Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada automatu
Autor Wiadomość
Piotrek D

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna + gaz
Wersja:: 3,0 V6 Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Maj 2018, 21:50   Blokada automatu

Cześć wszystkim,

Mam C5 3,0V6 z automatem z 2001 roku. Wczoraj jak zawsze zostawiam go na parkingu, a dzisiaj rano przekręcam kluczyk, uruchamiam silnik, chcę przesunąć dźwignię zmiany biegów na D i... kicha. Dźwignia ani drgnie. To znaczy trochę drgnie, bo da się ją przesunąć w prawo i troszkę (ale to dosłownie troszkę) w dół. Ten ruch jest tak mały, że dźwignia nie osiąga nawet pozycji R. Blokuje się i szlus. Wyłączyłem zapłon i włączyłem ponownie, bo może to coś da, ale nadal nic. Przetoczyłem auto jakieś 10 cm, bo myślę sobie, że może jakieś naprężenia w układzie zablokowały skrzynię, ale też na nic. W akcie desperacji odłączyłem akumulator na parę minut, ale to też nic nie dało. Do zmiany oleju pozostało jeszcze 20 000 km, więc to chyba też nie jest przyczyną.
Może ktoś z was miał styczność z czymś takim? Może jest jakiś sposób, żeby chociaż przesunąć dźwignię na Neutral, bo na Parkingu to nawet do warsztatu nie zaholuję.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Maj 2018, 00:50   

Najprawdopodobniej padł przekaźnik (ewentualnie sterowanie) od odblokowania dźwigni, ewentualnie brak jest informacji z pedału hamulca.

Bezpieczniki sprawdzone?

 
 
Piotrek D

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna + gaz
Wersja:: 3,0 V6 Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2018, 06:55   

Dzięki za podpowiedź, ale zadam może głupie pytanie. Które bezpieczniki odpowiadają za tę usterkę?

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2018, 01:27   

Sprawdź bezpiecznik F18 -10A

 
 
Piotrek D

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna + gaz
Wersja:: 3,0 V6 Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2018, 19:39   

No niestety, bezpiecznik jest OK. A swoją drogą jak ciężko te małe cholerstwa wyjąć. Tak więc pozostaje mi laweta i do warsztatu. Ale i tak dziękuję za poradę.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2018, 01:34   

Przekaźnik powinien być schowany pod kierownicą, powinien być niebieski.

 
 
Piotrek D

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna + gaz
Wersja:: 3,0 V6 Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 07:19   

Cześć,

Sorry za długą przerwę, ale ostatnio miałem trochę jakby mało czasu. Ponieważ wszelkiego rodzaju modły i zaklęcia nie odnosiły skutku i skrzynia nadal była zablokowana, więc trzeba było wziąć auto na lawetę i zawieźć do warsztatu. Tam okazało się, że z przełącznika dźwigni zmiany biegów ułamał się jakiś kawałek plastiku który wpadł do środka i zablokował dźwignię w pozycji Parking. Kawałek na tyle istotny, że trzeba było przełącznik wymienić na nowy. Na szczęście w warsztacie był akurat taki przełącznik. Kosztował 300 zł, robocizna 500 zł i jestem lżejszy o 800 zł.
Tak więc jeśli kogoś spotka taki nieszczęśliwy przypadek zablokowania automatu, to być może coś się ułamało.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 14:05   

No to nieźle się skroili, akurat mieli taki lewarek, trochę dziwne jak dla mnie. Ja bym omijał ten warsztat.

 
 
Piotrek D

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2946
Paliwo: benzyna + gaz
Wersja:: 3,0 V6 Exclusive
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 20:39   

Lewarek był własnością jednego z mechaników i zgodził się go odstąpić, więc tutaj nie doszukiwałbym się niczego niezwykłego. Natomiast masz rację - nie pojadę tam więcej. Oddałem auto na naprawę, która odbyła się praktycznie wewnątrz auta, a odebrałem auto z opuszczonym zderzakiem przednim z lewej strony. Szpara pod reflektorem jest na tyle duża, że wchodzi tam palec. Co oni robili z tym zderzakiem? Do głowy mi nie przyszło, żeby przy odbiorze oglądać auto z każdej strony. A zauważyłem dopiero jak wróciłem do domu. Podobnie tylne kawałki tapicerki między tylną szybką a klapą tylną. Kto z nas otwierając bagażnik ogląda podsufitkę, czy tapicerkę? Ja też tego nie robię za często, ale głowę dam sobie uciąć, że moje nie były poprzecierane; a teraz są. Oczywiście dowodów nie mam, ale cała sprawa wydaje mi się mocno podejrzana.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 22:57   

Tylko zobacz że taki lewarek na allegro kosztuje 50zł, wymiana powinna kosztować z 200zł max. Może któryś z mechaników ma C5 i coś kombinował z częściami, ale za rękę nie złapałeś.
Może zdejmowali zderzak aby np wyjąc wentylator, ale to tylko przypuszczenia.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA