Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytrynówka
Autor Wiadomość
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 8 Czerwiec 2014, 22:45   

Samo naturalne i zdrowe ;)

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
citromek


Mój samochód: C4 II 150 KM
Poj. silnika (cm3): 1600
Paliwo: diesel
Wersja:: hatchback
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Gliwice/Pyskowice
Wysłany: 4 Grudzień 2014, 20:17   MarcinLbn - napisał

MarcinLbn napisał :595: 568: Nalewki na spirytusie czy wódce to sikacze, amatorszczyzna i pójście na łatwiznę ;-) ----Nooo raczej zmienił byś zdanie po spróbowaniu moich wyrobów ! -Natomiast ja bimbru już w życiu się nie napiję pod żadną postacią i nie wmówisz mi że (smród) bimbru można czymś "zabić" :-P :-( : -Tak więc pij kolo swoje i na zdrowie ja będę się trzymać swoich wyrobów- nie pisząc że Twoje to "sikacze" czy też jakie inne "badziewie" ! Szanujmy się i swoją pracę z pow .

 
 
brownskin
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2016, 22:27   

Koniecznie muszę spróbować :D

 
 
MarcinLbn
Aktywny



Mój samochód: Megane III / Clio II
Poj. silnika (cm3): 1.2, 1.6
Paliwo: 2 x Benzyna
Wersja:: Dynamique / Campus
Rok prod.:: 2011
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 696
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 10:00   

citromek napisał/a:
MarcinLbn napisał 568: Nalewki na spirytusie czy wódce to sikacze, amatorszczyzna i pójście na łatwiznę ----Nooo raczej zmienił byś zdanie po spróbowaniu moich wyrobów ! -Natomiast ja bimbru już w życiu się nie napiję pod żadną postacią i nie wmówisz mi że (smród) bimbru można czymś "zabić" : -Tak więc pij kolo swoje i na zdrowie ja będę się trzymać swoich wyrobów- nie pisząc że Twoje to "sikacze" czy też jakie inne "badziewie" ! Szanujmy się i swoją pracę z pow .

Ponieważ wątek został odkopany z pokładów Dewonu pozwolę sobie odpowiedzieć koledze Citromkowi:
Jest bimber i bimber. Jedni robią go szybko aby się zaraz napić i skończyć imprezę pod stołem. Inni robią bimber powoli, destylują, pozbawiają charakterystycznego zapachu martwej myszy. Następnie leżakuje, przegryza się. Finalnie dodaje się do niego naturalne aromaty jak np. goździki, miód, zioła i tym podobne. Po tym znów wskazane leżakowanie minimum dwa, trzy tygodnie. Po takich zabiegach nie czuć zapaszku myszy, a napitek jest bardzo przyjemny. Co więcej, nie męczy po nim na drugi dzień jak po wódce. Druga sprawa, że może miałem okazje pić nalewki robione na szybko na spirytusie / wódce i stąd moja opinia jest taka, a nie inna.
To zupełnie jak z samochodami. Moje zdanie o autach niemieckich oraz francuskich / włoskich jest biegunowo odmienne od opinii większości ludzi i pism motoryzacyjnych. Z tego względu w rodzinie 90% to auta Made in France...
Anyway prawie wszystko jest dla ludzi tylko w rozsądnych ilościach :-)

_________________
Cytryna się sprzedała...
 
 
wama
wama

Mój samochód: citroen xantia kombi
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: diesel
Wersja:: exlusiv
Rok prod.:: 2001
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: Morąg
Wysłany: 2 Marzec 2016, 12:31   Cytrynówka

Włączę się do tematu nalewek. Cytrynówki nie miałem okazji wypróbować. Sam od kilku lat produkuję na potrzeby własne nalewki z owoców różnych. Na początek były wiśnie i śliwki węgierki. Po kilku latach eksperymenty doprowadziły mnie trochę dalej. W 2015 spróbowałem aronii i mirabelki. Te drugie doskonałe, aronia raczej jako dodatek z innymi. Do produkcji używam spirytusu ale zalewam owoce rozrobionym do ok 40 %. W kręgu najbliższych moje produkty cieszą się powodzeniem. Na szczęście zużywamy raczej niewiele. Pozdrawiam. Mam nadzieję na spotkanie gdzieś w drodze - jakiś zlot na Mazurach?

_________________
wama
 
 
Mathew51


Mój samochód: '97 2.3 ASB sedan +LPG
Poj. silnika (cm3): 140
Paliwo: Gaz
Wersja:: Podstawowa
Rok prod.:: 1999
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Marzec 2017, 11:00   

gozko napisał/a:
Moja żona namówial abym podal przepis poważny (już wypróbowany) na kawówkę, która zawiera cytrynę (pierwsze wersje były bez)
1. zaparzyć kawę naturalną w proporcji na typowa fusiarę ok. 1,5 łyżeczki na szklankę wody - ja gotuję około 12 szklanek - parzę ok. 12 minut od zalania wrzątkiem. Typ kawy dowolny najlepszy smak to jedak Jako.... zielony.
2. przecedzić - najlatwiej przy użyciu filtra do kawy
3. do tego co się na cedzi dodać ok. 1kg cukru, 2 lub 3 duże cukry waniliowe, a dla podniesienia walorów proponuje dodanie 1/4 laski wanilii (to nie to samo co wanilina :lol: )
4. Całość podgrzać - nie doprowadzając do wrzenia.
5. Wkroić w eliksir 2-3 sparzonye cytryny i wlać spirytus tak gdzieś w proporcjach 3:1 (3 części kawowego roztworu i 1 część spirtu 96%), ale można i odwrotnie
6. Najważniejsze - odstawić do leżakowania (nawet na rok, jak ktoś ma cierpliwość - 1 butelka słownie jedna tak mi dotrwała, bo spadła za regał w piwnicy.
7. W czasie leżakowania sprawdzać smak i go korygować dodając spirytus, zaparzaoną kawę, syrop cukrowy. W zalezności od potrzeb.
8 Po maksymalnie 2 tygodniach osiagamy to co nam najbardziej smakuje i
9. Na zdrowie

Fajny przepisik. Na pewno go spróbuje wykonać w wolnym czasie. Dzięki . Oby było więcej takich przepisów na tym forum.

_________________
Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla kup mi luby!
 
 
ktosiek68


Mój samochód: CITROEN C-5
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: DIESEL
Wersja:: KOMBI
Rok prod.:: 2006
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 334
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Luty 2019, 16:26   Tyle lat bez żadnego wpisu ????? ZGROZA

Co do cytrynówki i innych ciekawych wyrobów kolekcjonerskich to najprostszy sposób.
Plastikowe wiaderko 25 litrów, 7 kg cukru, drożdże TURBO Alcotec 48, 20 litrów wody i 3 dni. Wyrób albo rozcieńczamy do 40% albo robimy nalewki. Przepisów mnóstwo.
Aparatur do wyrobu - bez liku.
Ciekawe tylko co na to powie moderator ????? :-D

 
 
MilenaWic74

Mój samochód: citra
Poj. silnika (cm3): 1,6
Paliwo: benzyna
Wersja:: A4
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 0
Skąd: Polska
Wysłany: 20 Maj 2020, 17:46   

Dzięki za Wasze przepisy! Sama nigdy jeszcze nie robiłam, ale chyba nadszedł na to czas :D

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA