allegro.pl/kb3a-ka...4368241031.html czy za pomocą takiego kabla podłączę się przez lexie z autem? Czy to musi być coś innego?

grigori333 - 9 Lipiec 2014, 09:10

kufaja napisał/a:
czy za pomocą takiego kabla podłączę się przez lexie z autem?
Nie
kufaja - 9 Lipiec 2014, 09:34

grigori a możesz mi nieco przybliżyć temat? Można gdzieś kupić taki kabel czy musi to być typowy interfejs diagnostyczny lexia?
grigori333 - 9 Lipiec 2014, 11:34

kufaja napisał/a:
czy musi to być typowy interfejs diagnostyczny lexia?
Musi.
MAMUTH - 5 Wrzesień 2014, 11:18

wojtis1990,

Cześć,

Pisze do Ciebie na PW z pytaniem czy jesteś w stanie pomóc mi przy pierwszym uruchomieniu Diagboxa. Trochę się męczę a widziałem, że sporo o tym wiesz.

Pozdrawiam

wojtis1990 - 5 Wrzesień 2014, 19:34

MAMUTH, cześć, nie doszło żadne PW. Numer mam w profilu to dzwoń, jak będę mógł to pomogę telefonicznie, a jak nie to jak będę w łodzi to sie spotkamy.
Sroqraf - 25 Wrzesień 2014, 19:11

No ja też się zaopatrzyłem i w sumie poza czytaniem ew. błędów niewiele umiem zrobić. Telekodowanie podstawowych funkcji faktycznie proste, ale jakieś bardziej skomplikowane akcje - to już robię w pory i Retour ;)

A szkoda. Nie mam nauczyciela w Lexii.
No i z Wtryskiem mi się nie łączy nie wiedzieć czemu nie rozpoznaje kalkulatora.

Jacoll - 25 Wrzesień 2014, 19:22

Sroqraf napisał/a:
No i z Wtryskiem mi się nie łączy nie wiedzieć czemu nie rozpoznaje kalkulatora

Robisz to na włączonym zapłonie? Najlepiej na odpalonym motorku. :-D

grigori333 - 26 Wrzesień 2014, 04:20

Jacoll napisał/a:
Najlepiej na odpalonym motorku.
No nie wszystko, nie próbuj robić np. testu wtrysków na odpalonym, bo będziesz miał po motorku :-(
Jacoll - 26 Wrzesień 2014, 08:52

grigori333, Chodziło o samo połączenie z kalkulatorem.
U mnie nie połączy przy wyłączonym zapłonie. :-(

grigori333 - 26 Wrzesień 2014, 09:16

Jacoll napisał/a:
U mnie nie połączy przy wyłączonym zapłonie.
Tak się nie połączy, ale odpalać nie trzeba.
Jacoll - 26 Wrzesień 2014, 09:24

grigori333, No w sumie :-D wystarczy włączyć zapłon.
Jacoll - 27 Październik 2014, 20:23

No to mam nową zagadkę odnośnie Lexii :roll:
Nie mogę się połączyć z BSI w C8.
Niby się łączy z wtryskiem, ale po próbie wejścia wgłąb ni hu hu ... :(::

Może ktoś miał podobny przypadek? Dodam, że dosłownie za minutę podpiąłem do C5 i wsio śmiga jak ta lala. :roll:

Sm0kus - 4 Listopad 2014, 10:05



Ktos zainteresowany??

grigori333 - 4 Listopad 2014, 13:20

Sm0kus napisał/a:
Ktos zainteresowany??
Czym?
Sm0kus - 4 Listopad 2014, 21:47



Tym rzecz jasna, tylko z Google Dysku raz dziala, a raz ni w zab nie chce. Bede robil kopie wszystkich plyt w formacie .nrg lub innym wirtualno-dyskowym i beda dostepne u mnie te plyty w formie dysku.

Gdyby ktos chcial kupic je z legalnej dystrybucji, przypominam ze nalezy posiadac certyfikat ACTIA (ten zolty), a co za tym idzie byc certyfikowanym ASO Citroen:P No i kazda plyta to 35 euro - mam faktury na cala kolekcje ;D Zdobyc jak sie domyslacie nie bylo latwo...

W gratisie dostalem jeszcze stanowisko diagnostyczne (plyty byly w szufladzie stanowiska), oczywiscie pelne, ale nie dzialajace (najprawdopodobniej szlag trafil zasilacz lub tylko bezpiecznik, jeszcze tego nie sprawdzilem bo niestety nie mialem kiedy, jutro kolo poludnia bede wiedzial czy da sie go reanimowac).

JaroCzaro - 22 Luty 2016, 16:59
Temat postu: Problem z połączeniem się z Peugeotem 206 interfejsem PSA
Witam. Panowie liczę na waszą pomoc odnośnie interfejsu PSA peugeot citroen :
http://allegro.pl/interfe...5416979082.html
Jestem w posiadaniu tego interfejsu instaluję program oraz bazy z autami tak jak w instrukcji
ale muszę robić coś źle bo nie mogę połączyć się z peugeotem 206 z 2004 roku. Programy to PP2000 i Diagbox. Jeśli ktoś posiada taki kabelek i nie ma z nim problemu proszę o pomoc.
Jestem z okolic Łodzi postaram się jakoś odwdzięczyć. Z góry dzięki i Pozdrawiam

darek_k - 24 Luty 2016, 08:05

Jacoll napisał/a:
No to mam nową zagadkę odnośnie Lexii :roll:
Nie mogę się połączyć z BSI w C8.
Niby się łączy z wtryskiem, ale po próbie wejścia wgłąb ni hu hu ... :(::

Może ktoś miał podobny przypadek? Dodam, że dosłownie za minutę podpiąłem do C5 i wsio śmiga jak ta lala. :roll:
używasz Diagbox a on działa w zależności od humoru, wywal to z kompa i zainstaluj LEXIA na Win XP, a problemy znikną, LEXIA łączy się bez problemu do rocznika 2012
seba01 - 13 Kwiecień 2016, 21:05

Witam
panowie tak zapytam bo jeżeli chodzi o temat oprogramowania Lexia jestem nowy i pomału wgłębiam się w ten temat. Kolega wojtis1990 napisał ze temat ten został wystarczająco wyczerpany jednakże jak zauważę zawsze znajdzie się taki ktoś jak ja ;-) kto dopiero zaczyna swoją przygodę. Małymi krokami przymierzam się do kupna C5 i na pewno nabędę Lexię dlatego prośba nakierujcie gdzie owy temat został wyczerpany :-)
Jeszcze zapytam wg słów kolegi ktosiek68 cytuje "Jeśli chodzi o oprogramowanie lepiej ściągnąć ( widomo skąd ) Lexię-Proxię niż Diag-Box ( standardowo w zestawie )" chce zapytać skąd bo ja nie wiem. Tylko nie krzyczcie za głośno.
Pozdrawiam

PS zapytam czy lexie da radę podpiąć pod Xantie i wykasować ewentualne błędy które zapewne są lub może jakiś kolega z Lexia z okolic Przemyśla mógłby mi sprawdzić?

Jacoll - 14 Kwiecień 2016, 12:51

seba01 napisał/a:
zapytam czy lexie da radę podpiąć pod Xantie i wykasować ewentualne błędy

Na pewno da radę :-D przeca to od tego jest. ;-)
seba01 napisał/a:
chce zapytać skąd bo ja nie wiem

Np. Klik :-P i wszelkie podobne...

Dodam, że jak na razie jadę na diagboxie i nie narzekam. ;-)

seba01 - 15 Kwiecień 2016, 18:39

aha myślałem ze macie jakieś zaufane kanały ;-)
może ktoś z was ma i chciałby się podzielić oprogramowaniem

Zapytam sa jakieś wersje lexi i która jest odpowiednia?
Patrząc na chomikuj.pl jest np Lexia 45, lexia 346 - patrzyłem tak na szybko

Sroqraf - 5 Maj 2016, 11:57

Mialem Lexię, ale od chwili gdy spróbowałem połączenia z Torque via BT - nie noszę interfejsu do samochodu. Póki nie potrzebujesz konfigurować ustawień, Lexia jest chyba zbędna. Oczywiście, daje olbrzymie możliwości, których nie ma żaden inny interfejs, ale w moim przypadku identyfikacja błędów, kasowanie i parametry silnika w czasie rzeczywistym odczytuję sprawnie przez komórkę opisałem to na blogu - klik.
seba01 - 6 Maj 2016, 20:54

dobrze wiedziec
Mam nawet podobną wersję ale nie wiem czy dokładnie ta bo kasuję błedy u brata w saabie - szybko i wygodnie do podstawowych rzeczy - niestety do mojej X się nie nada a pasowało by skasować błędy które mam
Pozdrawiam

lecitron - 5 Październik 2016, 17:45

A'propo interfejsów, czy dobry będzie taki:





?

Pyotrek - 7 Październik 2016, 02:37

Powinna działać, ale to zawsze loteria, jak dla siebie bym brał wersję jak to określają full chips.
Czy na wszystkich transoptorach dla bezpieczeństwa.

lecitron - 7 Październik 2016, 21:31

Czyli coś takiego?




Pyotrek - 7 Październik 2016, 23:59

Tak, dokładnie.
Sadok - 27 Listopad 2016, 10:20

witam, jestem nowy , potrzebuję pomocy, lexia3 przy teleładowaniu wyskakuje napis że zostaną wyzerowane czy zresetowane wszystkie dane , kluczyka zegarów itp. czy to prawda ? chciałem zaadoptować leflektor i takie tam :shock:

dodam że nie wszystko da się teleładować recznie, przy próbie bsi wyskakuje napis że przez internet , lexsie mam od 3 dni

Jacoll - 28 Listopad 2016, 09:46

Sadok napisał/a:
lexsie mam od 3 dni

Używaj tego cuda ostrożnie... i z rozwagą... można deko napsuć i wtedy dopiero będzie wesoło.

Poszukaj po forum... poczytaj... sporo jest opisane. Na dzień dobry w trakcie używania lexii odłącz kompa od neta.

Tomasz1964 - 29 Czerwiec 2017, 19:14

Witam wszystkich użytkowników cytryn.

Chciałem was poinformować iż program DiaxBox, w którym jest zawarta LEXIA działa też w systemie WINOWS 10 ( z klonem ). Na dowód tego zamieszczam zdjęcia. Wielu z nas intaluje na Win XP, wielu z nas kupuje komputery do tego celu, a jednak działa to na Win10.

jarulis - 20 Wrzesień 2017, 20:26

Większość interface'ow oferowanych na ali... ma zastrzeżenie o problemach z nową C5. Zna ktoś temat? Chodzi o C5 X7? Czy może działa u Was bez problemów?
robson - 25 Wrzesień 2017, 22:37

jarulis, Trzeba mieć tą nową C5 jeszcze ;)
jarulis - 26 Wrzesień 2017, 08:10

...żeby mieć opinię?
ROBSON1976 - 29 Wrzesień 2017, 18:49

U mnie lexia bez problemu łączy się z C5 po 2008 roku , podobnie jak i inne programy diagnostyczne.
Erinye - 2 Maj 2018, 16:52

Czy taki kabel się nada, jeśli mam zainstalowaną lexię?

http://allegro.pl/adapter...c9-d368deee44e2

matolek26 - 9 Maj 2018, 11:29

to jest tylko dodatkowy moduł do interfejsu lexia.

Moduł diagnostyczny S.1279 współpracuje z PP 2000 i Lexia-3 (Citroen, Peugeot)
Służy do diagnostyki z nowymi pojazdami marki Citroen i Peugeot.
Obsługuje:
Peugeout Bipper
Peugeout Boxer III
Peugeout Boxer III minibus
Citroen Nemo
Citroen Jumper III
Citroen Jumper III minibus

Erinye - 11 Maj 2018, 13:11

Kurcze, skomplikowany temat. Bez podłączenia do komputera nie da się funkcjonować. Mam c5 z 2004 roku. Jaki najtańszy interfejs się nada do czytania i kasowania błędów? Nic nie chcę przestawiać, ale np odczytać, który czujnik parkowania nawalił, albo dlaczego wentylator raz się załącza, a raz nie :/ Podłączenie do kompa w Bydgoszczy (powiedzmy u fachowca) to 80zł
Pitcarn - 12 Maj 2018, 07:45

Do podglądu i kasowania błędów silnika może być np. elm327 ale do obsługi pozostałych modułów tylko Lexia.
Erinye - 13 Maj 2018, 12:32

A czy to pokaże np który czujnik parkowania nawalił, albo to z czym walczę teraz, czyli problem z wentylatorem chłodnicy?
Pitcarn - 13 Maj 2018, 16:51

lexią jak najbardziej sprawdzisz który czujnik jest uszkodzony. Przy wentylatorze- jeśli wystąpi błąd to również będziesz mógł go odczytać. Nie wiem jaki masz problem z wentylatorem, ale u mnie jak padł rezystor dmuchawy 54 ohm (szary) to lexia wyświetlała błąd. Z tym że uszkodzenie rezystora można rozpoznać po załączaniu się tylko drugie biegu wentylatora i nie załączaniu się sprężarki klimatyzacji (klima działa tylko podczas jazdy, gdy wentylator napędzany jest pędem powietrza).

Ogólnie lexią sprawdzisz praktycznie wszystko. Wiele komponentów można sprawdzić wykonując test danego elementu np. w układzie klimatyzacji/ nawiewu można lexią wymusić działanie np wentylatora, motoreduktorów itp. w automatycznej skrzyni można sprawdzić elektrozawory itd.

Erinye - 13 Maj 2018, 19:57

Dziękuję za szczegółową odpowiedź, ale bardziej mnie zastanawia czy wspomnianym ELMem to sprawdzę :) Tylko o odczyt błędów mi chodzi, ale jednak, żeby pokazało wszystko.
Co do wentylatora to. Jak włączę klimę, włącza się pierwszy bieg wentylatora i z klimą nie ma najmniejszego problemu. Jednak nawet jak przewody od chłodnicy są gorące, to wentylator się nie załącza. Elektryk lexią wymusił uruchomienie drugiego biegu. Pierwszy nie odpalił. Ale przy drugiej próbie, drugi bieg już nie ruszył. Jak i zresztą przy trzeciej i kolejnych. Klima zawsze uruchamia wentylator. Kod błędu to: P0483

siwek - 2 Październik 2018, 22:06

Od niedawna posiadam lexię kupiłem nawet laptop z XP. Podłączyłem się do auta celem aktywacji zmieniarki CD. I niestety w Lexi jest tylko test globalny nie ma testu funkcji. Probowalem kilkanaście razy instalowałem podłączałem i ciągle tylko test globalny jest . Proszę o pomoc w prawidłowym uruchomieniu Lexi,tak by były wszystkie funkcje.By można było wejść i ustawić zmieniarkę CD oraz wejść do wyświetlacza i ustawić wyświetlanie danych ze zmieniarki..no i innych bo teraz nie ma.
ktosiek68 - 12 Październik 2018, 13:49

Dajże kolego spokój ze zmieniarką CD.
Jest XXI wiek. Jak nie masz to wymień radio samochodowe z CD na radio z MP3.
W C 5 jest to jak najbardziej możliwe.(z całym panelem)
Druga opcja to zakup na znanym portalu aukcyjnym emitera FM, wtykanego w gniazdo telefonu (odtwarzacza MP 3) i zestrojenia go z jakąkolwiek częstotliwością radiową w aucie.
I jedziesz ...... :-D

siwek - 12 Październik 2018, 14:03

Funkcje zmieniarki chcę aktywować by podłączyć cyfrowy symulator zmieniarki,, wtedy można odtwarzać utwory z kart pamięci i USB,a przy tym wszystkim sterować z kierownicy...nie będzie to normalna zmieniarka CD tylko cyfrowy odpowiednik.Radia raczej nie wymenie ponieważ jest to radio fabryczne myway z mapami i całym sterowaniem funkcjami auta .
Transmitera FM nie chcę ponieważ nie będzie można sterować z poziomu kierownicy..

Marek620 - 12 Październik 2018, 18:06

https://www.youtube.com/watch?v=gNrNksSFJg0

Polecam , warto obejrzeć , a zorientujecie się ile kasy łupią na nas pseudo fachowcy. Jeśli ktoś zna tego kolesia , ma jakiś kontakt , proszę o info na Pw.

siwek - 18 Listopad 2018, 08:19

Funkcje zmieniarki udało się aktywować,, zakupiony symulator podłączyłem do radia i wszystko śmiga aż miło..jest sterowanie oraz podgląd na ekranie ..
Symulator został zamontowany w schowku tuż obok wejsc audio..Okazało trzeba było kupić lepszy kabel oraz program oraz że mój model auta lepiej obsługiwać diagboxem..

jarulis - 19 Listopad 2018, 00:23

siwek, możesz podać typ radia (rneg?) i link do symulatora?
siwek - 19 Listopad 2018, 07:23

Radio to rneg1 myway a symulator
https://s.click.aliexpress.com/e/bU6gDCnW

jarulis - 19 Listopad 2018, 09:31

Dziękuję.
Jeszcze jedno pytanie, czy system głośnomówiący działa niezależnie? - ostatnio w C4 (RD4) okazało się, że trzeba emulator wpiąć w to samo miejsce co system głośnomówiący, więc było jedno albo drugie.

siwek - 19 Listopad 2018, 10:00

Nie wiem o jakim radiu mówisz..w tym o którym piszę ,zmieniarkę podpina się pod wolne wejście tuż pod główna kostką... wejście lewe ,prawe to wejście RCA zwykle podłączone ... system głośnomówiący jest fabryczny i niezależny ,z radia wychodzi tylko mikrofon ale ma do tego specjalne wyjście..
jarulis - 19 Listopad 2018, 22:29

O to mi chodziło - wpięcie w wolne miejsce, a nie zamiast. Czyli bez utraty innych funkcjonalności. Mam rneg, jak Ty.
Przykład niekompatybilności podałem z innego radia (RD4), bo mnie to ostatnio zaskoczyło.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group