Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
ZX 1.8i (LFZ) - Rewitalizacja silnika
Autor Wiadomość
Chip

Mój samochód: Citroen C4
Poj. silnika (cm3): 1800 (EW7A)
Paliwo: Benzyna + LPGTech DUO
Wersja:: Grand Picasso I (UA)
Rok prod.:: 2007
Wysłany: 17 Lipiec 2019, 00:00   

jarulis napisał/a:
[...]Nawet poradziłem, żebyś ponownie wlał MIHEL'a, aby utwierdzić się w jego ocenie...[...] Twoje podejrzenia - jeśli są słuszne, oznaczają, że zostałeś oszukany. A jeśli zostałeś oszukany to jeżdziłeś na niewiadomo czym, ale raczej nie na MICHEL'u...[...] Namieszałem? ;)

No może trochę... :-D

Ale nie... Biorąc pod uwagę "miałkosć" odpowiedzi udzielonych bezpośrednio ze strony MIHELa bezwzględnie decyduję się na szybka wymianę oleju na Valvo + XADO. Po prostu chcę być pewny że silnikowi jest naprawdę dobrze i ma to odzwierciedlenie w prawdziwej współpracy pomiędzy producentem silnika i oleju/dodatku do oleju. W opozycji do kolegi audikom, polubiłem Lucyfera i chciałbym nim pojeździć tak długo jak się da... :mrgreen:

staszek napisał/a:
Zapowiada się całkiem wesolutko.

:) Widzę że Kolegę rajcuje wojenna atmosfera... :-D :-D Niestety, ja jestem człowek spokojny (uwielbiam wąchać kwiatki, stokrotki i bławatki... :mrgreen: ) i na pewno nie będę rozkęcal jakiejś batalii "antymihelowskiej" :) Po prostu zmieniam olej na inny i tyle... :-)

jarulis
Mechanik

Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2010
Wysłany: 17 Lipiec 2019, 06:17   

Chip napisał/a:
Ale nie... Biorąc pod uwagę "miałkosć" odpowiedzi udzielonych bezpośrednio ze strony MIHELa bezwzględnie decyduję się na szybka wymianę oleju na Valvo + XADO. Po prostu chcę być pewny że silnikowi jest naprawdę dobrze i ma to odzwierciedlenie w prawdziwej współpracy pomiędzy producentem silnika i oleju/dodatku do oleju. W opozycji do kolegi audikom, polubiłem Lucyfera i chciałbym nim pojeździć tak długo jak się da...

No i dobrze. Potraktowali jak potraktowali i poniosą konsekwencje. Jednego (a może i 1+) klienta mniej...
Też bym tak zrobił.
Co do prawdziwej współpracy... to taka wydaje się być między Citroenem a Totalem ;) Tylko, w czyim interesie...? ;)
Mamy prawo do poszukiwania optymalnych rozwiązań i kibicuję, a może sam kiedyś skorzystam z wniosków ;)
Wydaje mi się, że wszystko co zrobisz ponad tzw. normę będzie na +. Ale zwróć uwagę, że choćby w testach P. Testera skala ocen jest od dobrego, przez bardzo dobry do zadziwiającego... ;) Wydaje się, że nie ma złych rozwiązań, bo nawet Lotos może spełniać standardy, które po to są, żeby ustalać techniczne normy/wymagania.
Reszta to eliminacja półprawd, niedopowiedzeń, żeby nie powiedzieć oszustw...

https://www.pajacyk.pl/#index

staszek
Mechanik
siona

Mój samochód: XM II; C6 2,7HDi
Poj. silnika (cm3): 2446/2720
Paliwo: ON
Wersja:: HB + Estate + fastback
Rok prod.:: 979808
Wysłany: 17 Lipiec 2019, 07:02   

Chip napisał/a:
Widzę że Kolegę rajcuje wojenna atmosfera...

Nie, nie rajcuje a dlatego że rynek jest nasycony oszustami, naciągaczami i wszelkim chłamem bez kręgosłupa moranlego.
Jako przykład: na 12 stacji paliw w moim miasteczku z różnorakimi szyldami TYLKO JEDNA ma dystrybutor pokazujący RZECZYWISTA ilość zatankowanego paliwa += 0,3 litra dla pełnego i WYMIERZONEGO zbiornika 80 ltr. Pozostałe - przy resztówce na poziomie 7 litrów liczydło do korka wylicza od 86 litrów po NAWET!!! 96 litrów! Róznice w cenie za litr 5 -10 groszy i im więcej liczy to tym bliżej 10 groszy taniej. Tylko jak się ma 10 groszy do 18%!!!
Kiedyś Urząd Miar i Wag zajmował się kontrolą i to bez zgłaszania. Dzisiaj...ktoś to sprawdza?...To sdamo dotyczy i jakości paliw, olejów przedziwnych firm na rynku czy dodatków "przerabiających 1,2 silnik w benzynie na odrzutowiec!

Chip

Wysłany: 22 Lipiec 2019, 23:16   

jarulis napisał/a:
poniosą konsekwencje. Jednego (a może i 1+) klienta mniej...
Też bym tak zrobił.

Wydaje mi się że ostatecznie będzie więcej niż jeden... :) Tzn nawet biorąc pod uwagę potencjalnych klientów, szukających w sieci prawd na temat tego oleju przed pierwszym zalaniem... Marketing MIHELa jest jaki jest, a że jest cienki jak żebro bakterii to wiele osób prędzej trafi na to forum... :) Z drugiej strony może to i lepiej, bo może to zarząd z MIHELa przyciśnie do działań dzięki którym faktycznie certyfikację otrzymają. Ja tam źle im nie życzę ale wytrwałości na pewno... :)

jarulis napisał/a:
Wydaje mi się, że wszystko co zrobisz ponad tzw. normę będzie na +. [...] Wydaje się, że nie ma złych rozwiązań, bo nawet Lotos może spełniać standardy, które po to są, żeby ustalać techniczne normy/wymagania [...]

Cóż... Mój teść wychodzi z założenia że olej w silniku to olej, i "byle by tłuste było" :-D I biorąc na uwagę filmy z YT gdzie z powodzeniem zalewają olej roślinny do Corsy coś w tym na pewno jest :-D Ale poważniej - trywialnie podstawowym zadaniem oleju jest po prostu to, aby smarował części silnika aby się nie zatarły. I o to w pierwszej kolejności dbają koncerny samochodowe... Takie też zadanie spełniają pewnie wszystkie, nawet najbardziej ordynarne oleje silnikowe. Ale już to, czy dany olej będzie miał właściwości dodatkowo modyfikujące tarcie (LiquiuMoly z MoS2), odbudowujące uszczelki (Valvoline) czy wręcz odnawiające zużyte powierzchnie (XADO) to już głębsza bajka a tym samym nasz wybór czy będziemy te innowacje stosować. Niemniej, w najbardziej drastycznej postaci, zmiany pokoleniowe będą wykruszać nawet najbardziej zatwardziałych oponentów tych nowinek... :->

staszek napisał/a:
[...]na 12 stacji paliw w moim miasteczku z różnorakimi szyldami TYLKO JEDNA ma dystrybutor pokazujący RZECZYWISTA ilość zatankowanego paliwa += 0,3 litra [...] Tylko jak się ma 10 groszy do 18%!!! Kiedyś Urząd Miar i Wag zajmował się kontrolą i to bez zgłaszania. Dzisiaj...ktoś to sprawdza?...To samo dotyczy i jakości paliw, olejów[...]

Niestety taki jest świat... Albo klimat... :-P W dolnośląskim po ostatnich badaniach wyszło że prawie 5 % stacji ma chrzczone paliwo, czyli co 20 stacja zaleje nam do baku cholera wie jaki szajs. A jak to mawiali starożytni górale "wystorcy ino roz!" żeby zagwarantować sobie zabawę z zamordowaniem silnika... :-/ Zresztą.... Z LPG w Polsce to już w ogóle jest dramat. Podobno mamy najgorsza jakość LPG w tej części Europy... :cry:

audikom
Mechanik

Mój samochód: XantiIIAudi B3 Peugeot 306/Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: B / B , G
Wersja:: sedan srebrny
Rok prod.:: 1998
Wysłany: 23 Lipiec 2019, 21:48   

Dla douczenia w zakresie oleju : zapodane przez forumowicza Chip
http://warsztat.castrol.p...owa-pao-czy-hc/

jarulis
Mechanik

Wysłany: 23 Lipiec 2019, 22:55   

Kolego, sam nie wymieniając oleju, chciałbyś douczyć... kogo? Chipa, który zapodał ten materiał, Staszka, czy mnie?

Chip

Wysłany: 24 Lipiec 2019, 00:31   

audikom napisał/a:
Dla douczenia w zakresie oleju[...]

:-D Tośmy się zbiegli w czasie... :-P

Polecam też w związku z tym:
http://warsztat.castrol.p...-nie-ciemnieje/ - w temacie dlaczego po 7000 km na moim MIHELu wyleciała z silnika czarna zupa (świadczyło by to że MIHEL nie byl jednak taki zły... :-P )

http://warsztat.castrol.p...ukanek-ma-sens/ - czyli czy warto przy każdej zmianie oleju płukać silnik...

Szczerze mówiąc nie ze wszystkimi tezami które w zakresie płukanek tam podano się zgadzam, ale ogólnie temat warty jest zapoznania się... Zresztą do autora tych felietonów można na bieżąco pisać i ludzie to robią, mocno wytykając mu błędy... :->

audikom
Mechanik

Mój samochód: XantiIIAudi B3 Peugeot 306/Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 1800
Paliwo: B / B , G
Wersja:: sedan srebrny
Rok prod.:: 1998
Wysłany: 24 Lipiec 2019, 20:47   

jaruli nerwowy jakiś jesteś,panienka cię kantem puściła czy cuś,spoko będzie następna,tak jak wózek,silnik i olej
Ty zapewne z tych co wszystko wiedzą,a link,tak mnie się wydaje,był podany przez Chip -a dla tych co jeszcze wszystkiego nie wiedzą,ja tylko powieliłem
Mnie już oleje nie pobawią,mogą co najwyżej rozbawić
Ale wy jak najbardziej bawcie się i douczajcie,wiedzy nigdy za dużo
Bez urazy,kończmy ten granat w olej .
Pa pa

jarulis
Mechanik

Wysłany: 24 Lipiec 2019, 21:46   

Zamiast żenujących wycieczek osobistych mógłbyś choć raz odnieść się do tematu. Pamiętając przy tym, że tematem jest rewitalizacja silnika w jednym wątku oraz oleje - w drugim.
Pamiętając również, że jesteś na forum publicznym i ktoś może skorzystać z Twojej porady.

Chip

Wysłany: 24 Lipiec 2019, 22:34   

audikom napisał/a:
jaruli nerwowy jakiś jesteś

jarulis napisał/a:
Zamiast żenujących wycieczek osobistych...

Dobra dobra... No już, już Panowie... Starczy tych pipsztyków... :-> Są naprawdę poważniejsze problemy w życiu niż wytykanie sobie wyższości olejów takich nad takimi, bądź skakanie sobie do oczu przez jakiś netowy artykulik sprzed 4 lat...

:-P audikom ma prawo smarować swoje samochody czym chce, nawet korundem rozmajanym w paście Tempo... :mrgreen: I każdemu z nas nic do tego... :-) Chociaż fajnie było by jakby napisał jak to faktycznie zadziałało... :lol: :lol: :lol: A jarulis może sobie empirycznie sprawdzać najbardziej cudaczne smarowidła w postaci oleju z opuncji zawieszonego w bazie z majonezu light... I też możemy mu skoczyć, bo kto bogatemu zabroni... :-P :-D

;-) No to co? Palniemy bronka? :mrgreen: :564:

sasun71
Mechanik
Krzysztof:)

Mój samochód: citroen xsara 2Hdi
Poj. silnika (cm3): 1997
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2000
Wysłany: 25 Lipiec 2019, 08:16   

Ja to widzę że oleje i rewitalizacja robi się gorąco jak w polityce :-P Ale może konkrety jak pomiary itd bo robi nam się TOM powieści niczym Pan Tadeusz :mrgreen: (lepszy w szkle)

Chip

Wysłany: 25 Lipiec 2019, 22:53   

sasun71 napisał/a:
Ja to widzę że oleje i rewitalizacja robi się gorąco jak w polityce :-P Ale może konkrety jak pomiary[...]

A fuj... Bleeeh... :587: Dlatego "Panie Jarulis i Audikom... Kochani! (poseł Szczerba) - "Nie idźcie tą drogą...!!!!" (A. Kwaśniewski)... :-P :-D :-D

Jak się na forum pojawią jakieś wtręty polityczne to po prostu spadam stąd i już... :-P

Natomiast dane potwierdzone własnoskórno-empiryczno-organoleptycznie i przedstawione na forum oczywiście zawsze są nie do przecenienia i jako takie mogą być mocno brane pod uwagę w sporze. Niemniej, cytując "Bogów" że "Polak Polakowi nawet klęski zazdrości..." można się i tak spodziewać ataków na przedstawione wyniki... :mrgreen: :lol:

Ja się chyba zepnę któregoś dnia w sobie i zestawię taką kompilację pod kątem "brania oleju", wpływu modyfikacji tarcia (tzn. w silniku na spalanie i skrzyni na machanie pałką), wyciszania pracy hydropopychaczy oraz poprawy kompresji w oparciu o 5 olejów silnikowych, 2 oleje przekładniowe, dwusiarczek molibdenu i inne szuwaksy jakie stosowałem/stosuję w swoich 3 samochodach i jednym należącym do "somsiada" :-) Może o XADO też coś wspomnę jak się ten na dobre zadomowi w obecnym silniku...

Odpowiedz do tematu