Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup auta. Doradźcie, poradżcie, odradźcie.
Autor Wiadomość
kstanek

Mój samochód: Evasion
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Diesel
Wersja:: EURO VAN
Rok prod.:: 1999
Wysłany: 12 Marzec 2021, 20:37   Zakup auta. Doradźcie, poradżcie, odradźcie.

Witam. W niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić auto. Auto w formie 7 osobowej.

Rozglądam się za autami:
Citroen C4 II Grand 7os. te wersje po 2013 roku.
Peugeot 5008 7 os. okolice 2012 rok.

Co doradzacie, co jest mniej awaryjne. Wiem że silnikowo najlepiej szukać jednostek 2.0 HDI . Obecnie w aucie tez posiadam tą jednostkę jednak jest ona z poprzedniej epoki Citroen Evasion 2.0 HDI 109km. i właśnie wracając do koni jaka jednostka jest mniej awaryjna 150km czy 163km. Czytając niektóre zestawienia wychodzi że motor 150km ma większy moment obrotowy. Auto ma służyć na wyjazd a nie do jazdy ze świateł do świateł do takich spraw to F1. Idąc dalej tropem jednostki napędowej z czym najlepiej współpracuje - jaka skrzynia automat czy manualna. W manualnych piszą że gdzieś czasami 2 zgrzyta a przy wyższych obrotach i prędkości 6 zaczyna wyć. Jeśli już automat to jaki model? Automatami mało jeżdżę ale nie to że nogę muszę podwiązywać żeby zamiast sprzęgła - hamować. Jak ma się sprawa odnoście DPF i FAP. Auto przeważnie będzie gonione po trasach, jakieś dłuższe wyjazdy. Sporadycznie może trafić się przejazd po mieście. Czy usuwanie wcześniej wymienionych ma jakiś negatywny wpływ na kondycję motoru? Jak sprawa ma się z siedzeniami, rząd drugi i trzeci jak z miejscem dla osób dorosłych ew dzieci. Dach panoramiczny czy jest się czego obawiać, że może się uszkodzić podczas normalnej eksploatacji? Czy na taki dach samodzielnie założę relingi dachowe?

Czego się bać w tych autach?
Czego unikać w tych autach?

Najlepiej jak by się użytkownicy tych aut wypowiedzieli. ew coś podobnych gabarytów. ale właśnie z Francuskich aut, są wygodne i przestronne.

Zdjęcia poglądowe. Aczkolwiek ładne są te modele w czerni.

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

peugeot-5008-czarny-zadbany-2-0-hdi-150km-32981015.jpg
https://imged.pl/peugeot-5008-czarny-zadbany-2-0-hdi-150km-32981015.html
Plik ściągnięto 3 raz(y) 329.2 KB

citroen-grand-c4-picasso-09.1200.jpg
https://www.motofakty.pl/artykul/citroen-grand-c4-picasso.html
Plik ściągnięto 5 raz(y) 152.85 KB

audikom
Mechanik

Mój samochód: Xsara Picasso/XantiII /Citroeny XM,ZX,
Poj. silnika (cm3): 2000
Paliwo: B / B , G
Wersja:: van,AL4
Rok prod.:: 2004
Wysłany: 12 Marzec 2021, 22:10   

O C4 jest strasznie dużo postów że to nie tak ,tamto nie tak
Nie wiem czy to wynika z ilości i popularności tych aut
Jednak na forach króluje głównie C4
Tak mnie się rzuciło na oczy
O lwiątku 5008 nie powiem ,bo tam zaglądam raczej z rzadka
Na siedem miejsc są raczej ciasne
Myślę że w trasy lepszym wyborem były by większe vany C8 czy 807 bo nie wiem czy jego następcą 5008 obszernością mu dorównuje

kstanek

Mój samochód: Evasion
Poj. silnika (cm3): 1998
Paliwo: Diesel
Wersja:: EURO VAN
Rok prod.:: 1999
Wysłany: 13 Marzec 2021, 17:28   

C8 / 807 owszem są obszerne ale znowu to już leciwe auta. Dlatego szukam coś z młodszego rocznika.
Użytkuje obecnie Citroen Evasion i owszem ten model tez ma 7 miejsc, co prawda 3 rząd nie jest komfortem na dorosłych ale przecież nie jest to autobus a mini VAN. Nie będzie obłożenia auta 7 osobami. Chodzi bardziej o bardzo wygodną podróż w 5 osób oraz bardzo ładowny bagażnik. C4 Grand Picasso jest obszerny i ma bardzo ładną futurystyczną twarz ale nie wiem jak funkcionalność w środku. 5008 ma bardziej klasyczny przód ale znowu tez w środku jest futurystycznie.
Silnik na pewno 2.0 HDI ale który lepszy 150 czy 163 konny. Skrzynia automatyczna czy manualna? Co jaki czas/przebieg wymienia się oleje w takich skrzyniach? Jak z silnikami? Kiedyś znajomy miał C4 1.6 diesel tylko krótka wersja i narzekał na połączenia powietrza intercoolera 2 razy pękł. Ponoć 1.6 jest jednostka która wszędzie gdzie to tylko możliwe cieknie. dlatego wybór pada na 2.0 HDI tylko ilu konną. Jak jest z tym FAP i DPF w tych silnikach?

Jan Bienikowski

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Poj. silnika (cm3): 2.0hdi
Paliwo: benzyna
Wersja:: krótki
Rok prod.:: 2008
Wysłany: 17 Marzec 2021, 14:40   

Hej, mam 2.0 HDI 163km i nie jest jakoś mocno awaryjna, ale nie mam porównania ze 150km więc niewiele pomogę. Jeśli chodzi o wygodę w 5 osób w tym fotelik z kilkulatkiem z tyłu to niestety szału nie ma. Przy wysokim kierowcy ciasno w II rzędzie ;-) Założenie relingów na dach nie jest skomplikowane. Z szyberdachu bym zrezygnował w naszej strefie klimatycznej. Moim zdaniem zbędny i może przeciekać. Przesiadłem się z manuala na automat i jest to jednak mega wygodne zwłaszcza w dłuższej trasie. W trasę wolałbym Renault Espace ze względu na wygodę i trumna na dachu nie byłaby potrzebna 8-) Użytkowałem też Renault Grand Scenic 7 osobowy i wydawał mi się pojemniejszy od obecnego niezależnie od faktycznych wymiarów(więcej schowków i 2 rząd można położyć), ale to moje zdanie. Nie trzeba się ze mną zgodzić.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu