Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Tylne kłopoty
Autor Wiadomość
roph
roph

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Sie 2019
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Listopad 2019, 14:36   Tylne kłopoty

Kochani Forowicze, miłośnicy kwaśnych Cytrynek!
Muszę trochę pobawić się z moją lubą (C5, 2004, 2.2 HDI, Braek). Może ktoś pomoże, jak zabrać się do rozwiązania problemów?
1) Sygnał czujników cofania, raz działa, innym razem piszczy bez przerwy po włączeniu biegu. Czujniki czy sterownik, a może coś z kablami się dzieje?
2) Nie działa otwieranie szyby w tylnej klapie (słychać jak stycznik "pyka", ale uruchamia się tylko zamek całej klapy tylnej). Czy to możliwe, że w tym samochodzie nie otwiera się tylna szyba? Nie sądzę, że tak jest, bo przy zawiasach są po 2 amortyzatory gazowe, domyślam się, że jeden służy do klapy, drugi do szyby. Przy okazji, jak wymienić te amorki, bo klapa "nie trzymie się" w górze i trzeba ją kijaszkiem podpierać.
To takie dwa problemy na początek. Jeśli "ktuś" chciałby pomóc niewprawionemu, a chętnemu, z niecierpliwością czekam i z góry DZIĘKUJĘ.

_________________
rs
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4273
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 18 Listopad 2019, 17:08   

Xsara-oryginalne amory klapy miały plastykowy zatrzask który trzeba cofnąć np: małym śrubokrętem a nowe już miałem drucik przez otworek i zagięty który to zabezpiecza ..

 
 
dejnekomirek
Mechanik
Technik samochodowy


Mój samochód: Citroen C5 x7
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: diesel
Wersja:: limuzyna
Rok prod.:: 2009
SKYPE - login: dejnekomirek
Pomógł: 204 razy
Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 2735
Skąd: Duisburg
Wysłany: 19 Listopad 2019, 12:09   

Witam. Jeszcze nie spotkalem C5 mk1 i lift, aby nie mialy otwieranej tylnej szyby w kombi. Wadliwe jest poprowadzenie przewodow od przycisku na szybie do nadwozia ( nawet Citroen ma zestaw naprawczy tegoz) Dziwne, ze u Ciebie przycisk otwiera cala klape - widocznie , ktos juz cos ...
Silowniki tylnej klapy sa dwa i dwa od tylnej szyby. Te od szyby tez padaja i czasami pomaga wymiana tylko tej pary, czesto trzeba wymienic wszystkie. Wymiana nie jest skomplikowana, wymaga jednak troche czasu i umiejetnosci. Po pierwsze trzeba poluzowac podsufitke prawie do srodkowych slupkow. Silowniki zamocowane sa od srodka dachu pierscieniami Segera ( trzeba miec cienkie szczypce do pierscieni, najlepiej wygiete) . Po demontazu pierscienia silownik da sie wyjac bez problemu na zewnatrz, warto podeprzec tylna klape, aby nie spadla na glowe. Caly problem polega na tym, ze podsufitka przeszkadza w dobrym dostepie, a pierscienie sa cienkie i ciezko ocenic polozenie oczek otwierajacych. Jak juz raz dasz rade, pozniej pojdzie latwo (najtrudniejszy pierwszy raz. Sam walczylem pierwszy raz okolo 1 godz, a teraz dam rade w 15 minut z wszystkimi.
Odnosnie czujnikow : choroba w nich jest wilgoc, pod wplywem ktorej sniedzieja wtyczki i zmiany wilgoci na zewnatrz powoduja zaklocenia w dzialaniu. Pierwsze co musisz zrobic to sprawdzic stan wtyczek do czujnikow (wszystkich ) od spodu zderzaka. Warto rowniez spryskac je kontaktsprajem, pamietaj jednak, aby po paru minutach zmyc je zmywaczem do hamulcow, gdyz obecnosc spraju na stykach powoduje ich korozje. Jesli to nie pomoze, to demontarz calej wiazki i sprawdzenie przewodzenia kazdego kontaktu. Czesto w wiazce sniedzieja kable na laczeniu masy i na laczeniu przewodow zasilajacych. Jesli wtyczki sa w porzadku, mozna wiazke uratowac. Jesli jednak we wtyczkach, albo w czujnikach korozja poczynila postepy(zdarza sie , ze wtyczki nie idzie wypiac z powodu sniedzi) wtedy pozostaje tylko wymiana na inna wiazke i dobre czujniki. Warto poslugiwac sie testerem, aby na biezaco wiedziec jaka usterka wystepuje. Zycze powodzenia

 
 
roph
roph

Mój samochód: Citroen C5
Poj. silnika (cm3): 2200
Paliwo: diesel
Wersja:: kombi
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 23 Sie 2019
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Listopad 2019, 05:52   

Bardzo dziękuję dejnekomirek za wyczerpującą podpowiedź! Pewnie w łykend, jak będzie trochę czasu pobawię się z czujnikami.

_________________
rs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA