Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Półoś regenerowana czy zamiennik ?
Autor Wiadomość
kermu

Mój samochód: Citroen Berlingo 2.0HDI
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: ON
Wersja:: Multispace
Rok prod.:: 1991
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Maj 2017, 10:01   Półoś regenerowana czy zamiennik ?

Stanąłem przed koniecznością podjęcia decyzji odnośnie zakupu prawej półosi do 15-letniego Citorena Berlingo 2.0HDI (90KM) 1-sza generacja. Mam do wyboru zakup zamiennika brandowanego przez firmę Lauber za 350 zł lub wykonanie regeneracji w cenie na chwilę obecną nieznanej. Teoretycznie na zamówienie mechanik może jeszcze sprowadzić półosie brandowane przez firmy Spidan lub Meyle. Co byście poradzili w takiej sytuacji ?
Auto planuję sprzedać w niedalekiej (do roku czasu) przyszłości. Przebiegi przez ostatnie 3 lata wynosiły nie więcej niż 7 tys. rocznie.

Krzysztof

 
 
ROBSON1976
Aktywny


Mój samochód: Peugeot Partner /VW Golf II
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: ON /ON
Wersja:: Tepee /GTD
Rok prod.:: 2014
Pomógł: 59 razy
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 893
Skąd: Głogowo k/Torunia
Wysłany: 15 Maj 2017, 10:29   

A nie wystarczy wymienić samych przegubów? Będzie taniej. Pozatym przy takich przebiegach na rok użytkowania to nawet jak kupisz chińczyka to ci wytrzyma.

 
 
iparts

Mój samochód: Citroën C3 Picasso
Paliwo: Diesel
Wersja:: 1.6 HDi 90KM
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 12:35   

A dlaczego decyzja że do wymiany jest cała pół oś? Może faktycznie tak jak kolega wyżej pisze - wystarczy wymienić przeguby? Cenowo korzystnie wychodzą http://www.iparts.pl/auto...491-100071.html Warto sprawdzić przed kupieniem całej pół osi.

_________________
https://www.iparts.pl/auto/citroen,21.html
 
 
Leonn
Leonn

Mój samochód: Citroen Berlingo 1.8i 90KM
Poj. silnika (cm3): 1760
Paliwo: Benzyna + Gaz
Wersja:: I
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Sieradz
Wysłany: 29 Listopad 2017, 18:31   

Też jestem na etapie poszukiwań przegubu zewnętrznego do mojego Berlingo - co zaobserwowałem jest kilka rodzai o różnej ilości zębów, do wersji z ABS i bez ABS - najlepiej mieć stary wymontowany i na jego podstawie zakupić nowy bo ja bez wymontowania próbuje jakiś wybrać do mojego i mam z tym problem (wersja bez ABS)

Dodatkowo spotkałem się gdzieś ze zdaniem wyczytanym w internecie że niektóre wersje przegubów są nie rozbieralne i wtedy należy zakupić całą półoś

Podpowiem jak byś wyciągał półoś ze skrzyni od razu wymień sobie pierścień uszczelniający oraz zaopatrz się w nowy olej do skrzyni

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA