Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa powietrza wtórnego
Autor Wiadomość
adam.b40
Adam 401

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: van
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Marzec 2018, 20:22   Pompa powietrza wtórnego

Padła mi pompa powietrza wtórnego więc postanowiłem ją wymienić. Stara niestety nie do naprawy. Jak to we wszystkich cytrynach i peugeotach ceny nawet używek, nie zachęcają. Wpadłem na pomysł by zastosować jakąś inną od innego auta gdzie ceny jakieś normalniejsze. Trzeba będzie troszkę przerobić (podłączenie elektryczne i zamocowanie ) ale akurat u mnie w C8 jest troszkę miejsca na to, pompa zamontowana miedzy zderzakiem a nadkolem. Próbował ktoś coś takiego z pompą od innego auta. Napięcie będzie takie samo, ciekawe jak z wydajnością pompowania powietrza i bardziej ważne z samą mocą silnika pompy i poborem prądu. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie ?

 
 
adam.b40
Adam 401

Mój samochód: Citroen C8
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna/gaz
Wersja:: van
Rok prod.:: 2004
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Marzec 2018, 23:17   

Można to ogarnąć, w każdym bądź razie opłaca się finansowo. Pomp powietrza od vw audi i japońców itp. zatrzęsienie, stówka spoko wystarczy, nawet od audi nowa pompa 450 zł a od cytryny 1300-1500 totalna porażka. Ciężko trafić taką samą jeśli chodzi o moc a za tym idzie zabezpieczenie prądowe ale z tym można sobie poradzić, dopasowanie mechaniczne niezbyt problematyczne. Wszystko hula jak ta lala, parę stówek zaoszczędzone. To tyle nie przepłacajcie
za te pompy jeśli chcecie po usterce mocować je ponownie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA