Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 podczas jazdy gaśnie
Autor Wiadomość
matekk77

Mój samochód: Citroen c4
Poj. silnika (cm3): 1560
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 1
Skąd: Góra
Wysłany: 6 Grudzień 2018, 21:10   Citroen C4 podczas jazdy gaśnie

Witam.

Jestem posiadaczem Citroena C4 I 2004 rok 1.6 hdi 109km
Od jakiegos czasu po deszczu auto podczas jazdy gaśnie i nie odpala, akumulator mimo tego ze był naladowany starcza na 2 zakrecenia rozrusznikiem. Odpala dopiero gdy postoi kilka dni w garazu i mechanik usunie błędy. Błędy które widnieją to P003 oraz P1166. Jeden mechanik mowi ze zaczalby od elektrozaworu z kolei drugi wymienilby akumulator. Zauwazylem ze podszybie jest opadniete, sam juz nie wiem co mam o tym myśleć i jaki krok podjąć jako pierwszy. Czy spotkal się ktoś juz z takim przypadkiem? Pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Grudzień 2018, 18:39   

matekk77, Nie znam się na błędach ale nawet bez kodów można zrobić próbę czyli w momencie kiedy nie zapala włożyć z innego auta akumulator sprawny i ponowić próbę;) Dwa miernik pomiędzy klemę i zmierzyć pobór prądu,znajdziesz instrukcję na YT czy coś rozładowuje aku..ps. Ocenić rozrusznik-mnie kiedyś opadł na tulejkach w fordzie to miał ciężko jak na zwarciu w dieslu momentalnie dzień po dniu,miałem drugi z przeszczepu silnika i zapalanie wróciło ;-) i coś takiego u kogoś tu

 
 
Marek620

Mój samochód: Fiat Ulysses
Poj. silnika (cm3): 2.0
Paliwo: benzyna gaz
Wersja:: 136 km
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Bialystok
Wysłany: 8 Grudzień 2018, 18:13   

matekk77, Zacznij od akumulatora.Przecież można zmierzyć i ładowanie i ocenić , jakie jest napięcie. Może orientujesz się ile lat ma aku . Ja 3 max 4 lata i mimo , że latem kręci idzie do wymiany :roll:

_________________
marek
 
 
bejrut

Mój samochód: citroen C3
Poj. silnika (cm3): 1.4 75KM
Paliwo: benzyna
Wersja:: II hatchback
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 29 Gru 2018
Posty: 5
Skąd: Gorzów
Wysłany: 29 Grudzień 2018, 21:54   

Akurat dzisiejsze akumulatory potrafią i padać po 2 latach, zaraz po tym jak konczy sie gwarancja. Np u mnie ostatnio boscha równo po dwóch latach a teraz mam jakiegoś chinczyka to nawet po roku już coś szwankuje :D

 
 
bombastico

Mój samochód: Citoren Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: minibus
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: Giżycko
Wysłany: 8 Styczeń 2019, 22:34   

RAcja, moj aku po 8 miesiącach idzie na smietnik. A wyrzuciłem niestety paragon zakupu

 
 
mister31
mister31

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: disel
Wersja:: Kombi
Rok prod.:: 2007
Dołączył: 07 Sty 2019
Posty: 6
Skąd: Gubin
Wysłany: 9 Styczeń 2019, 10:45   

Kolego matekk77 sprawdź elektrykę, cytrynki bardzo wrażliwe są na wilgoć i kable mają słabe, u mnie po każdym deszczu wyskakiwał komunikat , że klocki zdarte przy każdym hamowaniu. Oddałem do mechanika, klocki wymienił, tylko nie zauważył (pewnie praktykanci naprawiali), że kabel od czujnika jest przerwany 10 cm od koła... Kable nie stykały się ale wystarczyło kilka kropel wody by oszukać system. W innym C5 wymieniłem zawór EGR, pompę paliwa w zbiorniku, zawór ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej i nic... pomogło poruszanie kablami od czujnika ciśnienia paliwa, ot coś gdzieś nie do końca stykało...
pozdrawiam

_________________
mister31
 
 
Kuba88


Mój samochód: Citoren C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Styczeń 2019, 21:19   

To prawda ze są wrażliwe na wilgoć, ale czasami tez jak są powypadkowe to potrafia dziać się cuda z elektroniką ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA