Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Popękane przewody zamka centralnego
Autor Wiadomość
orlicki12

Mój samochód: Xsara I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Krakow
Wysłany: 8 Listopad 2017, 21:44   Popękane przewody zamka centralnego

Witam. Mam problem z zamkiem centralnym który raz działa raz nie działa. Po przeszukaniu różnych tematów odkryłem że problemem mogą być popękane przewody wchodzące do kostki drzwi. I teraz pojawia się pytanie ponieważ niektóre przewody są ułamane przy samej kości nie ma za bardzo możliwości ich przylutowania. Czy kości te są rozbieralne w jakiś sposób lub czy ktoś zmagał się z tym problemem i może naprowadzić jak sobie z tym poradzić ?
Pozdrawiam.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 9 Listopad 2017, 08:23   

Witam. Chyba zadnym problemem jest kupic cala wiazke drzwi, naturalnie z rozbiorki. Za 30, 40 pln. Bez najmniejszego sensu jest lutowanie tych przewodow w miejscu pekniecia, do prawidlowej naprawy i tak trzeba rozbierac drzwi. Przewody te powinny byc elastyczne w miejscu, gdzie pekaja.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Listopad 2017, 13:30   

orlicki12, naprawiałem taki problem w tylnej klapie xsary (nie działało oświetlenie tablicy i wycieraczka która po wymianie wiązki zaczęła pracować jak fabryczna a nie pióro zatrzymywało się gdzie chciało). co zrobiłem? w przelotce jaka jest w klapie dałem nowe przewody które zostały połączone dalej w izolacji termokurczliwej ze zdrowym przewodem.W Twoim przypadku połączyć przed wejściem do drzwi i w samych drzwiach w kostkach(gotowe przyłącza gniazdo wtyczka) lub izolacji termokurczliwej(ja dałem dwie jedną na drugą na miejsce łączenia-po uprzednim lutowaniu kabli). I wszystko działa :mrgreen:

 
 
orlicki12

Mój samochód: Xsara I
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2000
Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Krakow
Wysłany: 9 Listopad 2017, 21:54   

miałem w planie wymienić kawałki przewodów od kostki do wnętrza samochodu dlatego pytam czy jest możliwość ich rozebrania i wymienienia przewodu ? Czy lepiej szukać ze szrotu.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Listopad 2017, 19:47   

orlicki12, nie wiem jak cały przewód od kostki do kostki bo z reguły tam są malutkie piny(wtyczki) ,ale kto Ci da gwarancje ze szrotu że już nie jest przerwa w obwodzie lub nie złamie się ze starości za miesiąc i ten sam problem..Ja zrobiłem jak w opisie wyżej i to jest już druga taka akcja bo kiedyś pękły inne przewody i też wiem jakie to łamliwe jak już swoje na zginanie wycierpi.Wypięcie z wtyczki pomaga aby sprawdzić dalej jak w Twoim przypadku do zamka ciągłość miernikiem(na wykrywanie przerw) przez co łatwo znaleźć przerwę nawet jak nie widać ,,gołym okiem'' ;-)

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4384
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 11 Listopad 2017, 08:33   

Same piny do kostek są dostępne w ASO, ale z tego co pamiętam chyba trzeba kupić większą paczkę bo na sztuki nie sprzedają. Nie mam pewności trzeba sprawdzić. Stare łatwo popsuć przy wyjmowaniu.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA