Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio RT4 (RT3ev) przestało działać
Autor Wiadomość
Vanquish

Mój samochód: Citroen C5 II
Poj. silnika (cm3): 2179
Paliwo: Diesel
Wersja:: II
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 09 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Grudzień 2020, 13:08   Radio RT4 (RT3ev) przestało działać

Cześć wszystkim,

Citroen C5 lift 2008r. 2.2 HDI Exclusive, radio RT3ev (z tego co się zdążyłem zorientować to RT4) ma jedną dużą wtyczkę w której są dwie mniejsze, jeden kabel od radia do wyświetlacza, jedno gniazdo na kabel USB, 4 kolorowe złącza.

padło mi radio w moim citroenie. Raz na jakiś czas pojawiała się na ekranie informacja, że telefon zostanie wyłączony z powodu zbyt wysokiej temperatury. Nie korzystałem nigdy z niego więc nie przeszkadzało mi to. W czwartek pojawił sie ponownie ten komunikat, ale to nic nowego. Po jakimś czasie pojawił się komunikat że moduł radio/nawigacji (nie pamiętam dokładnie) zostanie wyłączony z powodu zbyt wysokiej temperatury. Zgasł wyświetlacz i wyłączyło się radio. Niestety od tamtego momentu obydwie rzeczy całkowicie przestały działać... Po przeskanowaniu Lexią brak komunikacji z radioodtwarzaczem i ekranem. Przeglądałem kilkadziesiąc postów na forum i co wykonałem:

Odłączyłem akumulator na całą noc - nie pomogło

Wyjąłem i odłączyłem radio na całą noc - nie pomogło

Sprawdziłem bezpiecznik od radia oraz wszystkie bezpieczniki pod kierownicą oraz pod maską - nie pomogło

Podłączyłem radio, wcisnąłem dwa switche jednocześnie od spodu radia, odpaliłem samochód, trzymałem wciśnięte switche ponad 3 minuty i puściłem, nie pomogło

Rozebrałem radio. Niestety przez moją nieostrożność urwałem taśmę która idzie od dysku twardego do napędu ;/ , ale taśma od płyty do dysku jest cała.

Dysk twardy jest sprawny bo podłączałem go do komputera i dane są widoczne (udało mi się zgrać całą zawartość dysku). Próbowałem uruchamiać radio bez dysku twardego i napędu, ale bez zmian.

Co mogę jeszcze sprawdzić?
Czy przez urwaną taśmę radio może się nie uruchomić? I tak planowałem kupić kabelek usb podłączany z tyłu więc jeśli to nie ma wpływu to proszę o potwierdzenie.
Czy brak podłączonego któregoś z 4 (światłowodów(?) 4 kolory) ma wpływ na uruchomienie radia? Za co one są odpowiedzialne?
Czy szukać serwisu od radia? Jeśli tak to czy ktoś może polecić jakiś w Warszawie lub okolicach?
Czy w ostateczności mogę zakupić raio RT3ev z C5 MKIII z innym panelem przednim i wymienić go na ten co mam w uszkodzonym radiu?


Pozdrawiam



Radio tył 25.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 273,13 KB

Radio naklejka 25.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 383,38 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA