Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
C5 X7 2010 rok - przód w górze
Autor Wiadomość
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 1 Maj 2019, 11:41   C5 X7 2010 rok - przód w górze

Witam

Przeglądałem tematy i były podobne ale takiego samego nie znalazłem.

Cytryna jak w temacie. Od jakiegoś czasu miałem wrażenie że coś trochę za nisko jest w pozycji startowej ale może to tylko odczucie. Pewnego razu po daniu w pozycje max góra i zejsciu na startową, tył zszedł, a przód został. Zero kilka dni bez zmiany. Max Top non stop. Po wyłączeniu silnika, pompa daje i daje, wyłącza się po dłuuuuugim czasie........ Jak się wsiada to samo. Przy zmianach pozycji, nie podaje na wyświetlaczu kiedy osiagnie dana wysokość - na żadnym z poziomów.

Podpiąłem OBD na Torqe i zero błędów z zawieszeniem. Dwa razy na kompie wywaliło mi Suspension fault - 90 km max. Miałem wcześniej przygody z tyłu z regulacja, więc obadałem z przodu. Nic nie pozacierane luźno cięgło chodzi, więc pewnie czujnik. Kupiłem oryginał. Wymieniłem. Odpalam pełny nadziei i pupcia. Jak stał na górze tak stoi i nic w dół nie idzie. Tylni czujnik działa, bo jak go recznie ruszam to zawiecha reaguja gora dół.

Pooooomocy !!!!!! Nie idzie tym jeździć.....

 
 
mariuszcytryna

Mój samochód: c5
Poj. silnika (cm3): 2,0
Paliwo: diesel
Wersja:: 2
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 137
Skąd: chechło
Wysłany: 5 Maj 2019, 08:23   

To chyba ten czujnik nie jest sprawny.Z tyłu masz taki czujnik jak i pewnie z przodu.Jeśli są idnetyczne to podmień tył do przodu i sie zobaczy/

 
 
jaro324
Yaro


Mój samochód: C5 sedan
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: nafta
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 200
Skąd: Chełm
Wysłany: 5 Maj 2019, 14:02   

Na razie pojedź do kogoś z lexią i spróbuj zaprogramować na nowo korekty wysokości, po wymianie czujnika nie zaszkodzi, jeżeli nie pomoże to jak kolega napisał, podmień przód na tył.

_________________
Niech moc będzie z Wami.
 
 
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 6 Maj 2019, 07:14   

Otóż sytuacja wygląda tak....

Rozpiąłem zamontowany czujnik z kostki. Przekręciłem kluczyk zapłonu - od razy wyskoczył "błąd zawieszenia". Wyszedłem z założenie, iż połączenie pomiędzy czujnikiem, a jednostką sterującą jest. Wpadłem na pomysł iż podepnę stary czujnik i se nim pomiącham i zobaczę czy coś się zadzieje. Pokręciłem i zero reakcji na zmianę położenia, ale nagle fura zaczęła opadać na dół. Podpiąłem czujnik i poskładałem wszystko. Fura zaczęła chodzić góra-dół. Pokazuje wszystkie zmiany poziomów jest Git !!!!
Rano pojechałem na miasto ( start z max podniesienia, bo zawsze daje na górę jak wjeżdżam na kwadrat ), wszystko ok. Wróciłem zaparkowałem furę. Zdzwoniłem się z ziomkiem i jadę na podpięcie kompa. Wsiadam, wyjeżdżam, a fura z przodu została w max pozycji - nosz kurła twoja rozczochrana.... !!!!!

Podpieliśmy kompa i wyskoczyły takie błędy:

C1142
- Przedni czujnik wysokości nadwozia
- Przerwa/zwarcie obwodu na masę
- Nieciągły

C1141
- Przedni czujnik wysokości nadwozia
- Stały

U1118
- Brak komunikacji z BSI
- Brak sygnału
- Nieciągły

E118
- Nieznany kod usterki

U2005
- Uruchamianie ( nieprawidłowy odbiór prędkości pojazdu )
- Nieciągły


Fura została opuszczona do nomonalnej wysokości. Błędy wykasowane. Śmigam 2 dni i na razie jest ok.

Ktoś jakieś sugestie do powyższego ?

 
 
jaro324
Yaro


Mój samochód: C5 sedan
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: nafta
Wersja:: sedan
Rok prod.:: 2009
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 200
Skąd: Chełm
  Wysłany: 6 Maj 2019, 08:18   

No takie nasze cytrynki po prostu czasem kapryśne. W poprzednim C4 picasso błędy hamulca automatycznego i ESP wywalało po każdym odpięciu aku, czołowi elektrycy od samochodów ręce załamywali :shock:

_________________
Niech moc będzie z Wami.
 
 
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Czerwiec 2019, 17:34   

Pany !!!

Dalej mam przednią zawieche w górze i znowu komunikat o BSI. 2 razy mi się to przytrafiło od napisania poprzedniego postu.

Nikt nic nie wiem w tym temacie ?

Gdzie jest to BSI ?

 
 
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Czerwiec 2019, 08:09   

...dorwałem jakiś namiar to elektryka, który robi w cytrynach. Pogadałem z nim i powiedział, że raczej problem z BSI nie będzie, ale na jego oko coś jest w ustawieniami wysokości nie tak i powiedział, że trzeba to ustawić. Ja tym samochodem śmigam już 3ci rok i nic nie było robione przy zawieszeniu. Z tego co czytałem na forach, to nie dam kolesiowi, żeby mi ruszał ( najprawdopodobniej fabrycznie nie ruszane ) te cięgła, które idą do stabilizatorów. Jeżeli chce grzebać w ustawieniach wysokości na kompie, proszę bardzo.

 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 17 Lipiec 2019, 16:14   

"Rano pojechałem na miasto ( start z max podniesienia, bo zawsze daje na górę jak wjeżdżam na kwadrat ), wszystko ok"

tu masz odpowiedź na swoje problemy - tryb max góra to tryb serwisowy używany tylko do serwisu auta typu podnośnik, wymiana koła... nie do jazdy...
podejrzewam że w ten sposób czujnik mógł ulec uszkodzeniu lub wyskakuje poza skalę w związku z tym zawieszenie nie reaguje...

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 19 Lipiec 2019, 06:11   

Nie rozumiem co masz na mysli ? Przecież nasze cytryny maja 4 pozycje położenie. jak dajesz na najwyższą to można max jechać 40km/h, a powyżej tej prędkości samochód sam opada. Sugerujesz ze jak się podniesie samochód do max pozycji to nie można jeździć ?

 
 
jarulis
Mechanik



Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 491
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Lipiec 2019, 10:37   

C5 X7 ma pozycje:
- minimum (sam dół np. do kontroli LDS),
- normalna (do jazdy),
- podniesiona (Vmax.=40km/h, potem zawieszenie samoczynnie opada do norm.),
- maksimum (Vmax.=10km/h, tylko serwis).

W pozycji max. nie powinno się jeździć. Jest bardziej do "przetaczania" w warunkach warsztatowych.

_________________
Pozdrawiam! Jarek

https://www.pajacyk.pl/#index
 
 
forest666

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: Tourer
Rok prod.:: 2010
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 15
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 19 Lipiec 2019, 11:17   

...chwila....w pozycji max nie mozna wogule sie poruszac ? Nawet na podjezdzie ? ....bo tylko w takiej sytuacji go uzywalem jak wjezdzalem na posesje do siebie. Mozna powiedziec ze bylo przetaczane.

No ok. Czyli z tego co mowisz moglem uszkodzic czujnik wysokosci, ale po wymianie na nowy, samochod mi nie opad i ponownie co jakis czas mam niespodzianke z podniesionym przodem....

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA