Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C4 Grand Picasso "Lucyfer"
Autor Wiadomość
Chip

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1800 (EW7A)
Paliwo: Benzyna + LPGTech DUO
Wersja:: Grand Picasso I (UA)
Rok prod.:: 2007
Wysłany: 8 Kwiecień 2019, 00:31   C4 Grand Picasso "Lucyfer"

Witam

Jednak jest :-)

Powitalnia, dopiero teraz znalazłem... :oops:

Miło mi się przedstawić Szacownemu Gronu Cytrynomianiaków - z tej strony Chip, jestem z okolic Legnicy, a od 26 III 2019 stałem się użytkownikiem Citroena C4 Grand Picasso I rocznik 2007 z silnikiem EW7A 1.8 125 KM. Autko od razu w rodzinie dostało xywę "Lucyfer", po 1 - z racji fabrycznego malowania w lakierze Rouge Lucifer, po 2- z powodu niebanalnie metafizycznej kolejności losu, z powodu której do nas trafił.

Do tej pory byłem użytkownikiem Opla Corsy 1.2 1995 (bździna dalej służy jako auto awaryjne spod znaku WRC czyli "warcy rycy cescy" :-D ) oraz Opla Zafiry 1.8 2003 (która niestety 13 marca dokonała żywota w wypadku :567: ). Nastąpiła więc przymusowa, chociaż mocno przemyślana, przesiadka na kolejne auto, tym razem z całkowicie odmiennej strony wojennej barykady... :-)

W chwili obecnej nadal w sercu jeszcze noszę Zafirę ale nie ukrywam, że Lucyfer daje sobie dobrze radę, aby wykazać się w 100% godnym jej następcą.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów i obiecuję przydatność na stronach forum... :-) A Lucyfer prezentuje się jak niżej... :-)

Lucyfer.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 66,92 KB

grigori333
Aktywny
Janusz

Mój samochód: citroen C5 / Saxo / BX / JUMPER
Poj. silnika (cm3): 20151422
Paliwo: diesel / diesel / Bp / diesel
Wersja:: Tourer Exclusive / Hatchback
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: tynski.janusz
Wysłany: 8 Kwiecień 2019, 05:54   

Chip, witam

wojtis1990
Mechanik
Kudyba Wojciech

Mój samochód: Citroen XM / Xantia / Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.1TD 2.0HDI 1.8
Paliwo: ON/PB/LPG
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 1992
Wysłany: 8 Kwiecień 2019, 06:18   

Siema, gratuluje zakupu, mega kolor.

Google album Picasso

Google album TZ4K14

Chip

Wysłany: 8 Kwiecień 2019, 10:01   

wojtis1990 napisał/a:
[...] mega kolor.

Dzięx :-) Prawdę mówiąc nie celowałem w czerwień, tylko w czerń ale wyszło jak wyszło... :-D Jednak ta nazwa kodowa lakieru mnie rozwaliła na kawałki i teraz to nawet się cieszę... :-)

Gwoli ścisłości ten lakier to w ogóle jakiś jest fikuśny, bo wieczorem widoczna czerwień Lucyfera robi się taka... Jakby lekko bursztynowa. Coś jak ta XMka z Twojego awataru... Gdzieś czytałem że są lakiery dwuwarstwowe, może to o to chodzi? :-)

Chip

Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 00:19   

Tak tylko dla uzupełnienia - dziś Lucyfer dostał pod pysio instalkę gazu LPGTecha Duo... Zrobił sie więc jeszcze bardziej piekelny... Gaz, ogień, te sprawy... :-P :-D

Mam nadzieję że będzie się dobrze sprawować skoro mu dogodziłem w tych tematach... :mrgreen:

sasun71
Mechanik
Krzysztof:)

Mój samochód: citroen xsara 2Hdi
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 08:06   

Chip, Witam:) i piekielnej radości z jazdy :-D

Chip

Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 23:41   

sasun71 napisał/a:
Chip, Witam:) i piekielnej radości z jazdy :-D

:-D :-D :-D

Łuuhhahhhahha... Z demonicznym usmiechem dziękuję! :-D :-D :-D

szafka
szafka

Mój samochód: Citroen C4GP
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: benzyna
Wersja:: C4 Grand Picasso
Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 19:47   

Siemka, też od niedawna jestem posiadaczem c4gp. dla mnie to 'karawan' ponieważ czarny. Kod silnika ten sam. Mam pytanie o instalację gazową mam zamiar taką zainstalować, poproszę o więcej info

Chip

Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 22:59   

szafka napisał/a:
[...] 'karawan' ponieważ czarny. Kod silnika ten sam. Mam pytanie o instalację gazową mam zamiar taką zainstalować, poproszę o więcej info

:) Lucfer tez miał być na początku czarny... Lubię ten kolor, Zafira była czarna (dokładnie Sapphire Black) i jakoś tak miało być z rozpędu... Jednakże pierwszy C4GP którego oglądałem jako kandydat do zakupu, pomimo że był czarny to jakoś nie przypadł mi do gustu... No i skończyło się na diabelskiej czerwieni... :)

Junkers mam założony firmy LPGTech, model DUO. Rozważałem jeszcze STAGa i KME, ale gazmajster (defacto autoryzowany serwisant wszystkich trzech w/w marek) polecił mi do tego silnika właśnie LPGTecha. Jak na razie jestem zadowolony, auto użytkuje się tak jakby nic się nie zmieniło w silniku. Mój warunek jeszcze był taki aby instalka dawała się łatwo diagnozować i stroić w szerokim zakresie za pośrednictwem szmatfona lub lapka, i tu bez problemu można dokupić interfejs WiFi czy BT a program GASDroid LPGTecha jest za friko.

Jedyne co warto jednak rozważyć to temat zbiornika na gaz - mi szkoda było wywalać 3 rzędu siedzeń i mam zbiornik toroidalny pod podłoga kufra. Jednakże ten sam w sobie jest dość niski, więc i zbiornik pod nim jest płaski a co za tym idzie pojemność w 100% objętości ma tylko 43 litry. Tankuje się dla bezpieczeństwa tylko 80% więc gazu wchodzi do odbicia 35 litrów. A na tej ilości na razie zrobiłem max 260 km. Wychodzi więc 13 l/100 km, chociaż fakt że głównie po mieście :-/

Ciężko mi się jeszcze przestawić bo w Zafirze miałem instalkę LOVATO Smart i zbiornik gdzie do odbicia wchodziło mi 43 litry. Dodatkowo Zośka brała mi max 11-12 litrów na 100 km. Na jednym baniaku wykręcałem więc 380-400 km.

szafka
szafka

Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 23:23   

Dzięki. W cytrynie widziałem wynalazek, zamontowany zbiornik na gaz w jednym tylnym rzędzie siedzeń. Zamontowano zbiornik "sześcian" po jednej stronie części bagażowej, zakrywając siedzenie. Ciekawe kto takie zbiorniki robi i to z homologacją? Niech Ci służy Citryna. Swoją drogą zanim kupiłem swoje c4gp rozważałem zafirę B. C raczej za droga. Ale doradcy sprowadzili mnie na ziemię. Cytryny i nie tylko inne francuzy mają ocynk na blachach. Opinia o blachach opla wiadoma. chociaż. Moje poprzednie auto to opel vectra b 1998 stan blach zadawalający bez dziur no i tylko 155 tysi benzyna 1.8. Na prawdę trafił mi się fajny samochód, aktualnie do sprzedania.

Chip

Wysłany: 19 Kwiecień 2019, 00:15   

szafka napisał/a:
[...] Zamontowano zbiornik "sześcian" po jednej stronie części bagażowej

? :shock: Sześcian? o kutfa... :-D Ciekawe jak to się ma do wytrzymałości ciśnieniowej zbiornika... Wiadomo że zbiorniki rurowe i toroiodalne są mocne bo taka jest mechanika tych kształtów. Ale sześcian?! Może ten gościu (meritum od 0:30):

https://www.youtube.com/watch?v=5-nOPvXiIWQ

miał właśnie taki... :-D :-D

Heh... :-D Ta wylatująca zapasówka i lina holownicza po prostu rozwalają system... :mrgreen:

szafka napisał/a:
[...] rozważałem zafirę B. C raczej za droga

:-D Identyko jak ja... :-) Następcą miała być Zafira B, nawet przez chwilę byłem ukierunkowany na Zafirę B OPC 240 KM ale niestety nie jestem szejkiem naftowym żeby to nakarmić pod domem... :-D Oprócz tego Zafira B trochę odpadła ze względu na jakość wykończenia wnętrza... Sama stylizacja baaardzo mi się spodobała, ale jakość tych plastików i guziczków mnie zszokowała. Dobiła mnie też wersja Cosmo czyli rzekomo ze szklanym dachem. Okazało się że ten szklany dach to po prostu "lufciki" nad głową skrajnych pasażerów tylnych rzędów. Wyglądało to ostatecznie jak wojskowe wyłazy ze SKOTa a nie coś, co miało umilić życie w osobówce... To już ta "długa" szyba w C4GP bardziej wymiata niż te całe Cosmo, a nikt z niej nie robi Bóg wie jakiego luksusu...

Ostatecznie Zafira B poległa u mnie na tym, że silnik który tam chciałem mieć nadawał się pod LPG tylko z okresowym uwzględnieniem niezbędnej regulacji luzu zaworowego...

Zafira C odpadła w przedbiegach... :-) Nie te progi finansowe... :-)

szafka napisał/a:
Opinia o blachach opla wiadoma. chociaż. Moje poprzednie auto to opel vectra b 1998 stan blach zadawalający [...] Na prawdę trafił mi się fajny samochód

I tak to jest z opiniami i stereotypami... 80% z nich można w bajki włożyć... Przykłady z życia wzięte bazują głównie na prozaicznym braku wiedzy, np. że automatyczne zaciąganie hamulca postojowego w Lagunie można wyłączyć z poziomu menu (Co to za $!@%%$ auto! Nie mogłem go holować bo się sam hamulec zaciągnął!!!!) albo że w systemie Citroena załączone jest automatyczne włączane wycieraczek (Ja tu sobie włączam światła drogowe a tu mi wycieraczki latają!!!)

I taka fama dalej idzie w świat...

A co do blach w Oplach... Mam ciągle na chodzie jako awaryjnego Opla Corse 1.2 z 95 roku. Oczywiście że ma tu i ówdzie jakieś tam purchle, ale ogólnie daje radę i efekty typu Flinstonowie (tj. nogi na zewnątrz auta) na razie są mu niestraszne... :) Tymczasem w przyszłym roku mogę się ubiegać dla niego o żółte rejestracje...

szafka
szafka

Wysłany: 19 Kwiecień 2019, 12:59   

Proszę uprzejmie, tu jest ten "wynalazek"
https://www.otomoto.pl/of...html#68d202c728
A co do latającego koła to też mieliśmy niemiłą przygodę. Na szczęście zakończyła się dla naszej rodzinki szczęśliwie.
Obwodnica Trójmiasta kierunek Gdynia-Gdańsk. Zaraz po wjeździe na obwodnicę mamy małą górkę, zjeżdżamy na dół, jedziemy lewym pasem. Na prawym przed nami Tir, od którego nagle urywa się zapasówka podczepiona pod przyczepę. Na szczęście odbija się przed naszą corsą i spada za nią. Szybkość corsy 80-100 odległość od koła zapasowego ciężarówki, które się urwało, taka żeby zobaczyć wyraźnie bieżnik. To było ok. 20 lat temu, ale ciągle w pamięci. Tam "u góry" jest coś zapisane o naszym losie. Koło w aucie i po rodzinie. :cry:

Odpowiedz do tematu