Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Portal - Koniec produkcji modelu C6

robert - 24 Styczeń 2013, 17:37
Temat postu: Koniec produkcji modelu C6
W grudniu zakończyła się produkcja luksusowej limuzyny - następcy XM - modelu C6. Łącznie od 2005 roku wyprodukowano 23 384sztuki. Każdy z nich wygląda wyjątkowo. Wyróżnia się na tle luksusowych limuzyn produkowanych przez innych producentów. Zapewnia przy tym nieziemski komfort jazdy.
C6 - podobnie jak jego poprzednik wyposażony był w hydropneumatyczne zawieszenie, które podobnie jak u poprzednika wspierane było zaawansowaną elektroniką - tutaj ma oznaczenie hydroactiv 3 plus i jest najnowszym dziełem inżynierów spod znaku dwóch szewronów. Komfort jazdy przewyższał poprzedników, chociaż niektórzy twierdzą że najbardziej komfortowe zawieszenie miał CX.
C6 od początku produkcji wyposażony był w dwa silniki : benzynowy o pojemności 3.0 l i mocy 211KM i diesla HDi o pojemności 2.7l i mocy 204 KM. Później jednostki napędowe zostały uzupełnione o dwa siniki diesla HDi o pojemności 2.2l i mocy 170KM i 3.0l o mocy 241 KM. Wszystkie silniki to jednostki w układzie V6 (za wyjątkiem diesla 2.2l, który był rzędową 4 i jako jedyny był oferowany z manualną skrzynią biegów)połączone z automatyczną 6 – biegową skrzynią biegów. Wszystkie silniki diesla były oferowane z podwójnym doładowaniem.
Najszybszą wersją była ta z silnikiem 3.0 HDi, rozwijała całe 235km/h, do 100 km/h rozpędzała się w 8,5 sek.

A oto oficjalna reklama C6:

A to prawdopodobnie następca C6:

robson - 13 Maj 2013, 22:16

Ciekawe co szykują jako następcę. Pewnie jakiś DS6 się znajdzie ;)
Fafet90 - 1 Lipiec 2015, 09:46

Szkoda, bo ten model był na prawdę bardzo fajny. Wiecie może, czy będzie produkowany podobny model?
Mike - 20 Lipiec 2015, 08:51

Czy będą produkować następcę i czy będzie podobny?
- Trzeci filmik to DS9 czyli następca C6 czy jest podobny? - oceńcie sami, bo ile ludzi tyle opinii, wg mnie wygląda dość avangardowo i nowocześnie, ale teraz nasuwa się pytanie, o ile będzie droższy od C6? :?:

MoonWalk - 25 Sierpień 2015, 00:30

A DS9 nie ma być przypadkiem pozycjonowany jeszcze wyżej? Skoro DS i tak oddzielił się od Citroena to chyba powinni mieć w gamie flagową limuzynę, a jak na Francuzów przystało pewnie nie bedzie to tradycyjna limuzyna...
Graductor - 4 Grudzień 2018, 13:41

Ja mam szczerą nadzieję, że jakiś dobry następca się pojawi.
Rafal_93 - 5 Grudzień 2018, 22:54

Graductor, nagroda Złotej Łopaty roku 2018 ląduje w twoich rękach. Gratuluję.
wojtas37 - 26 Grudzień 2018, 18:07

dobrze ze ktos czasami przeglada stare tematy :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group