Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik gaśnie przy obciążaniu.
Autor Wiadomość
przemol1975

Mój samochód: Xsara break 2.0 HDi
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Diesel
Wersja:: Break
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Luty 2020, 08:46   Silnik gaśnie przy obciążaniu.

Cześć.


Dziś podczas przyspieszania spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja -zgasł silnik i zapaliła się kontrolka Check Engine. Sytuacja kilka minut po uruchomieniu samochodu - zmiana pasa,lekko pod górkę, wymijanie ciężarówki i kaplica. Udało się uruchomić auto i spokojnie dojechać na miejsce. Jakieś trzy godziny póżniej uruchomił się bez problemu, na ruszaniu ze świateł znów zgon i znów można uruchomić po wcześniejszym wyłaczeniu zapłonu.
Silnik nie kopci i nie robił tego wcześniej, nie bierze i nie brał oleju,pracuje nadal normalnie na wolnych obrotach, nie ogranicza obrotów i wydaje się, że rozwija swoją dotychczasową moc. Problem wyłączania się silnika znika po rozgrzaniu. Od czego zacząć szukanie (tak, wiem, pojadę na diagnostykę, ale nie mogę w tej chwili :-) ) Jakieś lewe powietrze, brudny EGR, umierający wtrysk?

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 21 Luty 2020, 09:07   

Ja przy przyśpieszaniu ostatnio miałem objaw powyżej 120/h że brakowało mocy ale i czasem wolniej był muł..przy tych 120 też gasł bo brakowało mu ropy,noga z gazu i poniżej dało rade jechać,ogólnie wymieniłem pompkę w baku bo się zacierała, oraz obudowę filtra paliwa bo ma zaworki,przez wadliwy zaworek paliwo zamiast na ciśnienie wracało do baku,sytuacje były takie że check zapalał się nawet na drugim biegu czasem,Obudowa paliwa system Bosch.Przy wadliwej obudowie filtra co było latami tyle że pompka w baku jeszcze wyrabiała z ciśnieniem to słyszałem przed zapaleniem silnika jak terkocze niczym kompresorek,teraz na nowej obudowie filtra jest cisza..No i zapchany filtr paliwa też może być problemem,kolega tak miał jak Twoje objawy, diesla innej marki.Jak postał to zapalił ale prędkości nie mógł rozwinąć

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA