Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: grigori333
5 Grudzień 2019, 10:52
Błędy: P1153 i P3014
Autor Wiadomość
pietach83

Mój samochód: Citroen C3 Picasso
Poj. silnika (cm3): 1397
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Minivan
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 04 Gru 2019
Posty: 1
Skąd: Lębork
Wysłany: 5 Grudzień 2019, 08:03   Błędy: P1153 i P3014

Witam wszystkich,

Mam pewien problem, z którym nie jest sobie w stanie poradzić, żaden mechanik ani elektromechanik w moim mieście. Z góry przepraszam, za mój „nietechniczny” język. Szukam po prostu pomocy, bo nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Samochód: Citroen C3 Picasso 2011 1.4 70kW

Objawy: samochód po odpaleniu wyświetla błąd silnika. Odczyt błędów: P1153 i P3014. Obroty dochodzą do maksymalnie 1000 – 1500 obrotów. Samochód może jechać, słabo przyspiesza, a przy jeździe z górki ogranicza prędkość do max 64km/h. Wystarczy jednak na zapłonie skasować błędy przez OBD i następnie odpalić samochód „jak diesla”, a nie ma błędu i samochód jedzie dobrze. Jeśli błąd jest skasowany, to aby nie pojawił się wystarczy odpalić „jak diesla”, czyli zapłon->3-5sek.->odpalamy (jeśli błąd nie był skasowany to oczywiście ten sposób nie zadziała, trzeba skasować błędy).
Podany sposób uruchamiania „jak diesla” działa tylko gdy samochód jest rozgrzany, gdy natomiast na zewnętrze jest zimno (około 0stopni lub mniej), to najpierw samochód musi się rozgrzać, dopiero wtedy skasowanie błędów skutkuje.

Jeśli samochód miał błąd, gdy jest zimno, to dodatkowo po zgaszeniu silnika, przez kilka minut kręci się (głośno) wentylator.

Dodatkowo zaobserwowałem, że po włożeniu kluczyka do stacyjki oraz po zapłonie, słychać charakterystyczne pyknięcie (jedno po włożeniu, kilka po zapłonie), gdy jest zimno zamiast „pyknięcia” słychać jedno „chrzęszczenie” (jakby coś się blokowało), wtedy wiem, że pod uruchamianiu „jak diesla” będzie błąd.

Najbardziej ogarnięty magik elektromechanik w okolicy, wymienił przepustnicę i komputer (na części używane), natomiast błędy i problem jest dokładnie taki sam (wspominał, że przepustnica gubi skrajne położenia).

Dodam, że Autoryzowany Serwis potrafi tylko zaproponować wymianę komputera silnika (przeraża mnie tylko koszt i brak gwarancji, że się uda).

Proszę o jakąś pomoc czy rady, bo już nie mam pomysłu coś dalej.


Proszę zwracaj uwagę gdzie zakładasz temat.
/ swoje 3 grosze doda: grigori333
 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4244
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 5 Grudzień 2019, 17:32   

taki temat odnośnie P1153 tu a sam to robiłem w benzynie ojca ,co prawda Corsa ,czyściłem EGR bo zalepiony utrata mocy i nie równa praca oraz ograniczone osiągi auta,zawór był zawieszony..Błąd Check na desce rozdzielczej.Po wymyciu auto bez problemu.Oraz opis kodu z innej strony gdzie są wszystkie kody kod .Na moje oko ten drugi kod jest następstwem tego pierwszego p1153 bo mechanikiem nie jestem ;)

 
 
pedro
Aktywny
Citroen Kalisz



Mój samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi, C4 3D 1.6HDi
Poj. silnika (cm3): 2000;1600
Paliwo: Diesel
Wersja:: 163KM Sedan , VTR-3D
Rok prod.:: 20102005
SKYPE - login: pedro-kalisz
Pomógł: 71 razy
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2346
Skąd: Kalisz
Wysłany: 5 Grudzień 2019, 19:23   

Według mnie to wina czujnika temperatury powietrza, sprawdzić trzeba by też czujnik temperatury wody skoro wentylator kręci się
P.s. Sprawdził bym też kostkę przepustnicy lub ją wymienił bo one lubią się "wyrobic"

_________________
LEXIA/PP2000
C5 X7 2.0HDi FAP 163KM na hydro
C4 3D 1.6 HDi
kiedyś:
GSA,BX 1.4, ZX 1.8i, ZX 1.4, BX 1.9D, XM 3.0V6 ,Xantia 1.8i, Xantia 2.1TD,Xantia 1.8i+gaz,C5 2.2HDi EXCLUSIVE HB, Xsara VTS 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi, C5 FL 2.0HDi
Kliknij"POMÓGŁ"jak tak się stało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA