Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Seria pytań za 100pkt. Przyciski, problem z alarmem?
Autor Wiadomość
Bumblebee
Bumblebee

Mój samochód: Xantia
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Activa
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Październik 2018, 11:18   Seria pytań za 100pkt. Przyciski, problem z alarmem?

Cześć wam!

Mam kilka pytań na które być może ktoś będzie znał odpowiedź ;)

Pytanie nr 1.

Po wyjęciu akumulatora i ponownym podpięciu z okolicy bezpieczników zaczął wydobywać się dźwięk cykania. Doszedłem do tego że to najprawdopodobniej alarm. Z tej części dochodzi dźwięk. Czy ktoś się orientuje czy można coś z tym zrobić jednocześnie przykładowo nie uzbrajając alarmu. Zamieszczam link do tego zjawiska:
https://youtu.be/JxMPAF66-cw

I zdjęcia w załączniku.

Pytanie nr 2 i 3.

Mianowicie przyciski. Ten przy przekladni wysokości zawieszenia jak się domyślam służy do usztywnienia zawieszenia. Takie informacje odkopałem i z jazdy wynika, że prawdopodobnie tak jest. Jednak jeżeli ktoś ma inne informacje to chętnie się doedukuję. Jednak nie mogę doszukać się jednoznacznej informacji na temat przycisku za kierownicą po lewej stronie. Ze strzałkami w górę i w dół. Ktoś może zna odpowiedź do czego on służy?

Zamieszczam zdjęcia.

Pytanie nr 4.

Naturalnie wyciek LHM. Z tyłu na rozdzielniku mokro, ale prawdopodobnie przewod od niego jest uszkodzony. Ceny przewodu o ile dobrze sprawdziłem to ok. 80zł. Czy ktoś kiedyś naprawiał podobną awarię? Jakie koszty? Bez kanału rozumiem ani rusz?

 
 
Bumblebee
Bumblebee

Mój samochód: Xantia
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Activa
Rok prod.:: 1996
Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Październik 2018, 11:20   

Mam problem z wgraniem zdjęć z telefonu :/ Podeślę kiedy wrócę do domu

 
 
wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech



Mój samochód: Citroen XM / Xantia /C5 / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 230 razy
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 4381
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 13 Październik 2018, 20:24   

Wysokość zawieszenia to 4 pozycje: gleba, do jazdy, terenowa, serwis. Jeździmy tylko na pozycji do jazdy.
Jeżeli masz hydroactive to jest do tego oddzielny suwak, jak masz grube przewody do sfer pod maską to masz hydroactive i on usztywnia zawieszenie.
Jeżeli chodzi o przycisk ze strzałkami to będzie on od blokady tylnych szyb elektrycznych - żeby dzieci się nie bawiły.
No przewody lubią gnić to normalne, albo kupujesz gotowy, wyginasz i wymieniasz albo kupujesz miedź, końcówki i maszynkę i robisz sam.
Do większości napraw przy samochodach potrzebny jest kanał, najazd lub podnośnik.

_________________
Google album XM
Google album Picasso
Google album Mitsubishi MT1601D 4X4
Google album TZ4K14
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA