Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Portal - Citroen w filmie

robson - 9 Luty 2015, 17:48
Temat postu: Citroen w filmie
Dzięki naszemu koledze forumowemu, Wodniczkowi, który pomógł producentom filmu "Ziarno prawdy" , mamy kilka fotek z tegoż filmu. Nie wspominałbym nic o tym filmie a może nawet nie wiedział o jego istnieniu, gdyby nie to, że oprócz Roberta Więckiewicza, Jerzego Treli - występuje citroen XM, którym porusza się główny bohater.!!!
Film naprawdę godny polecenia. Właśnie jest wyświetlany w kinach i można się wybrać aby obejrzeć naprawdę wciągający film. Jest w nim dużo akcji, mnóstwo splotów sytuacji, po prostu typowy kryminał śledczy. Fani takiego gatunku na pewno się nie zawiodą

Krzysztof0430 - 9 Luty 2015, 18:57

Tylko czekać aż film odniesie sukces rynkowy a co za tym idzie, wartość tego XM będzie rosła :-)
Jacoll - 9 Luty 2015, 19:18

Piękna sprawa ... miło się ogląda takie fotki. :-D
Krzysztof0430 napisał/a:
wartość tego XM będzie rosła

Ten Xm już jest bezcenny. :-)

wojtis1990 - 9 Luty 2015, 21:40

Super, już będę czekał na film z utęsknieniem.
sasun71 - 9 Luty 2015, 23:30

No fajnie:) ale widać wkładu już potrzebuje..chyba progi już wołają i zaprawka zderzaka u dołu..no ale ma swoje lata :-P
wojtis1990 - 9 Luty 2015, 23:56

Kuby XM nie występował w tym filmie.
Zwiastun zapowiada ciekawy film, może się do kina załapie :)

KLIK

grigori333 - 10 Luty 2015, 05:42

A więc to o ten film chodziło?
Pamiętam poszukiwania w zeszłym roku.
Cytat:
Od: S555
Do: grigori333
Wysłany: 2014-02-12, 11:00
Temat: citroen xm do filmu
Witam,

zwracam się do Pana z prośbą, ponieważ poszukujemy samochodu Citroen XM w kolorze bordowym bądź czerwonym do nagrywanego filmu na kilka dni zdjęciowych czy mógłby mnie Pan skontaktować z właścicielem takiego samochodu?

będę wdzięczny za informację w tej sprawie.

pozdrawiam serdecznie

Sebastian Gąsiewski
501-442-581

Poddałem panu Sebastianowi propozycję Kuby ale wiem, że negocjacje nie doszły do skutku.

wojtis1990 - 10 Luty 2015, 07:40

grigori333 napisał/a:
A więc to o ten film chodziło?

Tak, dokładnie o ten film chodziło.

Jakieś krzaki wyszły mi przy wstawianiu zwiastuna z YT, może ktoś poprawić ?

Wodnikczek - 10 Luty 2015, 11:21

Tak jak napisał wojtek1990 nie jest to xm który bym chciał aby był. Po 3 miesiącach negocjacji nie doszliśmy z panem Gosiewskim do porozumienia. Tym bardziej że nie był osobą decyzyjna wiec to tyle trwało. W miedzy czasie zaszły w moim życiu osobistym nadzwyczajne okoliczności i musiałem zrezygnować. Sprawę z filmem uważałem zamkniętą. Do momentu kiedy Kierownik produkcji ds. technicznych zadzwonił do mnie o pomoc ze szwankującym wozem (znaleźli inny wózek lecz z usterkami :shock: ) . Problemów było kilka których rozwiązanie było w praktyce proste brak świateł stop brak nawiewu itp. W podzięce za pomoc dostałem książkę „Ziarno Prawdy” z autografami.

"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"-nie

robson - 22 Luty 2015, 16:34

Ktoś oglądał już ten film?!
Wodnikczek - 19 Maj 2015, 10:11

zygzak witam a z jakim silniczkiem ten ponton kupiłeś i z którego roku.
zygzak - 19 Maj 2015, 14:19

Cytat:
a z jakim silniczkiem ten ponton kupiłeś i z którego roku.

Jeśli chodzi o XM-a to jest 2,1 TD z automatem, rocznik 97 (niestety bo bardziej podoba mi się pierwsza seria).
Z ciekawostek, to egzemplarz ten można podobno obejrzeć na filmie "Ziarno prawdy" ;)
Podobno, bo do filmu zakupiono dwa podobne samochody, a ja nie zdążyłem obejrzeć filmu w czasie gdy był w kinach.

Wodnikczek - 20 Maj 2015, 04:54

zygzak napisał/a:
eśli chodzi o XM-a to jest 2,1 TD z automatem, rocznik 97 (niestety bo bardziej podoba mi się pierwsza seria).
Z ciekawostek, to egzemplarz ten można podobno obejrzeć na filmie "Ziarno prawdy" ;)
Podobno, bo do filmu zakupiono dwa podobne samochody, a ja nie zdążyłem obejrzeć filmu w czasie gdy był w kinach.

Z tymi 2 autami to bzdura z filmu ziarno prawdy. Wiem coś o tym :) Moje auto miało tam być ale to długa historia. Przy piwku będzie co opowiadać jakie numery twoja x-ema robiła im na planie :)
Link poniżej twoje wozidełko
http://citroen.org.pl/for...p?p=81046#81046

zygzak - 23 Maj 2015, 06:33

@Wodniczek: Niestety nie byłem na planie, ale kupowałem tego XMa od człowieka który był tam "od wszystkiego i od załatwiania spraw niemożliwych". Opowiadał, że reżyser czy scenarzysta uparł się na bordowego XM-a więc zakupili takiego w Krakowie ale psuł się co chwilę, więc kupili drugiego w okolicach Szczecina. Ja odkupiłem tego szczecińskiego.
Nie dopytałem czy ostatecznie oba brały udział w zdjęciach czy tylko ten szczeciński ale w komplecie dostałem "filmowe" tablice rejestracyjne i kartki z fragmentami scenariusza.
Tak czy inaczej mój egzemplarz też odstawia przerażające numery :-/

Wodnikczek - 23 Maj 2015, 21:36

a żałowali mi 600 zł na paliwo. Śmiech
zygzak napisał/a:
"od wszystkiego i od załatwiania spraw niemożliwych". Opowiadał, że reżyser czy scenarzysta uparł się na bordowego XM-a

Tak było w książce główny bohater jeżdził xm-em 3,0 v6 ale mk1 w pełnym wypasie
a dlatego tylko że Zygmunt Miłoszewski sam autor książki takim jeździł swego czasu.
Mam cały hemat i plan zdjęciowy filmu wiec wiem co pisze. A z tymi dwoma xm-ami się dowiem wiem gdzie dzwonić :-D

zygzak - 23 Maj 2015, 23:12

Ok, ja tylko powtarzam co usłyszałem od sprzedającego, a wiadomo że każdy kto sprzedaje samochód kłamie nowemu nabywcy :-P

Jeśli chodzi o zakup do filmu to na miejscu producenta też wolałbym kupić niż wynająć: w razie potrzeby dokręcenia paru zdjęć rekwizyt jest pod ręką.

Ale offtopa robimy, może przenieść się na właściwy wątek? http://citroen.org.pl/for...p?p=81046#81046

Wodnikczek - 6 Czerwiec 2015, 14:05

W kolejnym Polskim filmem gdzie mamy okazję zobaczyć xm-a pierwszej jak i drugiej generacji. Jest film tym razem sensacyjny produkcji z 1999 r. w reż. Wojciecha Wójcika.
"Ostatnia misja"

MoonWalk - 25 Sierpień 2015, 00:37

Hmm przydałby się temat zbiorczy o wszystkich filmach, w których Citroeny wyszły na pierwszy plan przed obiektywem kamery.
Wodnikczek - 28 Sierpień 2015, 09:13

Premiera Ziarna Prawdy na dvd (28.08.2015) z Gazetą Wyborczą.
wojtis1990 - 12 Wrzesień 2015, 20:32

Kupiłem i kopie zrobiłem gdyby ktoś miał ochotę oglądać. Ja obejrzę dopiero dziś :)
grigori333 - 13 Wrzesień 2015, 08:55

Ja już oglądałem i było warto.
wojtis1990 - 13 Wrzesień 2015, 09:24

grigori333 napisał/a:
było warto.

Zgadza się, film super zrobiony, trzymał w napięciu i warto go obejrzeć ale jak dla mnie osobiście za mało w nim było XMa.

797 - 13 Styczeń 2016, 20:06

Poniżej link do bazy danych dotyczących samochodów występujących w filmach. Rozbudowana wyszukiwarka pozwala precyzyjnie ustalać kryteria.

http://www.imcdb.org/vehicles_make-Citro%EBn.html

wojtis1990 - 21 Styczeń 2016, 20:41

„Śniadanie do łóżka”, prod. Polska, 2010, reż. Krzysztof Lang, wyst. Tomasz Karolak, Małgorzata Socha, Piotr Adamczyk, Izabela Kuna, Michał Koterski, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Sapryk
Citroen XM MKII granatowy, właśnie sobie tą komedie na Polsacie oglądam i zauważyłem iksiorka.

robson - 26 Styczeń 2016, 13:06

grigori333 napisał/a:
Ja już oglądałem i było warto.


Ziarno prawdy byłoby jeszcze lepsze jakby zadbali o muzykę. Brakuje w tym filmie nastroju i sceny są normalnie głuche. Zaoszczędzili pewnie sporo kasy.... A szkoda....

robson - 17 Luty 2016, 23:48

MarcinLbn napisał/a:
"Wersja Ostateczna" z Robinem Williamsem.
Występują: 2CV oraz dwa DSy w jednym kadrze.
:)

A i film naprawdę wart obejrzenia. Tylko, nie pamiętam wątku citroenowego jak oglądałem ten film. Kurcze i 11 lat minęło nie wiadomo kiedy....

robson - 27 Luty 2016, 00:18

Film naprawdę mało znany. Pewnie dlatego, że to nie jest żadna strzelanka ;) Takie trochę przemyślenie o życiu i śmierci...
Jak się spodobało to polecam w podobnym klimacie film "Między piekłem a niebem". Także z Robinem ;)

henryxm - 1 Marzec 2016, 12:36

robson napisał/a:
Ktoś oglądał już ten film?!

Oglądałem to coś co gazeta wyborcza lubi promować i jak zwykle "nie zawiodłem się" ...
wiele antypolskich, krzywdzących i nieprawdziwych stereotypów.
Film jest atakiem na żołnierzy wyklętych.

henryxm - 1 Marzec 2016, 16:33

MarcinLbn napisał/a:
Ja niestety nie mam o nich dobrego zdania i pierwszego marca czcić ich nie zamierzam.

A co zrobili twojemu dziadkowi krzywde?
Kto kogo mordował? !!!
MarcinLbn napisał/a:
Czyżby pokazali prawdę o Żołnierzach Przeklętych?

Za taką wypowiedz zwyczajnie dostałbyś w mordę ode mnie.

dejnekomirek - 1 Marzec 2016, 20:08

henryxm napisał/a:
Za taką wypowiedz zwyczajnie dostałbyś w mordę ode mnie.

Popieram z calego serca. Czas najwyzszy nazwac sprawy po imieniu. Zolnierze Wykleci to patrioci, ktorzy mieli odwage i honor walczyc z okupantem naszej ojczyzny, w przeciwienstwie do kolaborantow, ktorzy do dzisiaj walcza z polskoscia.

Bolekkkkk - 25 Sierpień 2016, 13:02

Oglądaliście ten film "ziarno prawdy" muszę przyznać że bardzo fajny film :) Momentami miałem łzy w oczach ;) Polecam wszystkim którzy jeszcze nie zdążyli go zobaczyć :)
grigori333 - 26 Sierpień 2016, 04:22

Bolekkkkk, A kolega czytał temat od początku?
MarcinLbn - 25 Styczeń 2017, 10:06

W "M jak Miłość" ktoś tam jeździ C6.
W niedawno widzianej reklamie nie wiem czego jest C5 z ostatniego miotu.
Kilka dni temu zrobiliśmy sobie z żoną maraton filmowy i w oczy rzucił mi się CX i ZX. Tytułów filmów póki co nie pamiętam ;)

Piasek - 26 Styczeń 2017, 20:13

Ronin z `96r
jest XM, 605, S8, W126, E34 i parę innych
https://www.youtube.com/watch?v=ZYDRZ09B5oo

MarcinLbn - 22 Sierpień 2017, 06:54

Wczoraj na Cinemax leciał film "Gattaca" (swoją drogą bardzo ciekawy, polecam). Występował tam Citroen DS Cabriolet. I to całkiem długo. Nie wiem czy także nie śmignął mi tam gdzieś SM.
Marcivo - 22 Sierpień 2017, 20:24

W serialu Ranczo też występuje Citroen C6 ;)
W tych odcinkach jak już są politykami któryś ma c6 jako auto rządowe

Rafal_93 - 22 Sierpień 2017, 21:08

Ostatnio skakałem po kanałach i trafiłem na 07 zgłoś się. I akuratnie trafiłem na scenę z CXem w roli głównej :-D Nawet zbliżenie na poziomowanie nadwozia było ;-) Tylko nie jestem pewny czy to na pewno był CX. Bo po tej scenie dalej skakałem po kanałach :-D
wojtis1990 - 17 Kwiecień 2018, 11:26

https://www.youtube.com/watch?v=AVfVlBo8a5U
Co prawda to nie film ale reklama ogólnopolska :)

Piasek - 8 Wrzesień 2018, 19:32

A tutaj coś o XM
https://www.youtube.com/watch?v=zhhI4skylu4
świeżynka..

biodr - 27 Listopad 2018, 00:25

W 18:58 minucie jest o C5: https://www.youtube.com/watch?v=ZfFrKwGZkt8
Co prawda nie zobaczymy w filmiku citroena (to wywiad z handlarzem samochodów), ale ,,dowiemy się'' jak działają hamulce w C5 i jak tanim kosztem można je ,,naprawić'' korzystając ze zwykłych kombinerek ...

arturromarr - 2 Czerwiec 2019, 21:50

Pojawił się filmik z serii Gruchoty - reaktywacja Citroenem XM w roli głównej.
Niestety po francusku, ale można wygenerować napisy po polsku i jakoś się przemęczyć.
Trzeba na portalu YouTube wyszukać tytuł serii "Flipping Bangers Citroën XM"
(Nie wklejam linka, bo nie wiem, czy teraz wolno do cudzych treści?)

diodalodz - 2 Czerwiec 2019, 22:23

trochę dramat ta reaktywacja ;)
arturromarr - 5 Czerwiec 2019, 07:59

Taka formuła programu, chociaż tytuł powinien brzmieć: "Gruchoty, picowanie". Mimo wszystko jak, ktoś oglądał inne odcinki, to może stwierdzić, że z XMem obeszli się nie najgorzej.
Z tego, co się zorientowałem to jest to 12 odcinek drugiej serii i emisja będzie 18 czerwca w Polsat Viasat Explore.

PS:
Zauważyliście, że większość programów o klasykach robią na "jedno kopyto", czyli dwóch gości, jeden bardziej od warsztatu, drugi od zakupów.

diodalodz - 5 Czerwiec 2019, 08:56

widać tak chce odbiorca ... Tak jak kłótni w programie i nerwowych sytuacji z muzyką w tle i bluzgami :) Wszystko robione pod odbiorcę.
Polecam Polskie Porsche na YT

igorsm - 15 Październik 2019, 10:11

Jeżeli ktos chce zobaczyć citroena w filmie, to powinien sprawdzić francuskie filmy :)
Tomex - 21 Luty 2020, 08:46

robson napisał/a:
Ktoś oglądał już ten film?!


Ja oglądałem, można go obejrzeć na Netflixie ;) polecam!

jarulis - 25 Luty 2020, 18:03

Też obejrzałem i polecam...

ps.: https://m.facebook.com/Zygmunt.Miloszewski/posts/784794188254033

arturromarr - 14 Listopad 2020, 17:33

Ja dopiero teraz widziałem "Ziarno prawdy".
Fajnie, że zupełnie zapomniałem o tym wątku i pojawienie się XM-a całkowicie mnie zaskoczyło.
Ciekawy był "ten uczuć" niepewności i niedowierzania, po pierwszych niewyraźnych scenach z autem.

biodr - 13 Luty 2021, 22:19

W Ziemię uderza kometa i impuls elektromagnetyczny niszczy elektroniczne zapłony samochodów. Nawet w miejscach odległych od wybuchu, np. w Paryżu, dochodzi do pożarów i innych nieszczęść. Rodzinka uciekająca przed katastrofą odpala porzucony stary samochód, który nie został uszkodzony przez EMP ... oczywiście Citroen https://youtu.be/PyMkD6pUWlg?t=2741
test - 21 Marzec 2021, 05:33

biodr, Film skasowany przez YT. Podaj tytuł tego filmu.
sasun71 - 21 Marzec 2021, 11:28

test, Ostatnio działał film ale nie miałem czasu patrzeć-a teraz już skasowali..
test - 21 Marzec 2021, 23:00

biodr, :569: :569: Jaki to film :??????
arturromarr - 12 Kwiecień 2021, 20:21

Na YT pojawił się niedawno nowy filmik:
Why I Love The Citroën XM
autorstwa: Roadster Life

robson - 15 Kwiecień 2021, 11:51

LINK do tego kanału.....
Piasek - 16 Kwiecień 2021, 21:09

Tutaj jest kanał kolesia co np C15 przerobił na 4x4 i upala w terenie
https://www.youtube.com/user/MultiMudding

biodr - 19 Lipiec 2021, 21:04

test napisał/a:
biodr, :569: :569: Jaki to film :??????

Orzeszku! Skasowali. No nie pamiętam tytułu. To taki hipotetyczny dokument był, czyli pseudodokument. Tak to jest podawać linki, a oni potem skasują. Szukam. Jak znajdę, to podam. Może znajdę, wtedy podam. No nie, trzeba było wpisać tytuł, a nie wpisałem. Jedyne, co mogę podać na moje usprawiedliwienie: no bo koronawirus! Sorry.

arturromarr - 16 Marzec 2022, 22:43

Fajna baza z autami w filmach:
http://imcdb.org/vehicles...itroen&model=XM

biodr - 29 Czerwiec 2022, 15:34

Tu jest ciekawy filmik ,,Why New Cars Keep FAILING the Moose Test" (dlaczego nowe samochody wciąż oblewają test łosia): https://youtu.be/qIN8CyhYREM

I na końcu ( https://youtu.be/qIN8CyhYREM?t=409 ) półtorej minuty o Xantii Activa, która zdaje się ciągle (od 1999) ma najlepszy wynik.

sasun71 - 29 Czerwiec 2022, 18:22

Xania dała radę w pandemii..a nowe elektroniki nawalone że ruszyc na śniegu nie idzie a co dopiero test z łosiem..;)
arturromarr - 12 Lipiec 2022, 21:32

Pojawiła się nowa recenzja XMena od Bassdriver-a.
Tytuł: "Citroen XM V6 - Sokół Millenium z hydropneumatyką" na tubie.
Kogoś z forum to auto?

wojtis1990 - 16 Lipiec 2022, 05:42

Nie kojarzę tych czarnych listew.
dejnekomirek - 16 Lipiec 2022, 10:56

sasun71 napisał/a:
Xania dała radę w pandemii..a nowe elektroniki nawalone że ruszyc na śniegu nie idzie a co dopiero test z łosiem..;)


Mialem trzy Xantie w Norwegii, dwie benzyny 1.6 i kombi 2.0 HDI. Okazalo sie, ze na sniegu i lodzie Xantia dorownuje nawet czterokolowcom. Wjezdzalem bez problemu na gorki z ktorymi nawet problemy mialy auta z napedem na wszystkie kola. A Xantia na kolcach wdrapywala sie jak kotek. Jednego razu musialem Golfem wjechac na plac budowy. Jakie bylo zdziwienie, ze nie daje rady podjechac tam, gdzie Xantia wlatywala wrecz. Z wielkimi problemami wjechalem Golfem na wstecznym. Bardzo mile wspominam Xantie. Auto idealne i bezpieczne na sliskiej nawierzchni.

sasun71 - 16 Lipiec 2022, 18:39

dejnekomirek, To jak C4II -komputer łapie kołami nawierzchnie i wkurza brakiem przyśpieszenia kontrolowanego..Xsara nie pyta..xsara jedzie XD
arturromarr - 18 Lipiec 2022, 19:04

Chyba działa prawo serii.
Teraz mamy materiał Złomnika na YT pt:
"Citroen XM V6 działa dzięki magii"

PS:
Odnośnie poprzedniego materiału, to również poza kilkoma modelami nie lubię "nie pomalowanych aut", ale przyznam, że te czarne listwy nadały mu jakiś wyjątkowy urok.

audikom - 21 Lipiec 2022, 16:53

Bassdriver

Citroen Xantia Activa V6 to wyczynowy omijacz łosi

https://www.youtube.com/watch?v=QF4YVuXn7jo

arturromarr - 27 Sierpień 2022, 23:30

Fajnie, że pojawia się trochę materiałów w sieci o Cytrynach.

To już było zamieszczone w 21 roku, ale warto wspomnieć do kompletu materiałów o XM:
"Jan Garbacz: Citroen XM, klątwa 13 szyb?" na YT.

biodr - 7 Marzec 2023, 23:22
Temat postu: To może coś technicznego?
Jak już jesteśmy przy YT to ciekawy filmik dot. naprawy przewodów hydro ,,na skróty", może komuś się przyda: https://youtu.be/7LQ2aEBZX7Q

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group