Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - C5 1.6 HDI 2005r Błąd czujnika skrętu kierownicy.

rom100 - 24 Listopad 2013, 20:21
Temat postu: C5 1.6 HDI 2005r Błąd czujnika skrętu kierownicy.
Witam
w mojej cytrynce dość często wyskakuje błąd U1205 mówiący o braku komunikacji z czujnikiem kata skrętu kierownicy lub błednych wartościach otrzymanych z tego czujnika, proszę o pomoc i radę czy wystarczy przeczyścić coś w tym czujniki lub złącza czy czujnik do wymiany?

grigori333 - 24 Listopad 2013, 21:09

rom100, a kierownice masz równo na wprost ?
rom100 - 24 Listopad 2013, 21:17

no mam wrażenie że minimalnie jest skręcona w lewo w czasie jazdy na wprost.... czyjli sugerujesz że jeśli jest zła zbieżność to będzie wywalał ten błąd?
grigori333 - 24 Listopad 2013, 21:22

rom100 napisał/a:
czyjli sugerujesz że jeśli jest zła zbieżność to będzie wywalał ten błąd?
Dokładnie tak .
Miałem identyczną sytuacje , po wykonaniu zbieżności błąd sam znikł .

rom100 - 7 Styczeń 2014, 20:05

Zrobiłem zbieżność ( prowadzi się super jedzie idealnie prosto, kierownica prosto) a błąd i tak wywala...... czyli wymieniać ten czujnik? Czy może coś innego jeszcze można sprawdzić?
grigori333 - 8 Styczeń 2014, 05:42

rom100, A kasowałeś błąd po ustawieniu zbieżności ?
rom100 - 8 Styczeń 2014, 18:11

kasowałem oczywiście.
ROBSON1976 - 10 Luty 2014, 17:20

rom100- pozbyłeś się tego błędu? Też go mam :-/
rom100 - 10 Luty 2014, 18:48

nie mam go cały czas.... jak podpiąłem to pokazuje mi -126 stopni jak mam ustawiona kierownicę na wprost..... gdzieś przeczytałem że ktoś wypiął kostkę przeczyścił i jak podpiął to mu błąd zniknął więc może w weekend zrobię tak.....
rom100 - 12 Luty 2014, 22:24

dziś zerknąłem na ten czujnik a dokładnie rzecz biorąc na przełącznik zespolony (tylko tak z zewnątrz) i nie widzę żadnych złych rzeczy - szarpałem kostkami i całym przełącznikiem patrząc czy w Lexi jak podglądałem wyniki odczytu kata skrętu kierownicą coś się zacznie zmieniać ale nic się nie działo. Czujnik ogólnie reaguje bo jak kręcę kierownica wartości kąta się zmieniają jedynie jak kierownica jest na wprost nagle pokazuje -126 stopni. Doczytałem też gdzieś że to jest błąd programu i tak na serio nie ma żadnego błędu - już sam nie wiem w sumie wszystko mi działa jedynie to że jak podłączam kompa pokazuje mi ten błąd w module zawieszenia. Patrzyłem na używane przełączniki zespolone ale są po ponad 250 zł i jak dla mnie to za dużo.
http://citroen.auto.com.p...ic.php?t=125639
Chyba poczekam jak ktoś się tu wypowie też na ten temat bo nie chciałbym wywalić 300zł narobić się i nic nie zmienić....

ROBSON1976 - 12 Luty 2014, 23:12

Też czytałem o tym że to jakiś błąd oprogramowania tylko że grigori333 napisał że błąd mu zniknął. Ja mam prawie nowy przełącznik zespolony więc nie wydaje mi się żeby tam był problem. Nie mam teraz czasu żeby pogrzebać w lexii może trzeba coś adoptować albo ustawiać zbieżność z podłączonym komputerem -sam już nie wiem ( walkę z tym dopiero zaczne) :-P
rom100- jak coś wymyślisz to daj znać

grigori333 - 13 Luty 2014, 13:25

rom100, czy podczas jazdy na wprost kierownice masz idealnie prosto?
rom100 - 13 Luty 2014, 21:01

tak, na moje oko jest na wprost i samochód jedzie prosto - ale jedna rzecz podpiąłem lexie i tak jak Wam mówię na wprost ma wartość -126 stopni więc to nie wina np. złej zbieżności - bo wtedy np. na wyprostowanych kołach pokazałby mi z 3 może 5 stopni to wtedy rozumiem że czujnik reaguje bo samochód nie ma "przyspieszenia" bocznego a ma wartość kąta inna niż 0. A tutaj ewidentnie coś nie tak z czujnikiem bo kąt na wprost jest -126 i zmienia się jak kręcę kierownicą..... i jak widzę na forach ludzie wymieniają i maja ten sam problem.... Patrzyłem w Lexii i nie widzę adaptacji czujnika kąta skrętu tak jak robiłem to dla zaworu EGR (na innym forum o tym pisałem).
vitoc - 15 Marzec 2014, 22:07

rom100 napisał/a:
tak, na moje oko jest na wprost i samochód jedzie prosto - ale jedna rzecz podpiąłem lexie i tak jak Wam mówię na wprost ma wartość -126 stopni więc to nie wina np. złej zbieżności - bo wtedy np. na wyprostowanych kołach pokazałby mi z 3 może 5 stopni to wtedy rozumiem że czujnik reaguje bo samochód nie ma "przyspieszenia" bocznego a ma wartość kąta inna niż 0. A tutaj ewidentnie coś nie tak z czujnikiem bo kąt na wprost jest -126 i zmienia się jak kręcę kierownicą..... i jak widzę na forach ludzie wymieniają i maja ten sam problem.... Patrzyłem w Lexii i nie widzę adaptacji czujnika kąta skrętu tak jak robiłem to dla zaworu EGR (na innym forum o tym pisałem).

Witam mam pytanie czy naprawiła problem,bo u mnie mam podobnie tzn swieci sie trojkat od esp,przełącznik od esp nie działa,na ekranie pokazuje komunikat błąd esp,asr,bylem na kompie i powiedzieli ze czujnik skrętu do wymiany,nie wiem co robić

rom100 - 16 Marzec 2014, 22:26

Ja mam błąd od czujnika skrętu ale ABS i ESP działa u mnie.... dlatego jak na razie nic nie robiłem z tym więcej.
Erinye - 11 Sierpień 2018, 11:54

Koledzy, upewnijcie mnie, bo mam ten sam błąd. Gdyby ESP nie działało, to otrzymałbym komunikat na desce rozdzielczej? Jak na razie, podczas uruchamiania silnika, prawidłowo zapala się i gaśnie. Szkoda kasy, żeby coś z tym robić, jeśli wszystko działa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group