Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Rdza w układzie chlodzenia
Autor Wiadomość
dedyk94

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1587
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Multispace
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 07 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Opfenbach
  Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 18:04   Rdza w układzie chlodzenia

Cześć,witam wszystkich. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Berlingo 1.6 16V z 2004 roku, benzyna, moc 109km. W pojemniku na płyn chłodniczy zaobserwowałem dziwne twarde jakby opiłki,kolor brązowy,sam kolor płynu jest zabrązowiony, gdy wkładam palec do pojemnika ciecz jest normalna,jakby przeźroczysta. Olej w normie,nie kopci,płyn poza kolorem i dziwnymi ,,dodatkami" również w normie. Pod koniec ubiegłego roku wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody. Dodam również ze samochód ma nową chlodnice wody. Samochód ma udokumentowany przebieg tj 165tys. Czy to może być rdza układu? Mogę wysłać zdjęcia. Pozdrawiam

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 20:45   

dedyk94, Witam:)A może były eksperymenty z uszczelnianiem starej chłodnicy lub lano wodę jak na płyn by nie zarobił;) Aż w końcu doczekał się nowej chłodnicy tylko nikt układu może nie płukał..

 
 
dedyk94

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1587
Paliwo: Benzyna
Wersja:: Multispace
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 07 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Opfenbach
Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 21:13   

Właśnie jestem po oglądnięciu paru instruktażowych filmików odnośnie płukania układu chłodniczego. Zamówiłem 15litrów wody destylowanej, płyn do płukania chłodnic Liqui Moli,oraz 5 Litrów płynu do chłodnic. Postaram się to zrobić gdy tylko będę miał czas i napiszę czy coś dany zabieg pomogł. Dziękuję 8-)

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4265
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 21:27   

dedyk94, Sam nigdy nie robiłem płukanki bo problem nie występował u mnie,ale skoro nic poza tym się nie dzieje to bym obserwował co dzień zachowanie płynu,uszczelniacze w proszku chyba zawierają opiłki ale pewności nie mam..

 
 
freeman53

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6 vti
Paliwo: Benzyna/gaz
Wersja:: I
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 9
Skąd: Nowy Staw
Wysłany: 23 Czerwiec 2020, 02:29   

Witam, właśnie kupiłem Citroena C$ GP i zauważyłem ten sam problem. Na ściankach zbiornika wyrównawczego jest osad jakby brązowy. Ciecz jest normalna. Oleju nie bierze, daj znać czy usunąłeś ten osad płukanką.

 
 
freeman53

Mój samochód: Citroen C4 Grand Picasso
Poj. silnika (cm3): 1,6 vti
Paliwo: Benzyna/gaz
Wersja:: I
Rok prod.:: 2009
Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 9
Skąd: Nowy Staw
Wysłany: 26 Czerwiec 2020, 22:59   

Ja już po płukance, poszło 25 litrów wody demineralizowanej. To co wyleciało mogę określić jaki ciemne kakao. Ale bardzo długo to wypłukiwałem, zbiorniczek wyrównawczy czysty. Dla pewności po wlaniu oczyszczacza przejechałem parę km z włączonym ogrzewaniem. Nic się nie rozszczelniło. Silnik znacznie ciszej chodzi, wydaje mi się że znacznie rzadziej włącza się wentylator (ale robiłem też płukankę silnika z wymianą na olej dedykowany). Oczywiście nie mierzyłem poziomu hałasu to tylko moje subiektywne spostrzeżenie. No i na razie ustąpiło mi wypadanie zapłonu na cylindrze nr3. (chociaż wiecie jak to jest -nie ciesz się nie ciesz poczekaj trochę :) )

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA