Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działają czujniki copfania
Autor Wiadomość
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:05   

Właśnie musze to sprawdzić,tylko pogoda nie pozwala.Wejdę pod autko i wyjme te wda czujniki,które mi program wskazał.Z tym sygnałem błędu,to chodziło mi o to że po włączeniu wstecznego powinien rozlegać sie jakiś sygnał błędu,a tu jest tak że nic,zero reakcji.Lexia się nie bawię ,ponieważ nie mam obcji zatwierdzenia .

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:16   

Masz wszystko, tylko tego nie znasz. W moim C5 FL wszystkie czujniki z tylu mialy zasniedziale piny we wtyczkach i nie dzialaly. Kupilem uzywany kabel i czujniki , wymienilem i po bolu. W FL oba systemy : przod i tyl musza byc sprawne, aby PDC dzialal poprawnie. W MkI miales sygnal awarii dzwiekowy, a W FL pojawia sie komunikat o awarii na wyswietlaczu po wlaczeniu jakiegokolwiek biegu, bo system nie rozroznia gdzie jest blad. Funkcje PDC trzeba aktywowac Lexia w BSI, wszystko musi byc sprawne i bedzie dzialac.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 19:45   

Funkcję przednich czujników można wyłączyć co zrobiłem.Sa tylko czujniki od tyłu zaznaczone.Dzwięku błędu nie mam ,ale wiem że to działa,bo po skasowaniu błedu sie włączyło na chwilkę,aż do momentu gdy komp złapał błąd.

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 22 Maj 2019, 20:19   

No to sprawdz najpierw bledy, usun je, a potem moze zadziala. I obys mial racje z mozliwoscia wylaczenia PDC z przodu. U mnie pomimo deaktywacji funkcji, ciagle zglaszalo blad. Moze zalezy to rowniez od tego , jaki masz wyswietlacz, ale moim zdaniem FL musi miec przod i tyl. Nigdy nie spotkalem pojazdu tylko z tylnym. Albo wcale, albo przod i tyl.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 22 Maj 2019, 21:08   

No właśnie ja znalazłem tę opcję.Przed tem widział mi czujniki z przodu i z tyłu,choć z przodu nie było.Poprostu widział błąd czujników przednich i tylnych.Te z przodu jak dobrze pamiętam to były w opcji toru jazdy czy cos takiego.

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 25 Maj 2019, 13:22   

A więc dalej walczę z czujnikami cofania,miałem komunikat błedu o zewnętrznym lewym i prawym czujniku,wymieniłem dwa wyskoczył mi znowu komunikat o błędzie ale teraz tylko prawym,więc znowy podmieniałem czujniki na czuja.Końcowym komunikatem był brak spójności czujników lewego i prawego zewnętrznego.Co to może teraz być ?? Czy je sie jakos wpisuje ??

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA