Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Pomocne dane techniczne i opisy - Naprawa, porady. Webasto ThermoTop C/Z

kstanek - 22 Luty 2015, 20:13
Temat postu: Naprawa, porady. Webasto ThermoTop C/Z
Witam. Nie trzeba nic podgrzewać tylko delikatnie podważać równomiernie z każdej strony. Pod wiatraki są 3 śruby trzymające silnik i trzy śruby mocujące podstawę silnika do komory przewietrzania. Jako ciekawostkę podam ze miałem uszkodzony silnik. Błąd 'zwarcie dmuchawy' prąd pobierany przez silnik do 13A wiec ok. 180W mocy. Rozebralem uzwojenia zwarte. Rozebralem i przeliczyć zwoje wyszło po 20zw na klatkę. Przewód oryginalny to 0,35mm nowym nawijałem 0,40mm podwójnie emaliowany. Schemat zwojenia. Jest 8 działek na komutatorze i 8 klatek.

Komutator. . . . . . . Klatki
8. . . . . . . . . . . . . . 5,6 - 2,3
7. . . . . . . . . . . . . . 4,5 - 1,2
6. . . . . . . . . . . . . . 3,4 - 8,1
5. . . . . . . . . . . . . . 2,3 - 7,8
4. . . . . . . . . . . . . . 1,2 - 6,7
3. . . . . . . . . . . . . . 8,1 - 5,6
2. . . . . . . . . . . . . . 7,8 - 4,5
1. . . . . . . . . . . . . . 6,7 - 3,4

Pobór prądu w stanie jałowym ok 1,2A po zamontowaniu w obudowie z wiatrakiem prąd wzrasta do ok 2A.

Za nowy wentylator liczyli mi ok 300 do 700 złotych.

Części potrzebne drut nawojowy na aukcji kupiony za 20zl za 100m wraz z przesyłką. Potrzeba ok 14m.

Nastepny błąd 'zwarcie palnika' - przyczyną - spadające napięcie zasilania. Nie mógł rozpalić się żarcik przez zasniedziałą instalacje - co skutkowało spadkiem napięcia powodując błąd.

W razie problemów mogę pomoc w miarę wiedzy i doświadczenia w naprawie tych urządzeń.

Jeśli moderator zechce można przykleić dla potomnych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group