Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie odmy 1.8 8V
Autor Wiadomość
Leonn
Leonn

Mój samochód: Citroen Berlingo 1.8i 90KM
Poj. silnika (cm3): 1760
Paliwo: Benzyna + Gaz
Wersja:: I
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Sieradz
Wysłany: 27 Luty 2018, 23:33   Czyszczenie odmy 1.8 8V

Witam

Miałem małą przygodę - temperatura -15 na dworze i po przejechaniu kilku km zamarzła mi odma... auto z LPG - zobaczyłem zadymienie z tłumika, zgasiłem, zobaczyłem że wyciska się z pod korka oleju żółtawa maź, odholowałem i czeka mnie naprawa - mam pytanie jak wyczyścić odmę tzn. co odkręcić skąd i w czym najlepiej wyczyścić. Pozdrawiam



20180227_195809 - Kopia.jpg
Plik ściągnięto 408 raz(y) 133,32 KB

 
 
Leonn
Leonn

Mój samochód: Citroen Berlingo 1.8i 90KM
Poj. silnika (cm3): 1760
Paliwo: Benzyna + Gaz
Wersja:: I
Rok prod.:: 1997
Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Sieradz
Wysłany: 28 Luty 2018, 22:20   

Witam ponownie. Rozebrałem dzisiaj odme tj. 3 wężyki dochodzące do pokrywy wałka rozrządu. Odpiąłem dwa końce wężyków nad miską olejową. zdjąłem pokrywę wałka rozrządu - wszystko wymyłem wyczyściłem poskręcałem i co nastąpiło. Wszystko wróciło do normy tj. z tłumika czyste spaliny, silnik chodzi równo, płyn w układzie chłodzenia cały czas różowy, olej na bagnecie czysty, bagnet nie ma przedmuchów, odkręcony korek od oleju leciutko jakby zasysa po przyłożeniu dłoni i.....

po przejechaniu 10 km znów majonez pod korkiem oleju, po odkręceniu korka wlewu płynu chłodniczego cichutkie pssyt lecz poziom płynu wzrósł prawie pod korek.. jutro sprawdzę czy nie ma spalin w układzie chłodzenia

skąd się biorą te skropliny tak szybko i powtórne masełko gdzie mogła się ukryć jeszcze nie odparowana woda (z kropelkami lecz mogą to być pozostałości benzyny ekstrakcyjnej lub gorącej wody z czyszczenia węży)



 
 
Piotrek8804


Mój samochód: C 5 MK I
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: Benzyna
Wersja:: I
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 14
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2 Marzec 2018, 15:36   

W mojej c5 też miałem problem z odmą i zbierającym się w niej majonezem. Problem prawdopodobnie wynika z nagromadzenia się tego syfu w układzie. U mnie było tyle tego, że odmę czyściłem trzy razy co tydzień w każda sobotę, aż wyczyściłem wszystko, teraz kontrolnie zaglądam do niej raz na jakiś czas i jest czysto. Miejmy nadzieję że po którymś czyszczeniu także pozbędziesz się tego syfu.

_________________
Były AX, Xsara.
Jest C5.
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Marzec 2018, 16:57   

Tylko tyle tego majonezu? jak nie więcej to jak kolega pisał wyżej i kontrolować ciśnienie układu oraz płyn ,jazda w koło komina bez trasy też się do tego przyczynia jak i stary olej ...Koledze zaś w innym aucie powstał majonez i w zbiorniczku wyrównawczym i mechanik co oddał auto powiedział że to nie głowica tylko ten typ(corsa stara) na łańcuszku tam gdzie rozrząd ma uszczelniacz który już ze starości przepuszcza i miesza olej z płynem(taka konstrukcja)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA