Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuning DS5 - rozpoczęcie projektu.
Autor Wiadomość
Plastek

Mój samochód: Citroen DS5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: DIESEL
Wersja:: l
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Poznań
  Wysłany: 27 Luty 2020, 21:49   Tuning DS5 - rozpoczęcie projektu.

Stało się. Po prawie 5 latach użytkowania mojego DS5 postanowiłem wymienić auto. Po 4 miesiącach poszukiwań okazało się żę najlepszym rozwiązaniem będzie zmienić swojego DSa :) Posiadam DSa 2012r 2,0HDi 163KM podniesione do 180KM Chciałbym uzyskać 220KM lub więcej. Pomysły na to mam 2. 1) Znalazłęm silnik 2,0 180km w cenie 6000zł deklarowany przebieg 42 000 + chip. 2) drugi sposób to "regeneracja" mojego silnika ( nie bierze oleju, nie przegrzewa się regularne przeglądy i wymiana płynów) , wyposażenie go w std. osprzęt ale z silnika 180KM lub osprzęt tuningowy + chip. W obu przypadkach po silniku mam zamiar przejść na układ napędowy i dopasować go do nowej mocy ( nic się aktualnie z tym układem nie dzieje). Kolejny jest ukłąd jezdny który chcę wzmocnić i dopasować ( tu akurat bez ingerencji w silnik i tak muszę ponieś koszty ponieważ coś zaczyna pukać). Pytanie czy ktoś już próbował podnosić w ten sposób walory swojego DSa lub chociaż modernizował któryś z tych układów łącznie lub osobno, Czy ma ktoś wiedzę czy standardowa automatyczna skrzynia DSG udźwignie 220KM lub więcej? Obiecuje relacje z prac albo choć z przygotowań do prac :)

 
 
Wodnikczek


Mój samochód: Xm
Poj. silnika (cm3): 2100
Paliwo: dizel TD
Wersja:: hatchback bez HA
Rok prod.:: 1999
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 396
Skąd: Opole
Wysłany: 29 Luty 2020, 14:00   

Jakieś fotki by się przydały.

 
 
staszek
Mechanik
siona



Mój samochód: XM II;
Poj. silnika (cm3): 2446
Paliwo: ON
Wersja:: Estate
Rok prod.:: 97
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 514
Skąd: Brzeg
Wysłany: 25 Kwiecień 2020, 19:29   

Plastek napisał/a:
czy standardowa automatyczna skrzynia DSG udźwignie 220KM lub więcej

Moc jak moc - ważniejszy jest MOMENT obrotowy bo on decyduje. Moc jest wartością przeliczeniową momentu i obrotów(skracając).
Pzdr.

_________________
https://www.facebook.com/...22&locale=pl_PL
 
 
pawlus17


Mój samochód: Citroen C5 3.0 V6, 2CV 1986, C2, C2, C3,C3,C4
Poj. silnika (cm3): 2997
Paliwo: Diesel
Wersja:: Exlusive
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 75
Skąd: Billerbeck 48729
Wysłany: 26 Kwiecień 2020, 06:31   

Witam Ciebie Plastek, Ja kupiłem C5 X7 z silnikiem 3.0 V6 HDI, i on ma 241 kM i 450 Nm. Skrzynia 6-cio biegowa standardowa. Tu ona pracuje bez zarzutów. Ale wiem ze takie same auto zostało w serwisie Citroena "podkręcone" chyba do 280 kM albo więcej już nie pamiętam i po roku czasu klient wrócił - efekt? Skrzynia do wymiany z czym on się liczył od samego początku.

Zaczął bym teraz od tego czy w Twojej DS5 zamontowana jest ta sama skrzynio co w C5?? Jeżeli tak to możesz założyć ze ona wytrzymuje do 240kM i 450Nm.

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA