Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Regeneracja POMPY WSPOMAGANIA - czy ktoś to robił
Autor Wiadomość
art13


Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1761
Paliwo: benzyna
Wersja:: Exlusive
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Tokyo
Wysłany: 1 Kwiecień 2019, 19:21   Regeneracja POMPY WSPOMAGANIA - czy ktoś to robił

Cześć

Znalazłszy chwilę czasu ... będąc niechęcią pałający do kupowania nowych, oryginalnych i w gwiezdnych cenach części ... chciałem szybko i samodzielnie zregenerować pompę wspomagania.


Czy ktoś już to robił, czy ktoś to rozbierał, co tam się jeszcze zużywa - oprócz łożysk. Czy da się to kupić lub skądś tanio "skombinować"?

Nie kupię nowej, nie kupię zregenerowanej, nie wydam już więcej, niż wydałem do tej pory ... a wydałem sporo.

Nowe tłumiki, katalizator, cały układ hamowania, farby, lakiery, klocki, tarcze, tarczki, płyny ... poszło trochę tej mamony.


Chcę kupić nowszego Citroena, ale tego potrzebuję do codziennego jeżdżenia ... stąd taka inwestycja i takie sknerstwo.

To jak to jest z tymi pompami wspomagania? Kupić starą i próbować regenerować, wymieniając np. tylko łożyska - bo moja piszczy trochę już ... czy też kupić jeszcze sprawną i na chodzie?

_________________
No tak ...
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Kwiecień 2019, 22:43   

A ja zapodałem w zeszłym roku latem dodatek od Staszka do wspomagania i na tym się skończył remont :mrgreen: A też piski paska aż były bo taki opór mimo tego że płyn był wymieniony wcześniej

 
 
art13


Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1761
Paliwo: benzyna
Wersja:: Exlusive
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Tokyo
Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 20:11   

Czy mógłbyś Sasun71 podać nazwę tego środka?

_________________
No tak ...
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 23:00   

art13, Xado -kolega Staszek z forum tym handluje :) kilku już wypróbowało.

 
 
diodalodz

Mój samochód: Citroen XM mk1
Poj. silnika (cm3): 3000
Paliwo: LPG+PB
Wersja:: Exclusive
Rok prod.:: 1992
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 345
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Kwiecień 2019, 01:00   

robiłem kilka pomp i jak są głośne to zawsze są nieszczelne. Hałas jest spowodowany dostającym się powietrzem.
Łożyska są tylko w starszych pompach. Współcześnie robią wszystko na tulejkach. Łożyska padają po duzych przebiegach.
Uszczelnienia da się kupić na allegro. Tak naprawdę jest tylko kilka typów pomp, reszta to tylko inne kształty korpusów.
Trzeba rozebrać umyć zmienic wszystkie uszczelki i orgingi . Spradzić wąż zasilajacy, umyć i sprawdzić filtr w zbiorniku i zalać WŁAŚCIWY olej. Zła gęstość oleju też powoduje hałasy, a co ciekawe pompy KYB często wyją od zużytego oleju. Po 2-3 wymianach potrafią się same uciszyć.
Tu masz mój film np z Sorento
https://youtu.be/dkoYrHPxo9c

 
 
art13


Mój samochód: Xsara
Poj. silnika (cm3): 1761
Paliwo: benzyna
Wersja:: Exlusive
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Tokyo
Wysłany: 12 Maj 2019, 13:45   

Oglądałem Twój film "diodalodz"

Uświadomiłem sobie, że nie jestem w stanie sam zregenerować swojej pompy na tzw. kolanie

Próbowałem ściągać koło pasowe ... mam pięć różnego rodzaju ściągaczy. Nie byłem w stanie tego zrobić, tak, aby próbując ją ściągnąć ... nie uszkodzić, nie wykrzywić, nie zdeformować tego koła. To jest bardzo ściśle osadzone
Odpuściłem sobie, bo musiałbym mieć prasę hydrauliczną, aby w ogóle do niej podejść.

Kupie "doktora pompę" i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jutro ją pomaluje, aby chociaż ... wyglądała dobrze, ładnie i "nowiej" :mrgreen:

_________________
No tak ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA