Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Pomocne dane techniczne i opisy - Wyciek LHM-u, z oboku koła - nie panikuj!

robson - 13 Sierpień 2009, 16:09
Temat postu: Wyciek LHM-u, z oboku koła - nie panikuj!
Jeżeli zauważyłeś, że po dłuższym postoju auto zostawia tłuste plamy na podłożu - nie panikuj - to jest standardowa usterka, która po kilkunastu latach pojawi się w każdym aucie. Jest to pęknięcie starej i sparciałej gumy węża powrotu z siłownika. Przerabiałem to już raz w BXie, który ma dwa powroty z siłownika. Kupiłem w sklepie kupę lat temu nowe powroty do BXa za bagatela 50zł! Pękły one po jednym roku użytkowania bo była to pewnie jakaś nieudana a droga podróbka... Postanowiłem zaradzić temu i nie wydawać drugie tyle w następnym roku - kupiłem wężyk paliwowy fi 3,2mm na metry i okazało się, że już pracuje w BXie jakieś 5 lat!

Dziś przytrafiło mi się to w XMie więc i tu obarczony doświadczeniem z poprzedniego auta, z uśmiechem na twarzy :) - przystąpiłem do naprawy.
Dla zobrazowania problemu pokazuję fotki:

Widok zlokalizowanej usterki:




Zbliżenie problemu:



Widok popękanej gumy:




Rurka użyta do połączenia wężyka (z hydrauliki citroenowskiej :) )



Widok po naprawie:



I jeszcze zbliżenie (widać użyte plastikowe zaciski):


pedro - 14 Marzec 2010, 11:46

to sa zdjecia z XMa tak?? ja mam urwane jakies dwa weze przy silowniku w BX i nie wiem czy to moze byc tosamo
wuwuzela - 14 Marzec 2010, 11:54
Temat postu: Re: Wyciek LHM-u obok koła - nie panikuj!
robson napisał/a:
Jeżeli zauważyłeś, że po dłuższym postoju auto zostawia tłuste plamy na podłożu - nie panikuj - to jest standardowa usterka, która po kilkunastu latach pojawi się w każdym aucie. Jest to pęknięcie starej i sparciałej gumy węża powrotu z siłownika. Przerabiałem to już raz w BXie, który ma dwa powroty z siłownika. Kupiłem w sklepie kupę lat temu nowe powroty do BXa za bagatela 50zł! Pękły one po jednym roku użytkowania bo była to pewnie jakaś nieudana a droga podróbka... Postanowiłem zaradzić temu i nie wydawać drugie tyle w następnym roku - kupiłem wężyk paliwowy fi 3,2mm na metry i okazało się, że już pracuje w BXie jakieś 5 lat!


Przecież kolega ROBSON napisał tak... Więc jeśli czytałeś to pewnie się doczytałeś :)

Mr.Drill - 5 Listopad 2011, 12:30

Na aukcjach dostępne są przewody powrotne kolumny do Citroena BX... Na szczęście.
Wieeem... Suchar... :-)

pnizin - 5 Kwiecień 2015, 11:17

Witam, czy podobnie wyglada ta sprawa też w c5 2001 zauwazyłem dziś spory wyciek po stronie pasażera z tyłu.
Pozdrawiam

grigori333 - 5 Kwiecień 2015, 13:51

pnizin, Z tyłu wygląda inaczej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group