Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
citroen c8
Autor Wiadomość
sally_2007

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: benzyna
Wersja:: van
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Luty 2018, 16:01   citroen c8

witam,
miesiąc temu kupiłam cutroena c8 2,0 benzyna. mam z nim problem, a mianowicie świeci się ontrolka check engine oraz pojawia sie komunikat antipollution fault. kontrolka i komunikat czasem same znikają i wtedy silnik pracuje ok(dodam ze to trwa krótko) po ujechaniu paru kilometrów kontrolka znowu się zapala i od razu wyswietla sie komunikat antipollution nfault silnik świruje wtedy gaszę silnik, odpalam go ponownie i po odpaleniu na chwiljke jest ok po czym znowu ta sama historia. znajomy wymienił czujnik podciśnienia i przepustnuicę na używaną.problem nie znika.inny specjalista sprawdził wiązki i szereg innych rzeczy których nie jestem w stanie wymienić bo sie nie znam i nie pamietam. cały czas jednak mam poczucie że może to używana przepustnica jest problemem. sugestia mechanika jest taka że to przepustnica bo błedy po odczytaniu dotyczą przepustnicylub sterownik silnika. czytałam na forum że stara przepustnica może rozwalać sterownik? czy to oznacza ze po wymianie przepustnixy należałoby także wymienić steriwnik?moze kto mądry pomoże bo już mnie to wkurza.niby mam samochód a jakby go nie było...

 
 
sally_2007

Mój samochód: citroen c8
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: benzyna
Wersja:: van
Rok prod.:: 2003
Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Luty 2018, 15:05   

Przepustnica wymieniona na nową i niestety problem pozostał.
Podobno sterownik silnika ...

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 10 Luty 2018, 17:06   

sally_2007 napisał/a:
Podobno sterownik silnika ...

Witam. Czasami najlepsza naprawa jest wymiana mechanika.
Dlaczego do tej pory nikt nie zdiagnozowal tego silnika? Jesli zapala sie kontrolka silnika i pojawia sie blad na wyswietlaczu w sterowniku silnika zapisuja sie przyczyny takiego stanu. Zaweza to okreslenie przyczyny. Jesli brak bledu w pamieci, to rowniez jest to wskazowka, co do przyczyny. Czesto niedomaganie pompy paliwa jest powodem podobnych objawow. Latwiej jednak wymienic samochod, niz sprawdzic rzeczywiste cisnienie paliwa. W tych silnikach bardzo ciezko ustawic rozrzad bez przyrzadu do blokady kola zamachowego i jakiekolwiek dzialania bez blokady moga generowac problemy z poprawna praca silnika. mysle, ze najlepiej zrobisz wymieniajac mechanika na egzemplarz bardziej zaawansowany.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA