Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia EAT6 - czy powinna działać w taki sposób?
Autor Wiadomość
ldr13

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1200
Paliwo: benzyna
Wersja:: Mk III
Rok prod.:: 2018
Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marzec 2018, 16:22   Skrzynia EAT6 - czy powinna działać w taki sposób?

Cześć, to mój pierwszy post na forum :)
Dopiero co kupiłem nowego Citroena C3 1,2 110 KM Turbo S&S ze skrzynią automatyczną EAT6.

I tutaj pojawia się pytanie. Po zatrzymaniu się i trzymaniu mocno hamulca przez parę sekund puszczam hamulec i samochód przez chwilę (powiedzmy 1 sekundę) w ogóle nie reaguje a później nagle załapuje (trochę szarpnie) i zaczyna pełzać.

Mam doświadczenie ze starym automatem 4biegowym w Suzuki i tam delikatne puszczanie hamulca powodowało równie delikatne rozpoczęcie pełzania.

Czasem się zdarzy, że Citroen też ruszy delikatnie, szczególnie kiedy hamulec był trzymany bardzo krótko ale generalnie musi szarpnąć przy ruszeniu.

Autko ma 1000km i system StartStop ale zawsze go wyłączam.

Czy ktoś może potwierdzić, że tak powinna/nie powinna ta skrzynia się zachowywać?

 
 
Marko22

Mój samochód: Citroen C3 III
Poj. silnika (cm3): 1.2
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Shine
Rok prod.:: 2018
Dołączył: 25 Paź 2022
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Październik 2022, 08:06   

Cześć. W tym roku kupiłem takie samo autko (z 2018r, 38tkm) i też zauważyłem to samo co Ty. A ostatnio to w ogóle się przeraziłem bo jak szybko przełożyłem nogę z hamulca na gaz to wyrwał jak by sprzęgło nie istniało. Oczywiście też łupnęło, że mało silnika nie wyrwało.
Przy odczekaniu sekundę i łagodnym wciskaniu gazu jest OK. Samochód rusza łagodnie, później fajnie zmienia biegi.
Ale też zauważyłem , że jak się zostawi włączony start-stop i silnik zgaśnie to wtedy rusza łagodnie.

Szukam w necie jakiś opisów tej skrzyni. Podejrzewam, że w celach ekologicznych jest tam jakieś ekstra sprzęgło i stąd trzeba czekać ok. 1 sek po puszczeniu hamulca.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 26 Październik 2022, 17:33   

Posiadam zwykłą skrzynie biegów w C4 II rocznik 2015..jeśli przytrzymam pedał hamulca na lekkim wzniesieniu, napotkam opór ruszania kiedy noga powędruje na pedał gazu, bo auto automatycznie wstrzymuje układ hamulcowy jak bym ruszał wspomagając się na ręcznym ,jeśli noga nie będzie na hamulcu przed takim ruszaniem auto potoczy się do tyłu ...Jest to wspomaganie na pochyleniu podczas ruszania,pierwsze sekundy walczymy z układem hamulcowym zanim zostanie zwolniony ..Proszę przetestować u siebie z hamulcem i bez na jakiej górce w bezpiecznym miejscu bez innych uczestników ruchu..Być może funkcja jest też w automacie-przy testach mieć ręczny w pogotowiu :mrgreen:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA