Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Modernizacja, tuning - Angel Eyes Sonar Saxo

obcy91 - 5 Sierpień 2014, 22:25
Temat postu: Angel Eyes Sonar Saxo
Cześć, dziś rozbebeszyłem lewego angel'a (lampy w wersji UK). Wszystko robiłem zgodnie z zaleceniami z innego forum. W momencie rozkręcenia obudowy soczewki, powinna byc tam przesłona którą należy obrócić "do góry nogami" aby w ten sposób zmienić kąt padania światła na EU. W tych sonarowskich angel'ach nie ma niestety przesłony którą można by było swobodnie obrócić, jest przesłona na stałe wbudowana przed soczewką. Teraz zastanawiam się czy jeśli całą tą soczewkę wraz z przesłoną obrócę do góry nogami (wiąże się z tym nawiercenie dwóch nowych otworów, oraz zeszlifowanie jednego narożnika tak aby cały "układ" soczewki wpasował się w obudowę lampy), czy da mi ten sam efekt co w przypadku wspomnianym na innym forum?

Tutaj taki schemat pobrany z neta. (specjalnie obraz jest odwrócony aby było widać jak w tej mojej angielskiej lampie była ustawiona przesłona, według tego schematu po zmianie położenia przesłony powinniśmy otrzymać światła EU.) .

Lampa lewa UK


Czy ktoś może próbował takiej przeróbki? Lub słyszał od jakiegoś kolegi, za wszelkie sugestie,pomoc dziękuje.

Rafal_93 - 5 Sierpień 2014, 23:44

O ile stopni chcesz obrocic wspomniana przeslone?
obcy91 - 6 Sierpień 2014, 08:41

180st

Myślę że da się anglika przerobić na europejczyka, tylko trzeba pojąć zasadę działania soczewki i muszę jeszcze sprawdzić odbłyśnik.

Rafal_93 - 6 Sierpień 2014, 09:28

No wlasnie. Najpierw musisz pojac zasade dzialania soczewki. Jesli obrocisz ja o 180 stopni to calkiem zmieisz lampe tzn tam gdzie powinna swiecic bedzie ciemno, a tam gdzie ma byc ciemno bedzie swiecic. Zauwaz ze soczewka odwraca obraz do gory nogami. Zeby przerobic lampe z UK na nasza powinienes ta przeslone obrocic tylko tak zeby zmmienic kat padania swiatla. I na oko bedzie to obrot o jakies 15 - 20 stopni odwrotnie do ruchu wskazowek zegara. Jesli moge prosic to podeslij mi na pw link to tmatu ktorym sie sugerowales

EDIT. Oczywiscie ze da sie przerobic lampe UK na nasza. W BMW ojca wystarczy odkrecic 5 srobek i przekrecic odblysnik wraz z przeslona i soczewka.

banan - 6 Sierpień 2014, 10:23

tak, masz ja obrocic o 180stopni...

ale nie gora- dol tylko w lewo- prawo.
przyslona zostaje z tej samej strony, czyli u gory.

Rafal_93 - 6 Sierpień 2014, 11:56

Moj blad. Widzialem ten poradnik i banan ma oczywiscie racje. Sugerowalemm sie budowa lampy z bmw i dlatego pomylka. Sory za wprowadzanie zamieszania
obcy91 - 6 Sierpień 2014, 12:37

Ok, ustawiłem całość, jeszcze mocowania, wywiercić jeden nowy otwór i będzie ok.

Tutaj pokazówka jak przesłona była a jak jest.



A tutaj widok od "D" strony ;)


Rafal_93 - 6 Sierpień 2014, 12:55

Zaraz ktos napisze tradycyjne dla tego forum " zuch " :-)
obcy91 - 6 Sierpień 2014, 18:53

Zbyt wczesne gratulacje ;)

Jest problem, nie można ingerować w inne ustawienie soczewki ponieważ później podczas zakładania plastiku/obudowy wew. występuje problem, soczewka nie mieści się w obszar stworzony dla niej.

Pozostaje zrobienie nowej przysłony, a raczej dobudowanie jednej części.
Czy ktoś z kolegów ma pomysł czym ją przytwierdzić? Zważywszy na wysoką temp. od żarówki, kleje raczej odpadają.


obcy91 - 7 Sierpień 2014, 13:11

Udało się :) jeszcze nie podłączyłem bo nie mam czasu teraz, ale przesłona i wszystko spasowało. Jeszcze tylko uszczelnić sylikonem :) czyli da się bez problemu zrobić przeróbkę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group