Użytkownicy
Grupy
Statystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewody komora silnika - kabina C4 Picasso 1.6HDI 2008
Autor Wiadomość
gegu007

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Paliwo: Diesel
Wersja:: Standard
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Marzec 2021, 19:10   Przewody komora silnika - kabina C4 Picasso 1.6HDI 2008

Witam,
mam problem z przebiciem się z komory silnika do kabiny w C4 Picasso , 2008 rok.
Dokładnie chodzi o przewody od uniwersalnych czujników parkowania. Wiem, ze gdzieś jest podobno przejście po stronie pasażera - pod schowkiem, "rozbebeszyłem" praktycznie wszystko od środka ale nie mogę zlokalizować miejsca, aby przebić się do nadkola.
Może ktoś podpowie?

Dzięki z góry

Pozdrawiam,
G.

 
 
robson


Mój samochód: citroen XM 2,5TD /Xsara 1,4HDI/C4GP 2,0HDI
Poj. silnika (cm3): 2446/1398/1997
Paliwo: olej napędowy
Wersja:: exclusive/std/exclusive
Rok prod.:: 27
SKYPE - login: citroen.org.pl
Pomógł: 102 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 5038
Skąd: Środa Śląska
Wysłany: 3 Kwiecień 2021, 01:29   

gegu007, Udała się operacja?

_________________
XManiak
Proszę nie pisać do mnie na PW w sprawach technicznych. Od tego jest forum! Chętnie pomogę (jeżeli jestem w stanie), a przy okazji inni z tego będą mogli skorzystać.
 
 
gegu007

Mój samochód: Citroen C4 Picasso
Paliwo: Diesel
Wersja:: Standard
Rok prod.:: 2008
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Kwiecień 2021, 10:32   

Cześć,

udało sie, u mnie to jest mała(ok 1cm srednicy) zaslepka gumowa na grodzi pomiędzy kabiną a silniekiem, wszystko po prawiej stronie(pasażera), widac ja od zewnatrz po odchyleniu nadkola (nie trzeba demontować koła, wystarczy skręcic na max w prawo, chociaż oczywiście łatwiej bez koła) Od srodka jest ona przykryta warstwą tej ciemniej gąbki utwardzonej. Ja zrobiłem otwór w tej gąbce, tak dostałem się do zaślepki. Postaram się zrobić mały tutorial ze zdjeciami w wolnej chwili. Generalnie kable od czujników poprowadziłem w peszlu, pod maska jest gdzie złapać, dojcie do nadkola tez rewelka - jest duzy otwór z kablami od hamulców. W samochodzie wszytko schowałem pod uszczelka na progach, tak jak idzie orginalna wiazka. Czujniko działaja dobrze, po nacisnieciu hamulca aktywują się jak jest 1,5 metra od przeszkody. Czujnki na tył działają po właczeniu wstecznego.

Pozdrawaim

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FMC created by ROBSON from FORUM MIŁOŚNIKÓW CITROENA