Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio/Nawigacja. Jak zaktualizować i unowocześnić?
Autor Wiadomość
Borygo

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 15
Skąd: Goleniów
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 09:33   Radio/Nawigacja. Jak zaktualizować i unowocześnić?

Witajcie,
chciałbym się Was zapytać czy znacie sposoby na udoskonalenie tego radyjka.
1. Chodzi mi o możliwość dołożenia opcji bluetooth - czy da się to zrobić na fabrycznym radyjku?
2. Zmiana nawigacji (np. wgranie innej) - jak to wykonać jeśli to możliwe? Ewentualnie jak wykonać aktualizacje mapy (np. brakuje na obecnej S3 z Zielonej Góry do Gorzowa Wlk.
3. Irytujące jest również, że mapa nie ma języka polskiego - czy da się go jakoś dograć?

Pozdrawiam
Piotr

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 09:37   

Borygo napisał/a:
sposoby na udoskonalenie tego radyjka.

Nic nie napisałeś o tym jakie to radio, ale dać sie pewnie da.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Borygo

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 15
Skąd: Goleniów
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 10:06   

Z tego co od kilkudziesięciu minut wyszukuję dowiedziałem się, że to MMCS.


Za kilka minut pójdę sobie zobaczyć w menu, aby dowiedzieć się jaka to dokładnie wersja.
Najbardziej mnie boli brak bluetooth, do którego zdążyłem się już mocno przyzwyczaić.
W poprzednim autku miałem tak wszystko zgrane, że w domu wrzucałem pliki na dropboxa, jak telefonik był w zasięgu wifi to sobie je automatycznie pobierał, a po wejściu do autka automatycznie wszystko zaczynało grać.

 
 
Borygo

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 15
Skąd: Goleniów
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 11:00   

W załączeniu ekran nawigacji z wersjami.
Mamy bardzo stare. Udało mi się znaleźć m230 2013-A, chociaż ponoć są już nowsze.



2015-04-26 11.20.36.jpg
Ekran serwisowy MMCS
Plik ściągnięto 368 raz(y) 71,82 KB

 
 
Pawlinski

Mój samochód: Crosser
Poj. silnika (cm3): 2400
Paliwo: Ropa
Wersja:: Excl
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 1
Skąd: Lubartów
Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 10:57   

Ostatnia mapa jaką łatwo można znaleźć w necie to 2014-B, są już nowsze ale tylko w salonie :)

Żeby dodać bluetootha trzeba najprawdopodobniej dokupić moduł, gdzieś o tym czytałem ale tylko pobieżnie, osobiście też mi trochę tego brakuje ale jeśli chodzi o muzykę to rozwiązałem to w inny sposób.

Tak jeszcze o radiu, ten kombajn z dotykowym ekranem to tzw MMCS (mitsubishi coś tam cośtam), radio od mitsubishi montowane w outlanderach, lancerach etc itp itd....

Nasz problem polega na tym że w naszych radiach jest instalowany nieco inny software, na zdjęciu widać wersje 261-EM-CTR czyli 261, europejska dla CiTRoena i ciężko znaleźć updejty.
Próbowałem odblokować dvd żeby grało podczas jazdy ale nie mogę nigdzie znaleźć patcha dla wersji citroenowskiej a ta od mitsubishi nie działa (nie mamy nawet opcji wymuszenia ładowania softu z płyty w trybie serwisowym).

Co do obejścia.
Możliwe jest aktywowanie wejścia AUX i dorobienie sobie np wtyczki minijack czy chinch tak aby móc podłączyć np telefon czy odtwarzacz mp3.

Kable pod fabryczne gniazdo AUX znajdują się pod tylną przykrywą panelu środkowego, to ten taki długi kawałek plastiku pod podłokietnikiem. Na allegro udało mi się dostać oryginalne gniazdo ale od Lancera prawdopodobnie i jest ono wyposażone tylko w dwa chinche (do audio), plusem jest fakt że idealnie pasowało do oryginalnej wtyczki która jest pod wspomnianym panelem. Minusem zaś konieczność wycięcia odpowiedniego otworu w tym panelu, tak to wygląda finalnie:



Plastik ten ściągamy wkładając palce od spodu i ciągniemy mocno do siebie, na kilka przeprowadzonych prób żaden zatrzask nie strzelił.

Na tym etapie mamy już podpięte gniazdo ale nic jeszcze nie działa, nawet nowa opcja AUX nie pojawi się jeszcze w menu radia.
Problem w tym że ten kabelek do którego wpinamy gniazdo, nie jest fabrycznie spięty z radiem. Pod fotelem kierowcy jest specjalna kostka, w której zbiegają się przewody od radia i od naszego gniazda. Kostka ta jest oznaczona jako C-117. Sęk w tym że w żaden sposób nie są one połączone a trzeba je jakoś zmostkować. U Japończyków można kupić gotowe wtyczki z odpowiednio sparowanymi kabelkami, dla nas trudno osiągalne i nieopłacalne bo taka wtyczka kosztuje bez przesyłki ponad 100zł a można to zrobić za... 10zł :)

Odsuwasz fotel kierowcy maksymalnie do tyłu, u mnie, tuż na krawędzi była nacięta delikatnie wykładzina i przez to nacięcie widać było jakąś biała kostkę.



Nożem do papieru poszerzyłem to nacięcie tak aby mieć wygodny dostęp do kostki. Jest ona przyczepiona na zatrzasku do blachy podłogi i jej odpięcie było dla mnie bardzo trudne, ale możliwe.
Kostka ma dwa rzędy wystających bolców, które trzeba odpowiednio połączyć. Do ich połaczenia użyłem "przewodów żeńsko-żeńskie", trafić można w sklepach dla robotyków (allegroza 20 sztuk zapłaciłem wraz z przesyłką ok 10zł, mają one po obu stronach żeńskie gniazda idealnie pasujące do bolców w kostce - trzymają się nawet po przejechaniu kilku tysięcy km.



Tak wygląda odpowiednio spreparowana kostka w niewielkim przybliżeniu:



Po tym zabiegu, w moim MMCS-ie pojawiła się upragniona funkcja AUX:




Dokładne schematy połaczenia znaleźć można w necie po haśle "C-117 MMCS". Informacje jak i zdjęcia pokrywają się z postem z innego forum, którego jestem autorem tak więc luz :)

W razie wątpliwości chętnie pomogę, może ktoś rozpracował problem dvd in motion?

 
 
Molo

Mój samochód: C4 Aircross
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Osobowy
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Tczew
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 21:18   

hej.
Jeśli ktoś chce to mam taki update dla dvd in motion citroenowy.
Dla wyjaśnienia:
ta wersja nawigacji ze zdjęcia powyżej to C-01 (znaczek pod joystickiem) czyli nieco biedniejsza. jeżli ktoś ma C-02 to to już można poszaleć: jest obsługa usb, bluetooth głośnomówiący z obsługą książki tel oraz stream muzyki.

Moje pytanie to czy ktoś z Was ma albo zna kogoś kto ma C4 Aircrossa z nawigacją HDD ? roczniki 2012-2014 ? potrzebuję pilnie plik loading.kwi który te nawigacje mają na dysku - plik systemowy który ładuje system przy uruchamianiu. dzięki z góry

 
 
lamzi

Mój samochód: Citroen C4 Aircross
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Diesel
Wersja:: Crosover
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 12 Wrzesień 2018, 19:36   

Mam C4 Aircross z 2012 roku z nawigacją c-02. Jakie są najnowsze mapy i oprogramowanie do tego sprzętu?

 
 
Molo

Mój samochód: C4 Aircross
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: Diesel
Wersja:: Osobowy
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Tczew
Wysłany: 12 Wrzesień 2018, 21:01   

Najnowsz mapa to 2017. Najnowsxy soft to 10.90.02. Ja mam 10.60.02

 
 
spider_czw

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1,6 HDI
Paliwo: Diesel
Wersja:: C4 Aircross
Rok prod.:: 2013
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Człuchów
Wysłany: 11 Luty 2019, 18:39   

Molo napisał/a:
Najnowsz mapa to 2017. Najnowsxy soft to 10.90.02. Ja mam 10.60.02


Skąd można pobrać ten sofcik, czy jest możliwość wgrania języka polskiego??
Czy jest możliwość wyłączenia blokady AUX, jak ruszam to wyłącza się obraz a mam podpięty telefon i chciałem google maps wyświetlać

Proszę o pomoc!!

 
 
Szelek67

Mój samochód: C-Crosser
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: exclusiv
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 81
Skąd: Płock/Mazowsze
Wysłany: 1 Wrzesień 2019, 13:05   

Odświeżę temat.Kupiłem niedawno Crosserka(2012r) i chciałbym spolszczyć nawigację lub ewentualnie wymienić całość na coś co spełni wymogi obecnych czasów :) Bo w tych montowanych fabrycznie to już raczej nie doczekamy się aktualizacji map .
Odnośnie wymiany to chciałbym mieć nawigację, widok z kamery cofania i np widok z czujników parkowania(dobrze jakby było widać z przednich),do tego telefon(bluetooth),jakby można było dodać czujniki ciśnienia w oponach to też by było fajnie,jakieś rozwiązanie z klimatyzacją itp. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów myślał na czymś takim?
Pozdrawiam i czekam na pomysły,sugestie,porady itp

 
 
danielito

Mój samochód: citroen c-crosser
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: suv
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Koło
Wysłany: 3 Styczeń 2020, 16:26   

Witam. Czy ktoś z kolegów posiada spolszczenie menu do radia MMCS C-01, wersja loadera 261EM?

 
 
lyski1981

Mój samochód: citroen c5
Paliwo: benzyna
Wersja:: brake
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: poznań
Wysłany: 11 Wrzesień 2020, 17:06   

Co do spolszczenia dvd in motion i aktualizacji,
Najnowsza aktualizacja map 2017r.
Spolszczenie to radzę na forum mitsumaniaki sie udac i jest 2 gosci co to robią za nie wielką kase. W szxzecinku jest firma co spolszczy i zaktualizuje mapy za 400 zl na chaslo forum c crosser z fb.
Jesli chodzi o aux kostka jest w podlokietniku, trzeba zdjac plastkikowa maskowbice z tylu.
Ale kolejny psikus to pod fotelem kierowcy jest biala kosc ktora trzeba zmostkowac.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA