Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Stuk/klepniecie
Autor Wiadomość
Tanin

Mój samochód: Peugeot 407
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: benzyna + LPG
Wersja:: przedliftowa
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 65
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Sierpień 2020, 21:46   Stuk/klepniecie

Witam
Objaw w aucie
Stuka albo raczej takie klepnięcie połączone z lekkim szarpnieciem autem przy mocniejszym dodaniu gazu przy puszczeniu gazu i przy puszczaniu sprzegla. Najbardziej wyrazne po zmianie biegu w momencie puszczania sprzegla i wciskania gazu. Jak baaardzo delikanie zaoperuje sprzeglem i gazem tu stuku i szarpniecia nie ma. Do tego dochodzi szarpniecie drazkiem skrzyni.
Poduszke skrzyni mialem niedawno wymieniana i dwie poduszki silnika. Ktos mi tam kiedys powoedzial ze jakies poduszki mam juz miękkie (ale jeszcze nie rozwalone) i to dlatego - jest to mozliwe ?
Ile wgle jest poduszek silnika a ile od skrzyni ?
To nie jest duzy objaw raczej pytam z ciekawości.

 
 
sasun71
Mechanik
Krzysztof:)



Mój samochód: Citroen C4 II 1.6HDI
Poj. silnika (cm3): 1.6
Paliwo: diesel 92km
Wersja:: Hatchback
Rok prod.:: 2015
Pomógł: 175 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 4272
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Sierpień 2020, 10:41   

Też mi kiedyś stukała poduszka silnika i takie były objawy..najwięcej przy ruszaniu przód /tył..okazało się że poduszka olejowa silnika miała luz ,była słabo przykręcona do karoserii,łapa silnika do poduszki było ok,a stuk był pod poduszką między karoserią,tylko ponowny montaż i wszystko było ok.Bo w karoserii jest nakrętka w którą wkręca się poduszkę ,po pewnym czasie mnie się to zluzowało w xsarze :mrgreen: Tu może masz podobnie..chodź nie wykluczam stuków z oberwanych mocowań wahacza jak było u kolegi w oplu.A poduszka ma być według mnie miękka a nie twarda ,bo potem budą trzęsie :mrgreen: ma aby nie wypłynąć z niej olej..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA