Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Pogromcy mitów - Korozja tylnych nadkoli C5, czy to możliwe?

garminiak - 23 Październik 2014, 00:11
Temat postu: Korozja tylnych nadkoli C5, czy to możliwe?
Witam serdecznie, staram się sfinalizować zakup C5. Dzwonię trochę po warsztatach dowiadując się cen za wymianę rozrządu.
Przy okazji jednej rozmowy dowiedziałem się, że najczulszym punktem C5 jest UWAGA korozja tylnych nadkoli! widoczna jedynie po zdjęciu bocznej tapicerki w bagażniku /model kombi/

Czy to możliwe, czy ktoś z Was kiedyś się z tym spotkał zwłaszcza w autach bezwypadkowych?

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Jacoll - 23 Październik 2014, 08:04

garminiak, Może się gościowi pomyliło z Xantią ... :-? Często właśnie w kombiakach leciały błotniki i nadkola. ;-)
Pupek - 20 Kwiecień 2015, 20:54

C5 o ile się nie mylę ma podwójny ocynk więc jeśli nie bity to nie ma opcji na rdzę.
jaropowalo - 28 Wrzesień 2015, 11:42

Jeżeli nie ma jeszcze rdzy i własciciel uważa że nie bity, da radę jakoś to rozpoznac?
Wojciu1995 - 28 Wrzesień 2015, 12:24

w xantiach rdzewiało w tych miejscach bo nie było żadnej osłony przy tylnym kole i cała woda z solą wchodziła za błotnik i rdzewiało w C5 tylko na tylnej klapie rdzewieje przy plastiku nad rejestracją i to chyba w każdej to jest ale tylko tyle
fryc88 - 26 Maj 2016, 10:36

Mój egzemplarz o ile mi wiadomo nie był uszkodzony, natomiast przy ostatnim grzebaniu jak miałem boczek zdjęty w bagażu (Break) to faktycznie gdzieniegdzie na łączeniach lekko rudą widać...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group