Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: grigori333
20 Listopad 2018, 07:28
Czujniki parkowania tylne C3 Picasso
Autor Wiadomość
Art23

Mój samochód: Citroen
Poj. silnika (cm3): 1596
Paliwo: diesel
Wersja:: Picasso
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 3
Skąd: Poland
Wysłany: 19 Listopad 2018, 14:30   Czujniki parkowania tylne C3 Picasso

Drodzy Cytrynoposiadacze :)

Nabyłem niedawno C3 Picasso 1.6 HDI z 2011 r. Samochód posiada zderzak z czujnikami, w środku wyświetlacz na podsufitce (chociaż to chyba nie tam jest wyświetlany wykres parkowania tylko pasy?), lecz nie posiada przycisku wyłączenia parktronic (obok blokady drzwi).

Jakieś było moje zdziwienie, gdy po zakupie i niedziałających czujkach okazało się, że są tylko puste czujki w zderzaku bez wiązki. Po rozkodowaniu VIN okazuje wychodzi takie cudo:

WYKRYWANIE PRZESZKODY BEZ CZUJNIKA PRZEPŁYWU

Czy to znaczy, że fabrycznie samochód nie miał czujników i ktoś po założył zderzak z czujnikami i wymienił w podsufitce, czy samochód posiadał moduł, jednak "niepodpięty"?

Że nie lubię, gdy czegoś nie ma a być powinno zabrałem się za zakup niezbędnych elementów i tym samym nabyłem moduł PDC i wiązkę zderzaka tylnego. Że się na tym nie znam oddałem samochód do mechanika, ten stwierdził, że potrzeba jeszcze dalszej wiązki do podłączenia PDC. To co kupiłem to tylko wiązka do podłaczenia czujników w zderzaku.

Teraz pytanie czy posiadacie może jakiś schemat/informacje jakie jeszcze wiązki będą mi potrzebne, jak to cudo się podpina, którędy powinny lecieć kable itp., aby mogli mi podłączyć te czujniki? Czy wiecie gdzie mogę nabyć takie wiązki?

Czy jest w ogóle sens grzebać i podpinać czujniki? Nie chciałbym, żeby przyszły kupiec od razu zareagował "ooo Panie Pan żeś grzebał sporo, bo czujniki niepodpięte to było robione...". Chciałbym to "wyprowadzić" nawet jeśli były właściciel ostro ściemnił...

Dzięki i pozdrawiam Art23


Proszę zwracaj uwagę gdzie zakładasz temat.
/ swoje 3 grosze doda: grigori333
 
 
makaron88

Mój samochód: Citoren c2
Poj. silnika (cm3): 1400
Paliwo: benzyna
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 31 Gru 2018
Posty: 8
Skąd: Łowicz
Wysłany: 31 Grudzień 2018, 19:39   

A tak zapytam, auto od handlarza kupiłeś ze takie kwiatki czy zwykły gość Cię tak uraczył?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA