Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa powietrza wtórnego - check engine
Autor Wiadomość
XP

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: benzyna
Wersja:: C3
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: polska
Wysłany: 23 Październik 2018, 21:24   Pompa powietrza wtórnego - check engine

Witam serdecznie Drodzy Forumowicze

Po kilku latach przerwy z Cytryną (miałem kilka lat kochaną XP 2.0 HDI, choć cały czas nie rozstałem się z francuzami bo mam jako drugi Renault) kupiłem C3 1.4 8V 73 km z 2004 r., benzynę i ... zaświecił się po nocy na zimnym silniku check engine. Na zimnym silniku piszczy check 3 razy, silnik ma pełnej mocy, na ciepłym silniku wydaje się, że pracuje lepiej. Po sprawdzeniu okazało się, że to problem z pompą powietrza wtórnego. Wiem, że ta pompa to pomysł na ekologię i dopalanie na zimnym silniku spalin i szybsze "rozgrzanie się" katalizatora po zapłonie zimnego silnika.

Czegoś takiego - jak ww. pompa - nie miałem w XP i nie wiem jak zabrać się do tematu, aby problem rozwiązać.

W sklepie usłyszałem cenę zaporową za nową pompę - 1270 zł. Na rynku wtórnym jest problem z dostępnością - akurat do C3.

Moje więc pytanie do Was i prośba o radę:
1. nie wykręcałem jej z silnika, może to jakiś inny prosty temat z nią związany z np. instalacją a nie koniecznie już defekt samej pompy, ale jak nie, to:
2. najprościej - czy można to odłączyć bez szwanku dla katalizatora, jeździć, i nie będzie się świecił check?
3. czy da się pompę naprawić lub zregenerować samodzielnie? jak tak to może polecicie, kogoś, kto się tym zajmuje;
3. może jakiś namiar na miejsce gdzie można kupić używaną lub niedrogi zamiennik - słyszałem, że zakłada się z C5, która jest tańsza (może ktoś opisze sposób przeróbki);
4. a może macie jakieś inne rozwiązanie problemu.

Proszę Was o odpowiedzi, gdyż autko stoi i czeka na pomoc.

Za każdą odpowiedź bardzo dziękuję.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 24 Październik 2018, 18:43   

Zobacz to czy czasem nie taka sama
link sprzedana ale chodzi o to że występuje widać w innych modelach i pod takimi szukać

 
 
XP

Mój samochód: Citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1360
Paliwo: benzyna
Wersja:: C3
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: polska
Wysłany: 10 Listopad 2018, 19:55   

Szukałem, szukałem i nie znalazłem od C3, ale jest wiele od C5 i teraz co zrobiłem:

1) wymontowałem dotychczasową z samochodu, przy okazji wylała się z niej woda (sporo), potem podłączyłem na sztywno do aku i ... ruszyła, więc;
2) osłony rozkręcić się udało - i to bez problemu, wewnątrz silnik - nie rozbierałem, gdyż mój chodził, od wody pordzewiały, wysuszyłem, nasmarowałem i złożyłem do kupy;
3) kasowanie błędu kompa i siedzi w aucie, zobaczymy po nocy czy nie wyrzuci błędu.

Swoją drogą siedzi to coś w silniku i razem z nim się mocno nagrzewa, więc nie dziwi mnie skąd bierze się w nim woda.

Druga sprawa to na mocowaniu (stojanie) są otwory fabryczne - wg mnie do rozwiercenia po to, aby spasowały od innych modeli np. dość popularnych na rynku wtórnym z C5.

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: zakup używanego - chodzącego z C5, rozkręcenie j/w i przełożenie samego silnika do obudowy z C3 - ciekawe czy jest to możliwe - nie mam z C5 i nie wiem czy sam silnik z C5 będzie pasował do obudowy z C3?

Zobaczymy co dalej - dam znać jakby było coś więcej w temacie, aby innym pomóc.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA