Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
stacyjka
Autor Wiadomość
wyderownik

Mój samochód: xantia
Paliwo: disel
Wersja:: hb
Rok prod.:: 96
Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: chelm
Wysłany: 4 Styczeń 2018, 21:01   stacyjka

Witam . Co raz częściej nie działa mi nawiew, wcześniej pomagało gaszenie i ponowne odpalenie teraz od klikunastu dni nie działa wogule . Na 2inowej kostce od silnika dmuchawy nie ma napiecia podczas pracy silnika. Czy to wina stacyjki ? A drugie pytanie to czy kupic na alledrogo te tanie kostki do stacyjki ? czy może lepiej szukac ori używki ? Xantia x1 1.9d

 
 
oxiter

Mój samochód: Citroen Xantia
Poj. silnika (cm3): 1900
Paliwo: Diesel
Wersja:: I
Rok prod.:: 1994
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 14:40   

Witaj. Sam poruszam się identycznym pojazdem, miałem podobny problem. Problem występował w postaci tego, iż stacyjka tworzyła pewnego rodzaju zwarcie, radio włączało się nawet bez kluczyka w stacyjce (wracając do samochodu miałem włączone moje ulubione kawałki :D ), a z czasem przerodziło się to w problemy z odpalaniem, rozruch reagował dopiero za 2-3 razem przekręcenia kluczyka. Wymieniłem cała stacyjkę co okazało się nie potrzebne. Problem występował w przewodach, 22 letniemu pojazdowi kable prowadzące do stacyjki zmuszały. Po wymienieniu wiązki, co nie było niezwykle kosztowne problem ustał. Polecam w pierwszej kolejności sprawdzić przewody, możliwe, że tak jak u mnie niekorzystnie dla samochodu działa po prostu czas.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA