Forum Miłośników Citroena
forum miłośników marki citroen XM xantia BX C1 C2 C3 C4 C5 C6 ZX

Ogólnie - [C5]Nie zamyka lewych szyb automatycznie

dayus - 29 Czerwiec 2015, 23:50
Temat postu: [C5]Nie zamyka lewych szyb automatycznie
Dzień dobry,
mam problem z lewymi szybami (przednią i tylną) nie chce zamykac ich do końca po naciśnieciu przycisku zamykania szyb do końca. Prawe szyby dziąłają jak nalezy. Miałem problem z przełącznikiem szyb kierowcy, ponieważ chodził "jak chcial" po wymianie jest lepiej ,bo prawe szyby działają, lecz został problem z lewymi. Czego to wina? Może programowania pozycji "końcowej"?

JBL - 30 Czerwiec 2015, 10:48

Miałem tak z przednią lewą. Musiałem zaprogramować wg instrukcji obsługi. I działa poprawnie.
teonal42 - 10 Lipiec 2015, 13:59

Po prostu opuść szyby na sam dół, przytrzymaj jeszcze chwilę przycisk wciśnięty i tak samo do góry. Szyby powinny się zaprogramować.
Piasek - 28 Lipiec 2015, 14:50

U mnie znowu zamykanie działa ok ale otwierać ich z pilota nie chce. To też się jakoś programuje czy szyby dają się tylko domykać z pilota ?
dayus - 10 Sierpień 2015, 21:24

U mnie były zabrudzone gumki w przełączniku, wyczyszczone i dziala
dayus - 16 Październik 2018, 20:25

Odkopuje temat, lecz niestety znowu odżył, czyszczenie nie pomaga, wymiana przełącznika tez nie.

Może ktoś się kiedyś spotkał z inna usterka niż uszkodzony przełącznik - mam wrażenie, że problem tkwi we wtyczce lub we wiązce. Ale nie umiem namierzyć przerwy.

Aby szyby zaczęły działać msze oostukać w przełącznik, albo go np. Lekko wyciągnąć do gory z boczku drzwiowego. Jakieś szybkie rady?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group