Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem
Autor Wiadomość
JM17

Mój samochód: VW Touran
Poj. silnika (cm3): 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Wersja:: 1T3
Rok prod.:: 2012
Dołączył: 23 Wrz 2020
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Wrzesień 2020, 13:47   Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem

Witam Wszystkich Forumowiczów, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum!

Jeśli zamieściłem post w nieprawidłowym dziale bardzo proszę moderatora/admina o przeniesienie do właściwego działu.

Trafiłem tutaj, ponieważ po ostatnich wakacjach podjęliśmy z żoną decyzję o zmianie samochodu. Z racji naszych potrzeb transportowych w grę wchodzą jedynie duże minivany/vany i może ze dwa suvy, w tym m.in. C4 Grand Picasso/Spacetourer.

Zależy nam przede wszystkim na pojemnym, głębokim bagażniku, w którym są nawiewy na 3. rząd siedzeń. Jest to warunek konieczny, ponieważ w bagażniku jeździ nasz pies. W naszym obecnym aucie (VW Touran z 2012) takich nawiewów nie ma i w czasie upałów w tegoroczne lato psina wylądowała na siedzeniach z tyłu. Chcę natomiast tego uniknąć bo utrzymanie czystości w aucie z psem na tylnej kanapie/fotelach jest dużo trudniejsze niż wtedy gdy jeździ w bagażniku, a dodatkowo niedługo powiększy się nam rodzina i wożenia psa obok fotelika dziecka i może jeszcze żony nie widzę już zupełnie ;)

Przechodząc do bohatera tematu, to szukamy nowego lub w miarę młodego auta (maks 4-5 lat), raczej z 2.0 HDI z uwagi na spore roczne przebiegi (ok 35 tys. km). Byłem ostatnio na jeździe testowej Spacetourerem i jestem zachwycony tym samochodem. Komfort jazdy, jakość wykończenia są na bardzo wysokim poziomie. Jazda była dla mnie bardzo komfortowa i odprężająca. Czegoś takiego właśnie szukam. Tylko, że tej beczce miodu pojawiła się łyżka dziegciu.

Nawiew na 3. rząd siedzeń
Mianowicie w salonie powiedzieli mi, że do nowych wersji Spacetourera nie da się zamówić nawiewów na 3. rząd siedzeń. Pytanie czy to prawda, czy po prostu sprzedawca był niedoinformowany?

Oglądałem ostatnio test C4 Grand Picasso na yt i na tamtym filmie auto miało panoramę i nawiew na 3. rząd siedzeń w podsufitce. Film był bodajże z 2017 roku. Pytanie, czy auto rzeczywiście zostało przez producenta pozbawione tej opcji, czy da się ją zamówić? I jeszcze jedno pytanie związane z nawiewem na 3. rząd siedzeń. Czy nawiew w starszych wersjach (C4 Grand Picasso od 2013 r.) występował tylko w wersji z panoramą, czy był też dostępny w wersji z normalnym dachem?

Silnik i skrzynia biegów.
Tak jak pisałem, rocznie pokonuję ok 35 tys. km. Celuję więc w 2.0 HDI, najlepiej z automatem. W przypadku auta używanego będzie to najprawdopodobniej wersja 150KM + 6AT i tu pytanie do Was szanowni użytkownicy. Jak ten zespół napędowy sprawuje się w codziennym użytkowaniu? Czy jest awaryjny, jak działa automat, jaki jest poziom elastyczności i ile pali? Więcej niż z manualem, jeśli tak to mniej więcej o ile? W czasie jazdy testowej jechałem wersją 1.5 HDI + 8AT i bardzo podobała mi się praca tego automatu. Pytanie czy wersja 6. biegowa działa w taki sam/podobny sposób? Silnik był natomiast za słaby jak na moje potrzeby. A może w przypadku używanego modelu jednak 1.6 THP? Tylko mam obawy, że jednak tamten silnik będzie przy takich gabarytach auta palił ok 10l/100km...

Światła
Z racji tego, że dużo jeżdżę, spora część tras jest pokonywana po zmroku. Z tego względu zależy mi na dobrych światłach mijania i drogowych. Jest to element w C4, którego dość mocno się obawiam. W Touranie mam bixenony i światła są wg mnie bardzo dobre. Świecą szeroko, daleko i mocno. Jazda w nocy jest komfortowa i dużo bardziej bezpieczna niż przy większości halogenowych lamp. Jednak w Touranie bixenon na 35W i moc świecenia do 3200 lumenów, a w C4 bixenon ma tylko 25W o moc świecenia jedynie do 2000 lumenów, czyli niewiele większą niż standardowe halogeny. I tu pojawia się moja obawa - czy bixenony w C4 świecą dużo gorzej niż "klasyczny" bixenon? Czy ktoś z Was może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie? A może różnica jest pomijalna? Wiem, że dużo zależy od konstrukcji lampy, ale jednak moc też robi różnicę. W poprzednim aucie (Laguna 3) też miałem "klasyczny" bixenon, ale tamte lampy świeciły duuużo gorzej od tych w Touranie. Mogę powiedzieć, że było to praktycznie jak dzień do nocy. Do dzisiaj odnoszę wrażenie, że bixenon w Lagunie świecił gorzej niż halogeny w Renault Thalii po FL, którą też miałem okazję jeździć. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia w tym temacie.

Andorid Auto
Ostatnia kwestia dotyczy dostępności w fabrycznym radio Android Auto. W odniesieniu do nowych modeli, ta funkcjonalność oczywiście jest obecna. Pytanie jak w autach używanych? Od którego roku Citroen zaczął wyposażać C4 Grand Picasso w tę opcję?

Co Wam się najbardziej podoba/nie podoba w Waszych C4 Grand Picasso/Spaceriurer
I na koniec mam do Was gorącą prośbę, abyście napisali co Wam się najbardziej podoba lub nie podoba w Waszych autach. Chodzi mi głównie o rzeczy z codziennej eksploatacji samochodu, które są dla Was szczególnie przyjazne albo upierdliwe :wink:

Pozdrawiam
Jędrek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA