Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

C4 / C4 Picasso / C4 Grand Picasso - C4 PICASSO ABS/ESP/automatyczna skrzynia biegów

malpavip - 4 Luty 2013, 19:48
Temat postu: C4 PICASSO ABS/ESP/automatyczna skrzynia biegów
Od dziesięciu miesięcy jestem właścicielem CITROENA C4 PICASSO GRAND HDI 1600 rok 2010 przed liftingiem. Jestem zadowolony z tego auta. Od kilku dni pojawił się problem z ABS,ESP i automatyczną skrzynią biegów. Po włączeniu silnika jest wszystko OK niema żadnego błędu ale po kilku sekundach a czasem po przejechaniu kilku kilometrów pojawia się błąd ABS,ESP (ABS system nie działa , ESP/ASR system nie działa oraz hamulec postojowy nie działa).Pojawia się też problem z automatyczną skrzynią biegów.Po przejechaniu kilku kilometrów czasem skrzynia automatyczna przechodzi a tryb ręczny i zacina się na biegu 3, nie pomaga zmiana ustawień skrzyni podczas jazdy, trzeba się zatrzymać uruchomić auto od nowa. Wiem że sprawa nie jest prosta ale proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki
donalehandro - 4 Luty 2013, 19:52

podpiac sie pod kompa ,inaczej to tylko gdybanie
malpavip - 4 Luty 2013, 20:45

Podpinałem niestety w tej chwili nie pamiętam jakie, Dokładnie będę wiedział jutro rano. Dziękuje za zainteresowanie.
malpavip - 5 Luty 2013, 09:48

Pojawiające się błędy to C0040 , P2553 , B0518
malpavip - 8 Luty 2013, 15:50

Usterkę usunąłem. Uszkodzony był czujnik stopu przy pedale hamulca, wystarczyła wymiana koszt nowego zamiennika około 25 zł.
robson - 6 Kwiecień 2018, 12:23

malpavip, To super, że się udało tak bezboleśnie ;)
A jaką kolega ma skrzynię BVM czy BVA?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group