Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeszczące radio
Autor Wiadomość
jaro324
Yaro


Mój samochód: C5 sedan
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: nafta
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 200
Skąd: Chełm
  Wysłany: 17 Maj 2018, 19:04   Trzeszczące radio

Koledzy, jak w temacie, w zeszłym roku dostałem w prezencie videorejestrator, model w budowany w lusterko, kupe bajerów etc. niestety podczas pracy urządzenia radio praktycznie zupełnie przestaje grać, po prostu trzeszczy, zamontowałem więc urządzenie w samochodzie żony. Dzisiaj kupiłem sobie inny model videorejestratora, podłaczam i znowu ta sama historia. Podpinam więc do samochodu żony, u niej radia nie zakłóca. Dla upewnienia się podpiąłem jescze inne od sąsiada i to samo. Nadmienię że jak słucham muzyki z płyty, wszystko jest ok, zero zakłóceń.Coś pomożecie rozkminić??

_________________
Niech moc będzie z Wami.
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 17 Maj 2018, 22:46   

Jest coś takiego jak kondensator przeciwzakłóceniowy ,jeśli jest gdzieś wpięty to może padł,kiedyś elektronik we warsztacie jednemu też wymieniał w aucie. Problem tylko gdzie go zlokalizować..Taka mała czarna z reguły kostka z kabelkiem kojarzę

 
 
jaro324
Yaro


Mój samochód: C5 sedan
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: nafta
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 200
Skąd: Chełm
Wysłany: 18 Maj 2018, 18:35   

~Dzięki pójdę tym tropem.

_________________
Niech moc będzie z Wami.
 
 
rewers

Mój samochód: Citeoen xantia, był AX, BX Audi 80
Poj. silnika (cm3): 1762
Paliwo: Pb+LPG
Wersja:: break
Rok prod.:: 1997
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 287
Skąd: Lubartów
Wysłany: 21 Maj 2018, 15:56   

jaro324, Co ty masz tam za radio, takie filtry przeciw zakłóceniowe są wbudowane w radio, takie dokładane( o których pisze sasun71, ) nie zawsze sie sprawdzają, i na 99,99% takiego nie ma u Ciebie. Można dołożyć ale wątpię aby dało to wymierny efekt.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 21 Maj 2018, 17:37   

rewers, Kiedyś dokładałem typowy filtr(w obudowie i na kablu) w maluchu i pomogło;) mimo że miał też przy alternatorze..Dodam jeszcze że w pracy kiedy chodzi maszyna która pracując w polu elektromagnetycznym też siała na radia nawet do 30 metrów ,więc kolega dał na kablu mimo że za ścianą był na przewód coś co wygląda jak pierścienie koloru szarego i mógł słuchać bez przeszkód .niestety nie wiem jak to nazwać;) ,to samo (ten element)spotkałem w stópce rozbieranego starego monitora do komputera

 
 
jazo10
Jacek

Mój samochód: XP 1,6 HDi
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: Picasso
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2018, 09:22   

To o czym pisze kolega sasun71 to filtr ferrytowy. Wystarczy wpisać w przeglądarkę to pokażą się fotografie różnych wersji. Najprostszy to pierścień z ferrytu przez którego przewleka się przewód np. z 2 razy. Powstała w ten sposób cewka w zależności od użytego ferrytu spłaszcza piki zakłóceń. Jak zobaczysz jak to wygląda to możesz sobie kupić w sklepie z częściami lub na aukcji taki rdzeń otwierany lub pełny. Przypuszczam , że w tym przypadku może to nie pomóc. Należało by raczej poszukać przyczyny łapania zakłóceń przez radio. Może gdzieś brak masy ekranującej kabel antenowy, albo przy wtyczce z tyłu radia lub przy antenie na dachu.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 27 Maj 2018, 15:22   

Może po prostu jest coś z anteną i słaby sygnał jest. Wideorejestratory mają przetwornice impulsowe aby zamienić 12V na 5V i pewnie dlatego sieje. Kiedyś tak miałem w XM, zmieniłem radio i okazało się że dalej to samo ;) Dopiero poprawienie styków anteny na dachu pomogło....

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
tsil

Mój samochód: citroen c4
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna gaz
Wersja:: grand picasso
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 09:05   

Witam
Podpinam się pod temat z radiem a dokładnie z anteną, przeszukałem chyba wszystko "chyba": otóż posiadam citroena c4 grand picasso z niestety antenami radia w tylnych bocznych szybach,beznadziejnie w Polsce odbierają stacje czy wie ktoś może gdzie jest podpinka kabla z tymi antenami? zakładam że gdzieś z tyłu, tylko pytanie gdzie. Dzięki z góry.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA