Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Stuki w zawieszeniu
Autor Wiadomość
jou123

Mój samochód: Citroen DS4 Sport 1.6THP 200PS
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sport Chic
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Okolice Rzeszowa
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 07:13   Stuki w zawieszeniu

Witam, prośba o opinię na temat stuków w zawieszeniu. W prawym przednim kole podczas szybkiej jazdy po nierównościach pojawiają się stuki. Ogólnie przy aktualnym przebiegu 151.000km wymieniłem po obydwu stronach sworznie wahaczy, drążki stabilizatorów, końcówki drążków i sam drążek z prawej strony a coś dalej stuka. Przy ruszaniu z piskami na suchym a szczególnie mokrym asfalcie prawe koło "wali" jakby podskakiwało/traciło kontakt z nawierzchnią jak kangur, jak wjeżdżam do domu na posesje z głównej drogi w prawo 90st w bramę mam schodek na 5cm i zawsze prawe koło mi oderwie od nawierzchni i uderza ABS. Wygląda wszystko na amortyzator ale na ścieżce wyszły obydwa ponad 70%.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 07:54   

Oprócz mocowania wahaczy nie sprawdziłeś poduszek mocowania amortyzatora z łożyskiem,może tam jest przyczyna a nie w samych amortyzatorach..(niestety ciężko je ocenić bez demontażu-chyba że ,,strzela'' już na samym skręcie kół). Mnie w xsarze rozwalone poduszki amortyzatora pierwsze objawy stukania usłyszałem na równym asfalcie kiedy pokonywałem szybko zakręt że się ,,buda'' wychylała a koła dostały mocny opór :-D

 
 
jou123

Mój samochód: Citroen DS4 Sport 1.6THP 200PS
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sport Chic
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Okolice Rzeszowa
Wysłany: 17 Kwiecień 2018, 09:30   

Rozebrałem wczoraj całego McPersona i amortyzator jest suchy bez wycieków, ciężko się wciska i ładnie się samodzielnie wysuwa z powrotem, nie ma luzów ani nic niepokojącego więc potwierdza się jego dobry stan z badania. Poduszkę ciężko ocenić miała trochę piasku w łożysku więc założę nową tak czy inaczej. nie podobają mi się gumy wahacza od strony karoserii jedna delikatnie pęknięta a druga odklejona na odcinku 1cm. Wymienię też ten wahacz na nowy i się zobaczy.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4243
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Kwiecień 2018, 12:36   

jou123, Odklejona tuleja wahacza też mi robiła kiedyś stukot ,ale ja wymieniłem elementy w xsarze a nie cały wahacz..chyba że nie jest rozbieralny co mnie nie zdziwi :roll:

 
 
iparts

Mój samochód: Citroën C3 Picasso
Paliwo: Diesel
Wersja:: 1.6 HDi 90KM
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2019, 11:37   

Bardzo możliwe, że jest to uszkodzenie właśnie tulei wahacza lub sworznia. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego elementu. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wahacz po krótkim czasie znów się nie odezwie. Warto wybrać części dobrej jakości, np. produkty od Febi https://www.iparts.pl/cze...130.html#100571

_________________
https://www.iparts.pl/auto/citroen,21.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA