Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Citroassistance - Pomoc w potrzebie

robert - 24 Kwiecień 2014, 19:22
Temat postu: Pomoc w potrzebie
Chciałem w tym miejscu bardzo podziękować koledze Wodnikczkowi za okazaną pomoc w zdobyciu części potrzebnych do naprawy.
Wczoraj podczas mojej podróży na Górny Śląsk - C5 brata - autko zaniemogło. Początkowo spod maski zaczął się wydobywać hałas, po jej otwarciu okazało się że pasek napędu osprzętu (wielorowkowy) uległ uszkodzeniu i obcięło jeden zewnętrzny rowek. Dodatkowo widać było że pasek przeskoczył o 1 ząbek na zewnątrz (to doprowadziło do jego obcięcia).
Szybka decyzja o przełożeniu paska w miejsce jakie miał zajmować nie wiele dało. Po chwili rozleciała się rolka prowadząca i pasek rozleciał się w strzępy.
Co robić w obcym mieście w zepsutym samochodzie o 6:00 rano???
Odpowiedź jest prosta: otwieramy forum, wchodzimy na temat citroassistance, szukamy najbliższej osoby i.... prosimy o pomoc.
To był strzał w 10. Już po chwili otrzymałem kompletne wiadomości co zrobić i gdzie szukać pomocy no i oczywiści prośba aby poinformować co udało się załatwić. - okazało się że 2 km dalej jest ASO CItroena, więc podjechałem do ASO (bez wspomagania i ładowania) i .....
po otwarciu okazało się, że potrzebnych części nie ma - mogą być na jutro...
Dzwonię więc z informacją, że nie jest dobrze, w odpowiedzi słyszę poczekaj do 9 wtedy otworzą sklepy i poszukam.
Kolega Wodnikczek po dłuższej chwili oddzwania z konkretną informacją gdzie będą części - mimo że nie było ich na miejscu to udało się je ściągnąć do sklepu w ciągu niecałych 2h.
Sklep był blisko więc ponownie udało się podjechać na miejsce gdzie czekały części (komputer zaczął już wyłaczać kolejne obwody).
Po kilku chwilach w pełni sprawna cytryna odjechała do celu podrózy.
Chciałbym podziękować koledze że poświęcił swój czas, aby pomóc koledze.
Chciałem dodać w tym miejscu, że 2 lata temu w mojej xantii ulegla uszkodzeniu pompa paliwa i wtedy również kolega Wodnikczek pomógł - wtedy przywiózł mi części na miejsce awarii.

Powiem krótko: "Koledzy to działa".

robson - 25 Kwiecień 2014, 00:22

robert, Jakieś fatum w tym Opolu. Co przejazd to awaria ;) Ja na szczęście swoim XMem byłem i nic w nim nie padło ;)
Wodnikczek - 25 Kwiecień 2014, 11:36

robson napisał/a:
Robert, Jakieś fatum w tym Opolu. Co przejazd to awaria ;) Ja na szczęście swoim XMem byłem i nic w nim nie padło ;)

Bo przyjechałeś do mnie :)
Z tego wynika że jeśli użytkownik citroena jedzie przez opole musi odwiedzić mnie w przeciwnym wypadku :573: :506:

robert - 25 Kwiecień 2014, 16:40

Chyba coś w tym jest.
Następnym razem zmodyfikuje trasę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group