Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś grzechocze na luzie w skrzyni biegów
Autor Wiadomość
pawelpwa

Mój samochód: Citroen Saxo
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1998
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 6
Skąd: Poniatowa
  Wysłany: 21 Marzec 2017, 22:10   Coś grzechocze na luzie w skrzyni biegów

Witam od pewnego czasu cos zaczyna mi grzechotać w skrzyni biegów na luzie ...Zaczne od początku w tamtym roku postanowiłem pojechać wymienić sierżanta bo coś mi biegi nie wchodziły dobrze myślałem ze po tym zabiegu bedzie okej lecz po dwóch dniach zaczeło mi coś zgrzytać przy zmianie biegów wymieniałem skrzynie biegów na prawie nową (gruntownie wyremontowaną) u pewnego mechanika w mojej okolicy tak mi doradził ... i dalej zgrzytało az w końcu okazało sie ze docisk sprzęgła sie rozleciał prawie się ... Cała impreza kosztowała okolicach 1000zł przez pewien czas wszystko chodziło okej około miesiąca ... Lecz po tym czasie znowu biegi nie wchodziły tak jak trzeba i tak zostało do dziś i do tego od pewnego czasu zaczęło cos grzechotać raczej znowu docisk a przynajmniej tak mi sie zdaje jak wcisnę pedał sprzęgła to przestaje...Czy ktoś zna jakiegoś mechanika w okolicach Lublina Puław lub Kraśnika co sie zna na cytrynkach Saxo ??? Albo pomoże mi ustalić czy słusznie wy diagnozowałem problem ...

 
 
MANFRED11111
MANFRED11111

Mój samochód: citroen XM/A160/citroen BX
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: benzyna
Wersja:: exclusive/avangarde
Rok prod.:: 1990
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 202
Skąd: Radom
Wysłany: 21 Marzec 2017, 23:14   coś grzechocze na luzie w skrzyni biegów

Witaj, już z Twojego opisu wnioskuję że rozleciało się łożysko oporowe w skrzyni biegów.
Objawy które opisujesz są typowe dla rozpieprzonego łożyska......cyt "na luzie grzechocze a na wciśniętym pedale sprzęgła jest ok.Myślę że przy imprezie za 1000zeta pewnie i było wymienione ale.....na nowego "chińczyka" z gwarancją na 99,9km ;-) .
Pozdrawiam

_________________
MANFRED11111
 
 
audikom
Mechanik


Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1228
Skąd: Puławy
Wysłany: 22 Marzec 2017, 11:10   

Dobrze dajesz się skubać swoim mechaniką oprawcą .
Nie naprawiaj u "znajomych" mechaników tylko tam gdzie dają gwarancje na wykonaną przez siebie robotę wystawiając fakturę , zbieraj paragony zakupionych części (bo te tez obejmuje gwarancja) .
Czytając podany opis można domniemywać że wymontowana skrzynia była dobra a padało tylko sprzęgło .
Ciekawe czy starą skrzynie im zostawiłeś ?
Najwłaściwszym byłby wrócić do tych co robili niech poprawiają , chociaż z drugiej strony może strach im dawać auto do rąk , Twój wybór .
Saxo jest prostą konstrukcją i nie trzeba tu jakiegoś specjalisty tylko rzetelnego mechanika , popytaj ludzi w mieście ( np. taksówkarzy , czy innych dużo bardziej doświadczonych o opinie na temat warsztatów ) bo z taką duperelą szkoda tylko kilometrów nabijać .
Jednak jak się uprzesz to podam coś w Puławach .

_________________
KK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA