Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
trzymanie na obrotach
Autor Wiadomość
Lonewolf1993

Mój samochód: Citroen Berlingo
Poj. silnika (cm3): 1360 cm
Paliwo: benzyna
Wersja:: first lift
Rok prod.:: 2004
Dołączył: 30 Cze 2020
Posty: 3
Skąd: Tarnowskie Góry
  Wysłany: 5 Lipiec 2020, 14:49   trzymanie na obrotach

Witam mam problem z Berlingo 1.4 2004r. mianowicie podczas jazdy jak np wrzucam luz dojezdzajac do swiatel itd trzyma dalej na obrotach tak z 1,5-2 tyś. przez kilka sekund i wraca do normy. czasem jak przyspieszam przerywa i szarpie miedzy 2-3 tysiacami obrotów, albo po odpaleniu falują obroty niedawno był podobny problem nawet świecil check i pokazywał błąd obwodu wtrysk 4. mechanik znalazł peknięta świece która uznal za przyczyne usterki. wymenione wszystkie swiece oraz cewka auto działało jakis jeden dzien dobrze i znowu to samo sie zaczyna robic co na początku opisalem mianowicie trzyma te obroty. jedyne co w aucie jest niepokojące na chwile obecna to jakies zwarcia w zapalniczce i problem z elektryką czy to może być połączone albo co może byc przyczyną? prosze o pomoc

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4242
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 5 Lipiec 2020, 15:33   

Przyczyn może być wiele..przepustnica z fałszywym powietrzem(luzy) ,potencjometr gazu,a podobne objawy to miał mój ojciec w oplu corsie i czyściłem tam egr w benzynie ,po tym wszystkim już się nie skarży na Checka :-P . A przyczyny zwarcia powinno się eliminować bo któregoś dnia aby strażacy pomogą..;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA