Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
uniwersalne katalizatory jako zamienniki
Autor Wiadomość
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 578
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 12 Lipiec 2019, 13:03   uniwersalne katalizatory jako zamienniki

Cześć,
Stosował, ktoś uniwersalne katalizatory, tak żeby móc się podzielić opinią?
Ponieważ mojemu autku niedługo "stuknie" ćwierć wieku, domyślam się, że w katalizatorze jest kupka gruzu, albo pusto. Na nowy słabe szanse, a nawet jeśli to cena pewnie powalająca na kolana.
Na rynku są dostępne tzw. uniwersalne katalizatory w różnych cenach. Zastanawiam się czy spełniają swoją rolę.
Domyślam się, że te najtańsze (w cenie tłumika) to raczej wyrób "czekolado-podobny", ale czy są wśród nich działające produkty?

 
 
Małek

Mój samochód: XM
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Standart
Rok prod.:: 1993
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 08:17   

Witam,

z zamiennikami nie jest tak źle, jak dobrze dobiorą katalizator to działa.

Na szukałem się paru firm, ale moim zdaniem tylko jedna jest godna zaufania. Bo podczas załatwiania dają na to papierek, że się katalizator oddało.

Wymieniłem katalizator w Tatowym XM na dobrany do pojemności silnika i działa dobrze już ponad rok. Na nowy katalizator nie ma szans, po prostu nie ma ich już na rynku.

Ja zdemontowałem katalizator stary i podwiozłem do firmy, która się tym zajmuje dobrali katalizator do silnika i do Gazu. Trochę martwiłem się że, po takiej operacji nie wejdzie pod samochód na swoje miejsce, ale zrobili to prawie idealnie. Zamiennik jest mniejszy. Trzeba dostarczyć katalizator z rurami, bo podczas przekładania muszą prawidłowo wspawać gniazdo do sondy lambda.

Starego katalizatora bym nie wyrzucał, bo można jeszcze na nim zarobić jeśli jeszcze wkładka w środku jest.

 
 
jarulis
Mechanik



Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 491
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 08:58   

Pytałem już w innym wątku, ale może tu ktoś się wypowie...
Mam ofertę ASO wymiany katalizatora, jedyne 4,8 tys. PLNów. Szukałem zamienników, z kolektorem - są dostępne, ale nie znam opinii na ich temat. Są chyba najatrakcyjniejsze finansowo. Poniżej 1000 PLN.
Druga opcja to demontaż oryginalnego katalizatora z kolektorem wydechowym, wymiana wkładu i ponowny montaż. Tu też się zastanawiałem i jak dojrzeję to pewnie tak zrobię. Koszt tej usługi od 1000-1500zł z roczną gwarancją. Drożęj niż zamienik, ale przynajmniej kolektor oryginalny.

Pomyślałem, że w tego typu wątkach fajnie byłoby podawać więcej informacji nt. roku, przebiegu pojazdu. Dałoby to ogląd na to kiedy takich awarii się spodziewać...
Mój katalizator (o ile to on - błąd P0420) zaczął sygnalizować checka w warunkach:
- przebieg: 153 tys. km,
- rocznik: 2010,
- silnik: EW10A.

_________________
Pozdrawiam! Jarek

https://www.pajacyk.pl/#index
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 10:02   

jarulis, Robiłem spawanie wydechu koło Antonina to jak zapytałem o wymianę samego katalizatora bez robocizny to dwa lata temu mówił że od 400zł..Gość pięknie wspawa bo tylko tym się trudni czyli układy wydechowe :-) Całego Puga 207 mnie robił bo od niemieckiej soli prosiło o wymianę..

 
 
jarulis
Mechanik



Mój samochód: C5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Sedan
Rok prod.:: 2010
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 491
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 10:27   

Wiem, że świadczą takie usługi.... Ale nie wiem ile to jest warte? Czy ktoś używa takiego "zregenerowanego" katalizatora i jest zadowolony? Może wkład jest ten sam, co oryginału i nie ma co się zastanawiać...
Natomiast, nie chciałbym wydać nie mało na:
a) zamienik,
b) regenerację,
żeby po roku się okazało, że i tak muszę kupić orygiał, albo wyciąć wszystko i emulować sondy...

_________________
Pozdrawiam! Jarek

https://www.pajacyk.pl/#index
 
 
Małek

Mój samochód: XM
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Standart
Rok prod.:: 1993
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 15:56   

Nie używam, ale po studiowaniu tego zagadnienia wiem, że regeneracja takich katalizatorów polega, po prostu na usunięciu oryginalnego wkładu, który zazwyczaj już jest i tak w rozsypce i zastąpieniu go nowym. Z tego, co wiem jest to opcja w przypadku kiedy nie można dobrać katalizatora do samochodu lub jest bardzo nietypowy chodzi o kształt katalizatora. Ale raczej w cytrynach nie ma takiego problemu.

Wymiana polega na fizycznym rozcięciu katalizatora i wymianie środka tyle wiem, reszta zależy od kunsztu robiącego i umiejętności spawania.

 
 
arturromarr
Aktywny



Mój samochód: Citroen XM
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: E5 / LPG
Wersja:: TURBO
Rok prod.:: 1995
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 578
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 26 Sierpień 2019, 09:58   

Miałem nadzieję, że napiszą coś użytkownicy takich katalizatorów, ale to chyba niszowe zagadnienie. Łatwiej wstawić puszkę albo rurkę.
Ciekawe czy da się jakoś poznać dobry zamiennik, bo rozpiętość cen jest spora. Nie chciałbym zamontować kolejnego tłumika z wygłuszeniem zamiast katalizatora.

_________________
Klasykiem nie opłaca się jeździć na co dzień, ale warto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA