Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Pomocne dane techniczne i opisy - Termostat w zimie puszczał ciepły płyn przed zagrzaniem s

robson - 31 Marzec 2009, 23:06
Temat postu: Termostat w zimie puszczał ciepły płyn przed zagrzaniem s
Zauważyłem, że termostat w żony XMie 2,5TD w zimie puszczał ciepły płyn przed zagrzaniem się silnika. Powodowało to dużo dłuższe nagrzewanie się silnika do normalnej temperatury. Jak wiadomo, praca silnika przy zbyt niskiej temperaturze powoduje przyspieszone zużycie silnika no i oczywiście nie dogrzewa się w środku kabina. Byłem w sklepie i krzyknęli mi ok 200zł za to ustrojstwo. Całe szczęście w nieszczęściu, po zdemontowaniu tego termostatu, okazało się, że jest on dobry, tylko gumowa uszczelka się rozsypała i nie była na całej powierzchni termostatu. W ten sposób powstawała szparka, przez którą wydostawał się płyn przez chłodnicę. Po usunięciu reszty uszczelki gumowej, termostat zrobił się szczelny i sprawny. Sprawdziłem to w garnku :)



Widok termostatu po podgrzaniu do 97st. C i zupełnym otwarciu 2 sekcji. Widać także gumową uszczelkę na obrzeżach.





Widok od drugiej strony.




A to widok gniazda na termostat.

lkoziolek - 10 Kwiecień 2009, 09:13

Robson to co ty za sklepy masz koło siebie, bo normalna cena to ok 120-140 zł a na allegro można taki dostać za koło 100zł. Ostatnio nawet widziałem jeden za ok 80 zł i to wszystko "nówki nie śmigane" :)
robson - 10 Kwiecień 2009, 13:51

Pewnie teraz perzy tak galopujących cenach € to przycinają sobie z 50% więcej aby za tydzień nie być w plecy :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group