Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Podmiana silnika i skrzyni AL4
Autor Wiadomość
Pitcarn

Mój samochód: Citroen C5 break
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: HDI
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 170
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 20:38   Podmiana silnika i skrzyni AL4

Witajcie,

Okazało się że mam pierwsze objawy padniętej uszczelki pod głowicą (znika chłodziwo i z pod korka oleju wali spalinami), mam też tarczki w AL4 do wymiany. Robota głowicy to wg mechaniora około 2tys a skrzyni od 3,5-4tys. Zastanawiam się czy robić czy kupić używkę i podmienić. Za podmiankę mechanik krzyknął 1,5-2 tys. Jak zrobię to wiem co mam, jak podmienię to mogę tylko liczyć że silnik i skrzynia są w lepszym stanie (ale będzie taniej).

Poradźcie co robić (wiem że decyzja należy do mnie ale dobre rady zawsze mile widziane).
Za auto w takim stanie dostanę 1800zł max (pytałem w kilku punktach).
W samochód ciągle inwestowałem pieniądze. Tylko w tym roku zrobiłem kompletne zawieszenie (po za wymianą sfer), hamulce przednie(linki, tarcze, klocki, regeneracja zacisków), wymieniłem na nową chłodnicę, nagrzewnicę i masę innych rzeczy. Jestem w kropce. Auto ma nalatane ponad 500tys (licznikowo 368tys, ale udało mi się w końcu odczytać przebieg lexią i było cofane o co najmniej 150tys).

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 23:33   

Jak dla mnie to trochę drogi ten mechanik. Kompletny remont AL4 to około 4tyś, z uszczelką i przekładką to trochę przesadził.

Jak wali spalinami z pod korka to może mieć przedmuchy i w tym przypadku warto by było zmienić silnik. Jeśli kupić silnik i skrzynię to albo z anglika, albo z możliwością uruchomienia, sprawdzenia kompresji lub z pewnego źródła.

 
 
Pitcarn

Mój samochód: Citroen C5 break
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: HDI
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 170
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Sierpień 2018, 08:36   

Aha, też się tego obawiam. Choć naiwnie wolę wierzyć że to tylko uszczelniacze zaworowe :)
Taką cenę mi podał mechanik któremu ufam - Tomkowicz na Brucknera we Wrocławiu.
Był jeszcze jeden zaufany mechanior ale ostatnio strasznie polecieli na łeb na szyję z jakością prac.
Wymieniali mi olej i okazało się że filtr oleju za słabo dokręcili. Odkręcił się podczas jazdy i trzymał się dosłownie na dwóch zwojach gwintu.

Znalazłem ofertę kompletnego auta do jazdy https://www.otomoto.pl/of...tml#05454321ea. Zastanawiam się czy nie lepiej sprawdzić je i kupić. Poprzekładał bym te nowe części do nowego auta (mógłbym zrobić to sam) wówczas koszt byłby zakup auta plus przekładka instalacji gazowej. Moje auto po przekładkach oddałbym na skup.

 
 
Pyotrek

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2002
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpień 2018, 16:22   

To też jest opcja, jeśli masz gdzie trzymać rozebrane auto, to na pozostałych częściach odzyskasz trochę kasy.

 
 
Pitcarn

Mój samochód: Citroen C5 break
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: HDI
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2006
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 170
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpień 2018, 07:07   

Dzięki za opinię.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA